Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Salaam (AND)
OkładkaSalaam (AND)

Salaam

Gra typu endless runner, w której wcielamy się w uchodźcę wojennego uciekającego przed swoimi prześladowcami i innymi niebezpieczeństwami. Grę Salaam opracował Lual Mayen, a źródłem inspiracji dla autora były jego własne przeżycia.

Zręcznościowe | TPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Salaam Premiera

lut2022

iOS AND

Salaam jest produkcją typu endless runner, pozwalającą wejść w skórę uchodźcy wojennego. Tytuł opracowało niezależne studio Junub Games. Firma została założona przez Luala Mayena – dewelopera z Południowego Sudanu, który po pobycie w obozie dla uchodźców w Ugandzie przeprowadził się do Waszyngtonu, a następnie poświęcił się stworzeniu gry wideo niosącej pokojowe przesłanie.

Fabuła

Salaam opowiada historię uchodźcy, który wraz z karawaną podobnych sobie ludzi przemierza dżunglę w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Kiedy w oddali rozlegają się strzały, a po chwili na horyzoncie pojawia się pojazd wojskowy, protagonista i pozostali w panice rzucają się do ucieczki. Zadaniem graczy jest pokierowanie bohaterem w taki sposób, by udało mu się przeżyć i pomóc innym potrzebującym.

Mechanika

W Salaam akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy mkniemy przed siebie i pokonujemy bądź omijamy przeszkody terenowe pokroju kamieni czy powalonych drzew. Musimy także uważać na zagrożenia czyhające na bohatera – niebezpieczeństwo stanowi dla niego zarówno leżący na drodze widelec, lew ukryty w wysokiej trawie, jak i źli ludzie uzbrojeni w broń palną.

W miarę upływu czasu protagonista traci energię, którą możemy uzupełnić, kupując jedzenie, picie i lekarstwa. Część pieniędzy wydanych na owe zasoby zostaje przeznaczona na pomoc uchodźcom przebywającym w obozach na całym świecie.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Salaam utrzymano w kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Salaam: 12+

iOS
AND