Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPCiOSANDWPWWW
Okładka Rule the Kingdom (PC)

Rule the Kingdom

Połączenie elementów strategii ekonomicznej, polegającą na rozbudowie i zarządzaniu własnym królestwem z grą RPG, w której rozwijamy własną postać realizując różnego rodzaju zadania fabularne.

RPG | fantasy | ekonomiczne | zagraj za darmo | elementy strategiczne | klasyczne RPG

Okładka Rule the Kingdom (PC)

producent: innoWate

wydawca: Game Insight

Strona oficjalna

data premiery gry:

27kwi2012

AND

21cze2012

iOS

29maj2013

WWW

11lip2013

PC WP

Rule the Kingdom jest połączeniem strategii ekonomicznej, polegającej na rozbudowie i zarządzaniu własnym królestwem z grą RPG, w której realizując rozmaite zadania fabularne rozwijamy postać naszego bohatera. Za jej powstanie odpowiedzialne jest studio innoWate oraz firma Game Insight, specjalizująca się w grach społecznościowych. Gra pojawiła się pierwotnie na urządzeniach mobilnych, skąd została przeniesiona także na komputery i tablety z Windows 8.

Akcja gry osadzona została w realiach fantasy, a my wcielamy się w młodego, niedoświadczonego wojownika, bądź wojowniczkę, by podjąć odpowiedzialne zadanie odbudowy podupadłego królestwa. Aby tego dokonać, nasz bohater musi odwiedzać odległe krainy, gdzie czekają na nas skarby i rozmaite magiczne przedmioty oraz sprostać wielu niebezpiecznym wyzwaniom i potyczkom z żądnymi krwi potworami. W przerwach między kolejnymi wyprawami dbamy o naszą własną osadę, budując tam coraz nowsze budynki, zakładając hodowle i uprawy, wydobywając surowce, a przede wszystkim zarabiając pieniądze niezbędne do dalszego rozwoju. Bezpieczeństwo naszego państwa zagwarantuje doskonale funkcjonująca gospodarka oraz dobrze wytrenowani i opłacani rycerze.

Walka w Rule the Kingdom zrealizowana została na dwa sposoby. Pojedynki ze słabszymi, szeregowymi przeciwnikami toczone są w czasie rzeczywistym, na głównej mapie gry. Z kolei walki z bossami oraz potyczki na arenie, którą odwiedzamy m.in. po to, by zyskać niezbędne doświadczenie, rozgrywane są w systemie turowym na osobnej mapie. O wyniku starć decydują indywidualne cechy postaci, rozwijane w miarę postępów w grze. Jak w każdym dobrym RPG, również w Rule the Kingdom nie zabrakło szerokiej gamy uzbrojenia, magicznych przedmiotów, eliksirów itp.

W wersji dostępnej na Windows 8 gra korzysta oczywiście z darmowego modelu free-to-play uzupełnionego mikropłatnościami i jak wiele podobnych produkcji posiada swój aspekt społecznościowy. Dzięki współpracy z zaproszonymi do gry przyjaciółmi, łatwiej będzie nam pokonać trudniejszych przeciwników, a rozbudowa naszego królestwa potoczy się w znacznie szybszym tempie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Rule the Kingdom

Wymagania wiekowe Rule the Kingdom

12+

Wymagania sprzętowe Rule the Kingdom

PC Windows

PC Windows

Minimalne: 90 MB HDD, Windows 8

PC
WWW
iOS
AND
WP