Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Riding Spirits (PS2)
OkładkaRiding Spirits (PS2)

RS Riding Spirits PS2

Riding Spirits

Dynamiczna gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami jednego z kilkuset dostępnych motocykli. Podstawowy punkt programu stanowi rozbudowana kariera, w której zdobywane pieniądze przeznaczamy na nowe części lub maszyny.

Wyścigi | motocyklowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RS Riding Spirits Premiera PS2

9września2002

producent: Spike Chunsoft wydawca: BAM! Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do RS Riding Spirits

MotoGP 4

TT Superbikes: Real Road Racing

MotoGP 2

Riding Spirits to wyjątkowo dynamiczna gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami jednego z kilkuset dostępnych dwuśladów. Za jej produkcję odpowiedzialne jest niewielkie studio developerskie o nazwie Spike, które opracowało również grę Samurai Western. Riding Spirits ukazał się wyłącznie na konsolę firmy Sony. Co ciekawe, w 2004 roku gra ta doczekała się oficjalnej kontynuacji. Warto także dodać, iż omawiana ścigałka posiada pełnoprawny multiplayer dla dwóch osób, w którym pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie (tzw. split-screen).

Opisywana produkcja posiada oficjalne licencje kilku najsłynniejszych marek zajmujących się seryjną produkcją motocykli. Mowa tu między innymi o takich koncernach jak Honda, Suzuki, Kawasaki, czy Yamaha. W całej grze pojawia się około 150 sportowych maszyn. Poszczególne motocykle różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale i osiągami czy zachowaniem na trasie. Zastosowany w grze model jazdy stanowi kompromis pomiędzy arcade, a symulacją.

Producenci Riding Spirits przygotowali kilka zróżnicowanych trybów zabawy. Oprócz wspomnianego już wcześniej multiplayera można między innymi rozegrać pojedynczy wyścig. Najciekawiej prezentuje się jednak wyjątkowo rozbudowana kariera, która podzielona jest na kilka różnych klas. W nagrodę za kolejne zwycięstwa gracz otrzymuje gotówkę, którą może przeznaczyć na nowy motocykl, bądź też na lepsze części dla aktualnie posiadanej maszyny. W tym drugim przypadku można wybierać między innymi pomiędzy lepszymi oponami, sportowym zawieszeniem, czy profesjonalną skrzynią biegów. Nie zabrakło również autentycznych elementów ubioru motocyklisty, w tym sportowych kasków i kombinezonów od takich firm jak Arai czy Alpine Stars.

Wyścigi rozgrywane są na szesnastu zróżnicowanych torach, zlokalizowanych między innymi w Europie, Japonii, czy Ameryce Północnej. Oprawa wizualna Riding Spirits prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Tyczy się to zarówno szczegółowo ukazanych motocykli, jak i rozbudowanego otoczenia. Na uwagę zasługują także efektowne kraksy z udziałem startujących w wyścigach maszyn.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe RS Riding Spirits: Odpowiednia dla każdego wieku.

RS Riding Spirits Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci