Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Rex (PC)

Reks: Najwierniejszy Przyjaciel PC

Rex

Reks: Najwierniejszy Przyjaciel to pozbawiona przemocy gra platformowa z elementami przygodowymi, której bohaterem jest sympatyczny mały piesek. Użytkownik musi pomóc zagubionemu czworonożnemu towarzyszowi w odnalezieniu powrotnej drogi do domu, gdzie oczekuje ukochana Pani.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Rex (PC)

wydawca: Mindscape

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23stycznia2002

8maja2002

pudełko PL

Reks: Najwierniejszy Przyjaciel to pozbawiona przemocy familijna gra platformowa z elementami przygodowymi, której głównym bohaterem jest sympatyczny mały piesek o białym umaszczeniu. Szczeniak należy do miłej i odważnej rasy Jindo, wzmiankowanej w szeregu koreańskich podań ludowych (m.in. historie o pokonaniu tygrysa i ostrzegawczym szczekaniu przed japońską inwazją militarną z końca XVI wieku). Użytkownik musi pomóc zagubionemu czworonożnemu towarzyszowi w odnalezieniu powrotnej drogi do domu, gdzie oczekuje ukochana Pani.

Akcja została podzielona na dziesięć rozległych i zróżnicowanych etapów fabularnych (zraszany deszczem las, dolina kwitnących roślin itp.), złożonych z motywów zręcznościowych (bieganie, skakanie, zbieranie przedmiotów itd.) i edukacyjnych (np. nauka prostych polskich i angielskich słówek). Autorzy stworzyli oprawę wizualną w dwóch wymiarach, przykładając szczególny nacisk do estetyki wykonania (uwagę przeciągają przede wszystkim wielobarwne tła i płynnie animowane postaci zwierząt). Doskonałe uzupełnienie całości stanowi dobrze dopracowana warstwa dźwiękowa i profesjonalna rodzima lokalizacja językowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 164 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Reks: Najwierniejszy Przyjaciel

Wymagania wiekowe Rex

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Reks: Najwierniejszy Przyjaciel

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 233 MHz, 32 MB RAM