Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONESwitch
Okładka Chicken Police (PC)

Chicken Police

Oryginalna gra przygodowa z elementami zaczerpniętymi z gatunku visual novel, utrzymana w stylistyce noir. W Chicken Police przejmujemy kontrolę nad duetem kogucich detektywów próbujących rozwiązać dziwną i mroczną sprawę, która wstrząsnęła miastem Clawville.

Przygodowe | noir | point-and-click | detektywistyczne | visual novel | indie

Okładka Chicken Police (PC)

data premiery gry:

5lis2020

PC PS4 XONE Switch

Chicken Police jest oryginalną grą przygodową, opracowaną przez niezależne studio The Wild Gentlemen. Wśród źródeł inspiracji dla twórców można znaleźć zarówno klasyczne filmy noir z lat czterdziestych XX wieku (Wielki sen, Gilda, Podwójne ubezpieczenie), jak i gry wideo pokroju Grim Fandango oraz Snatchera.

Fabuła

Chicken Police zabiera nas w podróż do fikcyjnego miasta Clawville, które zamieszkują antropomorficzne zwierzęta. Główni bohaterowie tej produkcji, czyli Sonny Featherland i Marty McChicken, są legendarnymi kogucimi detektywami, którzy niegdyś stanowili iście genialny duet, jednak w pewnym momencie ich drogi się rozeszły. Pierwszy z nich popadł w alkoholizm, natomiast drugi pod płaszczykiem gwiazdy skrywa problemy, które doprowadziły go na skraj przepaści. Stojąc przed koniecznością rozwiązania pewnej dziwnej, a zarazem mrocznej sprawy, protagoniści muszą raz jeszcze połączyć siły i wspólnie zanurzyć się w przestępczy świat Clawville.

Mechanika

Chicken Police łączy rozwiązania rodem z przygodówek z elementami zaczerpniętymi z gier typu visual novel. W trakcie rozgrywki nadrzędną rolę odgrywa prowadzenie rozmów z ponad trzydziestoma postaciami. O ile jedne okazują się nie mieć związku ze sprawą, o tyle inne skrywają liczne tajemnice, które ujawniają dopiero podczas przesłuchań. Spotykamy je w różnorodnych miejscach; na odwiedzenie w Clawville czeka ponad trzydzieści lokacji, a wiele z nich ulega zmianom wraz z upływem czasu. W miarę postępów zdobywamy materiał dowodowy oraz wskazówki (które w konsekwencji pozwolą nam na doprowadzenie śledztwa do końca), a także... pakujemy się w rozmaite tarapaty; dość powiedzieć, że w grze znalazło się miejsce między innymi na widowiskowy pościg.

Kwestie techniczne

Cicken Police może się pochwalić niebywale oryginalną oprawą wizualną. Grafikę tej produkcji utrzymano w niemal całkowicie monochromatycznej kolorystyce, a tła oraz zwierzęce postacie występujące w grze starano się uczynić możliwie najbardziej realistycznymi. Wrażenie obcowania z interaktywnym filmem noir potęguje klimatyczny soundtrack towarzyszący zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Chicken Police

16+

Wymagania sprzętowe Chicken Police

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9400 GT / Radeon HD 5450 lub lepsza
  • 4.6 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch