Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2
Okładka RTL Ski Jumping 2005 (PS2)
OkładkaRTL Ski Jumping 2005 (PS2)

Ski Jump Challenge 2005 PS2

RTL Ski Jumping 2005

Gra sportowa, podejmujące tematykę cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem skoków narciarskich. Do wyboru kilka zróżnicowanych trybów zabawy. Zawody organizowane są na około 40 różnych skoczniach narciarskich.

Sportowe | sporty zimowe | skoki narciarskie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ski Jump Challenge 2005 Premiera PS2

25listopada2004

producent: 49Games wydawca: RTL Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ski Jump Challenge 2005

RTL Ski Jumping 2007

RTL Winter Games 2007

RTL Biathlon 2007

RTL Ski Jumping 2005 (gra występuje też pod tytułem Ski Jump Challenge 2005)jest kolejną częścią bardzo popularnej serii gier o tematyce sportowej. Mamy tu oczywiście do czynienia z produktem przedstawiającym cieszący się bardzo dużą popularnością w Polsce sport, a mianowicie skoki narciarskie. Opisywana gra ukazała się zarówno na komputery osobiste, jak i na PS2. Wersja prezeznaczona na konsolę firmy Sony prezentuje nieco słabszą grafikę. Pod względem jakości rozgrywki obie edycje gry są jednak identyczne. Za przygotowanie opisywanej zręcznościówki odpowiedzialne jest niemieckie studio 49Games, które opracowało też między innymi oficjalną grę bazującą na zimowych igrzyskach olimpijskich w Turynie, które to odbyły się w 2006 roku.

Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki możemy wykonać kilka innych czynności. Z myślą o początkujących graczach przygotowano możliwość przystąpienia do wyjątkowo złożonego tutoriala, pozwalającego zapoznać się z podstawowymi zasadami oddawania skoków. Ponadto zadbano o stopniowany poziom trudności (3 różne ustawienia). Gracz ma także możliwość utworzenia własnej postaci. Zawodnik ten następnie jest sukcesywnie rozwijany. Podstawowy punkt programu stanowi oczywiście rozbudowany tryb kariery. Co ciekawe, startujemy tu w trzech różnych ligach. Zabawę rozpoczynamy w lidze początkującej, następnie przeskakujemy do amatorskiej i wreszcie do profesjonalnej. Przeskoczenie do kolejnej ligi wymaga oczywiście odnoszenia sukcesów. Jak już zostało powiedziane, sterowany skoczek stopniowo nabywa doświadczenie. Gracz nie może także zapominać o opcjach pozwalających na organizowanie treningów oraz kupowanie nowych elementów wyposażenia, jak chociażby nowocześniejszych nart.

W przeciwieństwie do poprzednich wersji gry, w których braliśmy udział wyłącznie w zimowych zawodach, tym razem przygotowano także letnie mistrzostwa, rozgrywane na igelicie. W grze zawarto około 40 prawdziwych skoczni, a także szereg fikcyjnych. Oprócz kariery możemy przystępować do pojedynczych zawodów, trenować na wybranych obiektach, czy zmierzyć się z innymi osobami. Multiplayer nie zawiera niestety opcji zabawy w Sieci. Na uwagę zasługuje quiz, dzięki któremu możemy sprawdzić swoją wiedzę na temat skoków narciarskich. Producent przygotował około 500 różnych pytań. Wizualnie RTL Ski Jumping 2005 prezentuje dość wysoki poziom wykonania, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę animację zachowań skoczka.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ski Jump Challenge 2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ski Jump Challenge 2005 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci