Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDWWWiOSWPPC
Okładka Rule the Kingdom (AND)
OkładkaRule the Kingdom (AND)

Rule the Kingdom

Połączenie elementów strategii ekonomicznej, polegającą na rozbudowie i zarządzaniu własnym królestwem z grą RPG, w której rozwijamy własną postać realizując różnego rodzaju zadania fabularne.

RPG | fantasy | ekonomiczne | zagraj za darmo | elementy strategiczne | MMO | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rule the Kingdom Premiera

27kwi2012

AND

21cze2012

iOS

29maj2013

WWW

11lip2013

PC WP

producent: innoWate wydawca: Game Insight Strona oficjalna

Gry podobne do Rule the Kingdom

The Tribez & Castlez

The Tribez

Enchanted Realm

Rule the Kingdom jest połączeniem strategii ekonomicznej, polegającej na rozbudowie i zarządzaniu własnym królestwem z grą RPG, w której realizując rozmaite zadania fabularne rozwijamy postać naszego bohatera. Za jej powstanie odpowiedzialne jest studio innoWate oraz firma Game Insight, specjalizująca się w grach społecznościowych. Gra pojawiła się pierwotnie na urządzeniach mobilnych, skąd została przeniesiona także na komputery i tablety z Windows 8.

Akcja gry osadzona została w realiach fantasy, a my wcielamy się w młodego, niedoświadczonego wojownika, bądź wojowniczkę, by podjąć odpowiedzialne zadanie odbudowy podupadłego królestwa. Aby tego dokonać, nasz bohater musi odwiedzać odległe krainy, gdzie czekają na nas skarby i rozmaite magiczne przedmioty oraz sprostać wielu niebezpiecznym wyzwaniom i potyczkom z żądnymi krwi potworami. W przerwach między kolejnymi wyprawami dbamy o naszą własną osadę, budując tam coraz nowsze budynki, zakładając hodowle i uprawy, wydobywając surowce, a przede wszystkim zarabiając pieniądze niezbędne do dalszego rozwoju. Bezpieczeństwo naszego państwa zagwarantuje doskonale funkcjonująca gospodarka oraz dobrze wytrenowani i opłacani rycerze.

Walka w Rule the Kingdom zrealizowana została na dwa sposoby. Pojedynki ze słabszymi, szeregowymi przeciwnikami toczone są w czasie rzeczywistym, na głównej mapie gry. Z kolei walki z bossami oraz potyczki na arenie, którą odwiedzamy m.in. po to, by zyskać niezbędne doświadczenie, rozgrywane są w systemie turowym na osobnej mapie. O wyniku starć decydują indywidualne cechy postaci, rozwijane w miarę postępów w grze. Jak w każdym dobrym RPG, również w Rule the Kingdom nie zabrakło szerokiej gamy uzbrojenia, magicznych przedmiotów, eliksirów itp.

W wersji dostępnej na Windows 8 gra korzysta oczywiście z darmowego modelu free-to-play uzupełnionego mikropłatnościami i jak wiele podobnych produkcji posiada swój aspekt społecznościowy. Dzięki współpracy z zaproszonymi do gry przyjaciółmi, łatwiej będzie nam pokonać trudniejszych przeciwników, a rozbudowa naszego królestwa potoczy się w znacznie szybszym tempie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Rule the Kingdom: 12+

Rule the Kingdom Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 90 MB HDD
  • Windows 8
PC
WWW
iOS
AND
WP