Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4WiiUSwitchiOSPSVPCAND
Okładka Revenant Saga (WiiU)
OkładkaRevenant Saga (WiiU)

Revenant Saga

Revenant Saga to oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację dwuwymiarowego świata z przedstawionymi w trójwymiarze starciami w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie.

RPG | fantasy | turowe | indie | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Revenant Saga Premiera

30cze2014

AND

18gru2014

iOS

2mar2017

PC

9maj2017

PS4 PSV

6lip2017

WiiU

19paź2017

Switch

producent: Exe-Create wydawca: Kemco Strona oficjalna

Wydana na AND, PC itd. gra Reventant Saga to tytuł należący do gatunku jRPG. Produkcja stworzona przez studio Exe-Create modelem rozgrywki nawiązuje do takich klasyków jak Chrono Trigger, Xenogears czy seria Final Fantasy. Gra została osadzona w fantastycznym świecie, charakteryzującym się ponurym klimatem, a przedstawiona w niej opowieść dotyka poważnych tematów, takich jak zemsta czy ból wynikający ze straty.

Fabuła

Gracz wciela się w Alberta – młodzieńca, który, by ocalić swoich bliskich, decyduje się na wzięcie udziału w niebezpiecznym eksperymencie dr Moreau. W jego wyniku zostaje przemieniony w nieśmiertelne stworzenie – tytułowego Revenanta – i dowiaduje się, że ma w swoim wnętrzu śmiertelnie groźnego demona. Postanawia wyruszyć w podróż, by odnaleźć dr Moreau i zemścić się za swój los.

Mechanika

Rozgrywka w grze Revenant Saga opiera się na dwóch podstawowych elementach. Pierwszym jest eksplorowanie dwuwymiarowego świata – w tym także rozmawianie z napotkanymi postaciami, wykonywanie mniejszych i większych zadań pobocznych oraz rozwijanie głównego wątku fabularnego powiązanego z historią Alberta.

Drugim elementem są starcia, rozgrywane w pełnym 3D w systemie turowym, w czasie których kontrolujemy całą drużynę. Jak przystało na grę wzorowaną na starych tytułach jRPG, postacie nie mają możliwości poruszania się w czasie starć i stoją w miejscu naprzeciw wrogów – możemy tylko wybrać rodzaj ataku i jego cel. Mechaniką charakterystyczną dla Revenant Saga jest możliwość przyjmowania przez naszych bohaterów specjalnych form, zmieniających ich wygląd i statystyki oraz dających dostęp do odmiennych umiejętności.

Za zwycięstwa otrzymujemy punkty doświadczenia, które zwiększają poziom naszych postaci. W trakcie przygody zdobywamy także ekwipunek, w tym broń – tę ostatnią można wzmacniać i dopasowywać do własnego stylu gry.

Kwestie techniczne

W trybie eksploracji dwuwymiarowa oprawa graficzna Revenant Saga w wersji na AND, PC itd. budzi skojarzenia z dawnymi, 16-bitowymi grami jRPG – świat jest bardzo kolorowy, a projekty postaci charakteryzuje wyraźnie mangowa stylistyka. Walcząc, przenosimy się do w pełni trójwymiarowego, ale na ogół prostego i pozbawionego detali środowiska.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Revenant Saga: 12+

Revenant Saga Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 339 MB HDD
  • Windows 7
PC
AND
iOS
PS4
PSV
WiiU
Switch