Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Sailaway: The Sailing Simulator (PC)
OkładkaSailaway: The Sailing Simulator (PC)

Sailaway: The Sailing Simulator PC

Rozbudowany symulator żeglarstwa, opracowany przez studio Orbcreation.

Symulacje | żeglarstwo | łodzie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sailaway: The Sailing Simulator Premiera PC

wczesny dostęp

25kwietnia2017

27lutego2018

Steam

27lutego2018

producent: Orbcreation wydawca: The Irregular Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sailaway: The Sailing Simulator

The Good Life (2012)

Sail Simulator 2010

Virtual Skipper 4

Sailaway: The Sailing Simulator jest rozbudowanym symulatorem żeglugi, opracowanym przez studio Orbcreation. Produkcja powstała z myślą o platformie PC.

Mechanika

Rozgrywka w Sailaway: The Sailing Simulator opiera się na podróżowaniu po morzach i oceanach całego świata. Gracze wcielają się w rolę żeglarzy, do których dyspozycji oddano dopracowane z dbałością o detale łodzie. Wśród nich pojawia się długi na 38 stóp Cruiser, jednoosobowy Mini-Transat oraz klasyczny jacht wyprawowy o długości 52 stóp. Deweloperzy przywiązują dużą wagę do realizmu, co uwidacznia się w niemal każdym aspekcie rozgrywki. Dlatego też początkujący powinni rozpocząć zabawę na jednym z niższych poziomów trudności – dzięki temu otrzymają do dyspozycji bogaty system podpowiedzi wprowadzających ich w meandry wirtualnej żeglugi.

Zmagania na wyższych poziomach wiążą się bowiem z koniecznością zwracania uwagi na szereg czynników. Poszczególne morza i oceany zaprojektowano w oparciu o prawdziwe dane dotyczące prędkości i kierunku hulającego nad nimi wiatru, głębokości wody w określonych miejscach, a także wysokości i siły fal. Dzięki temu Morze Północne wygląda zupełnie inaczej i oferuje odmienne wyzwania aniżeli Ocean Atlantycki. Dodatkowo autorzy nawiązali współpracę z National Oceanic oraz Atmospheric Administration, co pozwoliło na implementację systemu odzwierciedlającego warunki atmosferyczne panujące w danym momencie w konkretnej części globu. Dotyczy to zarówno pokrywy chmur i potencjalnej mgły, jak i choćby opadów deszczu oraz śniegu. Przywiązanie do realizmu widać również nocą, kiedy niebo rozświetla księżyc i gwiazdy – układ gwiazdozbiorów oraz ich pozycja na niebie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Wszystko to sprawia, że gracz może skrupulatnie planować kolejne podróże – przydatna okazuje się szczegółowa mapa. Warto przy tym pamiętać, że żegluga odbywa się tutaj w identycznym tempie, jak ma to miejsce w rzeczywistości, zatem przepłynięcie z punktu A do oddalonego o tysiące mil morskich punktu B może zająć długie miesiące. To właśnie dlatego deweloperzy zdecydowali się na implementację opcji automatycznej żeglugi – pod naszą nieobecność nasz awatar może kontynuować podróż, a o czynionych przez niego postępach jesteśmy informowani za pośrednictwem wiadomości email.

Tryby gry

Zabawę w Sailaway: The Sailing Simulator urozmaicają elementy MMO w postaci czatu umożliwiającego komunikację z innymi żeglarzami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by brać udział w wyścigach, a następnie pochwalić się swoimi osiągnięciami w internetowych rankingach. Oprócz tego, gracz może zapraszać na swoją łódź inne osoby celem uzyskania pomocy; możliwe jest także tworzenie grup i wspólne podróżowanie po oceanach.

Kwestie techniczne

Sailaway: The Sailing Simulator wyróżnia się na tle innych symulatorów wydanych na platformę PC za sprawą wysokiej jakości trójwymiarowej oprawy graficznej. Produkcja może się podobać – wrażenie robią zwłaszcza zmienne, niekiedy gwałtowne warunki atmosferyczne oraz szczegółowo animowana toń wody.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Sailaway: The Sailing Simulator cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Wymagania wiekowe Sailaway: The Sailing Simulator: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sailaway: The Sailing Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 9 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit