Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Rise of the Robots (PC)
OkładkaRise of the Robots (PC)

Rise of the Robots PC

Bijatyka w stylu Street Fighter i Mortal Kombat, której bohaterami są roboty. Gra została poprzedzona spektakularną, jak na pierwszą połowę lat dziewięćdziesiątych kampanią reklamową, program jednak spotkał się z olbrzymią falą krytyki.

Bijatyki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rise of the Robots Premiera PC

22sierpnia1994

producent: Mirage Technologies wydawca: Time Warner Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rise of the Robots

Mortal Kombat 4

Mortal Kombat (1993)

Virtua Fighter

Historia prosta jak konstrukcja cepa. Jesteś Cyborgiem, a Twoim zadaniem jest dostać się do siedziby megakorporacji, gdzie musisz zniszczyć złą i przebiegłą Sztuczną Inteligencję. Jako, że fikuśny komputer opanował wszystkie znajdujące się w budynku roboty, należy wpierw je pokonać. Dopiero potem zrealizujesz zadanie główne, o ile oczywiście starczy Ci umiejętności i cierpliwości.

Wydanie Rise of the Robots poprzedziła chyba najbardziej spektakularna kampania reklamowa, jaką mogły pochwalić się gry komputerowe w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Produkt Mirage Media S.C. był na ustach wszystkich, zanim w ogóle ujrzał światło dzienne. Niesamowita grafika w wysokiej rozdzielczości, wspaniała animacja, niepowtarzalna muzyka wykonana przez Briana May'a z grupy Queen i ta boska grywalność - wszystkie te superlatywy sprawiały, że ciśnienie na Rise of the Robots było ogromne. Gdy po długim oczekiwaniu, program wreszcie wydano, w środowisku graczy dało się słyszeć tylko jęk zawodu.

Jedynym jasnym punktem Rise of the Robots jest grafika. Wysoka rozdzielczość i bardzo ładne wykonanie biorących udział w walce robotów wpływa dodatnio na wrażenia wizualne. I tutaj też niestety kończą się pochwały. Jeżeli wziąć pod uwagę grywalność, to produkt Mirage Media w ogóle jej nie posiada. W trybie Single Player, możemy wybrać tylko Cyborga, inne roboty są dopiero osiągalne, jeśli do pojedynku zaprosimy kolegę. Wszystkie postacie ruszają się tak, jakby im ktoś wsadził kij w miejsce, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę, w dodatku charakteryzują się minimalnym zestawem ciosów specjalnych, co w erze Mortal Kombat było programistycznym samobójstwem. Całą grę można przejść używając jednego ciosu i nie jest to żaden wymysł krytyków, ale autentyczny fakt. Pomijam już tak istotne kwestie, jak takie, że kiedy przeskoczymy przeciwnika, to nasz bohater powinien się w jego kierunku odwrócić...

Rise of the Robots to totalna klapa. Przyzwoita grafika i znośna muzyka nie są w stanie nadrobić braków w grywalności, a ta woła o pomstę do Nieba. Porównywanie tego programu do Mortal Kombat jest obrazą dla tego drugiego. Jeśli Rise of the Robots w ogóle można gdzieś sklasyfikować, to raczej w lidze chińskich gniotów pokroju Sango Fighter.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 4,1 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rise of the Robots: 12+

Rise of the Robots Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 486DX2 66MHz
  • 4MB RAM
  • SVGA