Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchXONE
Okładka Sam & Max: Beyond Time and Space (PC)
OkładkaSam & Max: Beyond Time and Space (PC)

Sam & Max: Beyond Time and Space

Zremasterowana wersja drugiej części serii Sam & Max, opracowana przez studio Skunkape Games. W Sam & Max: Beyond Time and Space ponownie wcielamy się w tytułowych bohaterów i prowadzimy śledztwa, które rzucają ich w różne zakątki świata.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne | reedycje/remastery/remaki | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sam & Max: Beyond Time and Space Premiera

8gru2021

PC Switch XONE

Gry podobne do Sam & Max: Beyond Time and Space

Grim Fandango (1998)

Deponia Doomsday

Tales of Monkey Island

Sam & Max: Beyond Time and Space jest zremasterowaną wersją drugiej odsłony cyklu Sam & Max, wydanej pierwotnie jako Sam & Max: Season Two, a później przemianowanej na Sam & Max: Beyond Time and Space. Omawiana przygodówka została opracowana przez zespół Skunkape Games, który wcześniej stworzył odświeżoną wersję pierwszej części serii.

Fabuła

W Sam & Max: Beyond Time and Space ponownie wcielamy się w bohaterów znanych z komiksów Steve'a Purcella, czyli psa imieniem Sam oraz towarzyszącego mu królika Maksa. Będący niezależnymi policjantami protagoniści muszą stawić czoła kolejnej porcji wielkich problemów. Gra składa się z pięciu odcinków. W pierwszym epizodzie, zatytułowanym Ice Station Santa, nasi podopieczni trafiają na Biegun Północny, chcąc zmierzyć się z samym Świętym Mikołajem i zadbać o to, by świąteczne prezenty na czas trafiły do dzieci z całego świata. W Moai Better Blues zadaniem Sama i Maksa jest natomiast powstrzymanie erupcji potężnego wulkanu, z kolei w Night of the Raving Dead herosi starają się powstrzymać inwazję nieumarłych dowodzonych przez wampira imieniem Eurotrash. W czwartym odcinku, czyli Chariots of the Dogs, sklepikarz Bosco znika w tajemniczych okolicznościach, a w ostatnim epizodzie – What's New Beelzebub – nasi policjanci zapuszczają się do piekła, by targować się o duszę sprzedawcy z samym Belzebubem.

Mechanika

Rozgrywka w Sam & Max: Beyond Time and Space opiera się na schemacie wypracowanym na potrzeby pierwszej odsłony cyklu. Podczas zabawy przemierzamy różnorodne lokacje (na piechotę lub za kierownicą niezawodnego kabrioletu DeSoto), prowadzimy rozmowy z napotykanymi postaciami, a także rozwiązujemy pomysłowe zagadki. Przygodę urozmaicają różnorodne minigry. Kiedy natomiast nie potrafimy popchnąć akcji do przodu, produkcja służy nam subtelnymi podpowiedziami. W miarę postępów zdobywamy rozmaite ulepszenia dla naszego pojazdu, a także naklejki, którymi możemy przyozdobić jego maskę.

Pracując nad opisywanym remasterem, twórcy wzięli na warsztat nie tylko warstwę audiowizualną, lecz również mechanikę. Tytuł pozwala cofnąć się do już ukończonych rozdziałów, by zdobyć pominięte naklejki. O tym, ile ich nam brakuje, możemy się dowiedzieć, rzucając okiem na specjalny plakat. Ponadto pochylono się nad sterowaniem, poprawiając model jazdy i celowanie z broni. Dopełnieniem tego wszystkiego są nieobecne w pierwowzorze easter eggi.

Kwestie techniczne

Sam & Max: Beyond Time and Space może się pochwalić odświeżoną oprawą graficzną. Poprawiono wszystkie tekstury, znacznie udoskonalono oświetlenie, zmieniono wygląd postaci (upodabniając je do komiksowych pierwowzorów), a także ulepszono synchronizację ust bohaterów z wypowiadanymi przez nich kwestiami. Ponadto na nowo nagrano kwestie dialogowe Bosco (w którego wciela się Ogie Banks), a soundtrack wzbogacono o osiem nowych utworów.

Tryb gry: single player  

Sam & Max: Beyond Time and Space cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Sam & Max: Beyond Time and Space: 12+

Sam & Max: Beyond Time and Space Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 SP1 64-bit
PC
Switch
XONE