Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rockefeller: The Black Gold (PC)

Rockefeller: The Black Gold PC

Produkcja pozwalająca na kompleksowe zarządzenie własnym biznesem naftowym. Wcielając się w rolę prezesa koncernu, dbamy o odpowiedni rozwój sieci przepływowej ropy, jak również o rozbudowę rafinerii czy zakładów przetwórstwa chemicznego.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Rockefeller: The Black Gold (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4stycznia2013

Rockefeller: The Black Gold to produkcja pozwalająca nam na wcielenie się w rolę prezesa koncernu naftowego i dbanie o ustawiczny rozwój własnego imperium paliwowego. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest mało znane studio Royaragan Entertainment, natomiast wydawcą jest niemieckie UIG Entertainment, mające w swoim portfolio szereg tytułów wywodzących się z gatunku symulatorów.

Gracz wciela się w rolę potentata paliwowego, którego zadaniem jest stworzenie własnej firmy skoncentrowanej na wydobyciu i przetwórstwie ropy naftowej. W tym celu na przestrzeni całej kariery budujemy kilkadziesiąt różnorodnych budynków, począwszy od szybów i platform wiertniczych, poprzez rafinerie i rurociągi, na zakładach chemicznych skończywszy. W sumie twórcy umożliwiają nam wytworzenie ponad dwudziestu produktów bazujących na wydobytej ropie, które z powodzeniem możemy dystrybuować na lokalnych rynkach.

Osią naszego rozwoju, oprócz ekspansji i kolejnych inwestycji, są również badania, pozwalające na wprowadzenie nowych technologii i umożliwiające zaoszczędzenie pieniędzy – to także świetny pomysł na zwiększenie efektywności poszczególnych budynków czy obiektów naftowych. Poprzez działania naukowców możemy przyspieszyć transport ropy czy też wynaleźć nowe przedmioty.

W sumie twórcy przygotowali ponad 20 zróżnicowanych scenariuszy rozgrywanych w odmiennych okolicznościach i rynkowych realiach – autorzy przenoszą nas zarówno w czasy giełdowej hossy, jak i załamania finansowego czy kryzysu na rynku paliwowym. Rozgrywkę utrudnia ponadto dynamicznie zmieniająca się sytuacja ekonomiczna, wymagająca od gracza dostosowania się do realiów rynku.

Gra charakteryzuje się nieskomplikowaną i prostą oprawą wizualną, cechującą inne podobne produkcje niskobudżetowe. Większość działań toczy się na mapach przedstawiających w sposób obrazowy teren działań – operacje finansowe natomiast prowadzimy dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Rockefeller: The Black Gold

Wymagania wiekowe Rockefeller: The Black Gold

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rockefeller: The Black Gold

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.7 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • karta graficzna 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8