Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4
Okładka RiftStar Raiders (PC)
OkładkaRiftStar Raiders (PC)

RiftStar Raiders

Kosmiczny shooter z widokiem top-down, opracowany z myślą o trybie kooperacji. Twórcy RiftStar Raiders, zespół Climax Studios, inspirowali się przede wszystkim tytułami arcade z automatów do gier. W grze wcielamy się w pilota awanturnika, żyjącego w kryminalnym centrum galaktyki.

Zręcznościowe | science fiction | kosmiczne | shoot 'em up | kooperacja | statki kosmiczne | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RiftStar Raiders Premiera

28lut2018

PC XONE PS4

Gry podobne do RiftStar Raiders

Hyper Void

GALAK-Z

Xenoraid

RiftStar Raiders to wydany na platformę PC, PS4 i XONE dynamiczny shooter 2D, stworzony z myślą o trybie kooperacji. Za jego opracowanie odpowiedzialna jest brytyjska grupa Climax Studios, znana między innymi z serii Assassin's Creed Chronicles. Do stworzenia opisywanej gry Brytyjczyków zainspirowały popularne w swoim czasie zręcznościowe gry arcade, dostępne na salonowych automatach do gier. Wydaniem produkcji zajęła się firma Vision Games Publishing.

Fabuła

W RiftStar Raiders wcielamy się w pilota statku kosmicznego, awanturnika i szmuglera, rozbijającego się swym myśliwcem po najniebezpieczniejszych sektorach galaktyki. Naszym domem jest orbitalne miasto Arcadia, stanowiące siedzibę wszelkiej maści kryminalistów i kosmicznych piratów. Kluczem do przetrwania w tych niegościnnych rejonach jest chwytanie się różnych najemnych prac oraz zbieranie wartościowego złomu – zwykle pochodzącego z innych statków, wcześniej odpowiednio podziurawionych.

Niespodziewana okazja do wielkiego zarobku pojawia się, gdy o nasze usługi zmuszony jest prosić nasz zaprzysięgły wróg, czyli pilnująca porządku Federacja. Cywilizowane światy jeden po drugim padają ofiarami roju Warswarm – ogromnej floty, kontrolowanej przez obcą sztuczną inteligencję. Wyczuwając fortunę, jaką można by zarobić na sprzęcie ze zniszczonych statków Obcych, zbieramy kolegów i bez namysłu wyruszamy uratować świat.

Mechanika

RiftStar Raiders to strzelanka zrealizowana w formie shoot‘em upa z widokiem top-down. Kierujemy małym, zwinnym, uzbrojonym po zęby statkiem, poruszającym się po dwuwymiarowym polu bitwy. Naszym zadaniem jest niszczenie wrogich pojazdów i zbieranie wypadającego z nich złomu, zanim zdążą go przechwycić towarzysze broni. Gromadzenie lootu jest istotnym elementem rozgrywki – pozwala on na wytwarzanie nowego sprzętu, a w rezultacie na modyfikowanie statystyk i możliwości naszego statku. Dzięki craftingowi i rozbudowanemu systemowi perków możemy tworzyć kompletnie różniące się od siebie buildy (schematy), dopasowane do naszego stylu gry. Używając zdobytego sprzętu, możemy zmienić nasz myśliwiec w wytrzymały, mocno opancerzony krążownik, potężnie uzbrojony niszczyciel, czy też statek wsparcia, nastawiony na pomaganie kompanom.

Do eliminacji wrogich jednostek RiftStar Raiders oferuje nam wachlarz uzbrojenia, dobrze znany z gier i innych utworów utrzymanych w klimatach science fiction. Wśród dostępnych pukawek znajdują się wielolufowe karabiny maszynowe, promienie energii, wyrzutnie naprowadzanych rakiet, czy nawet powiększone wersje shotguna. Co ciekawe, podczas rozgrywki przychodzi nam odblokować liczne warianty tego samego rodzaju broni, różniące się cechami szczególnymi. Na przykład: jedna wersja karabinu maszynowego może mieć zwiększoną celność, kolejna może być wyposażona w amunicję przebijającą opancerzenie, a jeszcze inna będzie oznaczać wrogie cele, dzięki czemu reszta broni zada im podwójne obrażenia.

Tryby gry

Gra oferuje 9 misji fabularnych, które możemy rozgrywać samotnie, choć zdecydowanie zalecane jest skorzystanie z trybu kooperacji dla maksymalnie 4 osób. Zabawa wieloosobowa realizowana jest poprzez Internet.

Kwestie techniczne

Dostępne na platformie PC, PS4 i XONE RiftStar Raiders oferuje dynamiczną, kolorową oprawę graficzną. Ekran nieustannie rozświetlany jest salwami pocisków, neonowymi promieniami laserów i jaskrawymi wybuchami. Zaprojektowane przez twórców misje zabierają nas do szeregu zróżnicowanych lokacji: od usianych asteroidami przestrzeni, poprzez industrialne kompleksy, aż po mroczne wnętrza obcych jaskiń.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

RiftStar Raiders cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI RiftStar Raiders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

RiftStar Raiders Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core Quad 2.66 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB Nvidia Quadro FX 3800 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
XONE
PS4