Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchXONEPS4PSVANDiOS3DS
Okładka Dragon Sinker: Descendants of Legend (PC)

Dragon Sinker: Descendants of Legend

Dragon Sinker to osadzona w świecie fantasy gra RPG, klimatem i formą nawiązująca do takich klasyków jak np. Chrono Trigger, Dragon Quest czy pierwsze części serii Final Fantasy. Produkcja ta wyróżnia się 8-bitową grafiką w stylu retro i rozbudowanym, turowym systemem walki.

RPG | fantasy | turowe | zagraj za darmo | indie | jRPG

Okładka Dragon Sinker: Descendants of Legend (PC)

producent: Exe-Create

wydawca: Kemco

Strona oficjalna

data premiery gry:

20wrz2016

AND

13paź2016

iOS

6kwi2017

3DS

20gru2017

PC

6lut2018

PS4 PSV

22lut2018

Switch

8sty2020

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Sinker jest tradycyjną grą RPG. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w rozgrywce (sposób eksploracji świata, turowy system walki, rozwój postaci), a także stylizowanej na produkcje z początku lat 90-tych oprawie graficznej tytuł ten bardzo mocno przypomina gry wydawane w tamtych czasach. Za stworzenie Dragon Sinker odpowiada studio Exe-Create (znane m.in. z Antiquia Lost oraz Revenant Saga).

Fabuła

Tysiąc lat temu na świecie pojawił się potężny smok Wyrmvarg, niosąc ze sobą śmierć i zniszczenie. Dzięki odwadze pewnego człowieka, elfa oraz krasnoluda bestia została zamknięta głęboko w trzewiach Ziemi. Pogromcy potwora stali się bohaterami i każdy z nich założył swoje własne królestwo. Niestety, pokój nie trwał wiecznie i smok w końcu się uwolnił, rozpoczynając tym samym wiek ciemności. Nie wszystko jednak stracone. Tym razem naprzeciw Wyrmvarga staje młody chłopak, zdeterminowany, by raz na zawsze pokonać bestię. Po drodze dołączają do niego rozmaici sojusznicy.

Mechanika

Dragon Sinker to rozbudowana, drużynowa gra RPG osadzona w typowym świecie fantasy. Gracze eksplorują zróżnicowane lokacje (w tym lochy), odkrywają główny wątek fabularny i wykonują zadania poboczne, by zdobyć dodatkowe doświadczenie i ekwipunek, a tym samym rozwinąć i wyposażyć swoich bohaterów.

Produkcja studia Exe-Create posiada oparty o tury system walki, w ramach którego gracze mogą kontrolować drużynę złożoną z czterech postaci. W przeciwieństwie do wielu podobnych tytułów gra umożliwia sformowanie aż trzech takich czteroosobowych składów i swobodne przełączanie się pomiędzy nimi. Każdy z bohaterów przynależy do którejś z trzech ras i reprezentuje jedną z kilkunastu klas postaci, posiadających zestaw odmiennych umiejętności – kolejne profesje odblokowujemy, rekrutując poszczególnych herosów. Znaczenie dla skuteczności drużyny ma także dobór lidera.

Kwestie techniczne

Gra Dragon Sinker wyróżnia się 8-bitową oprawą graficzną wykonaną w stylu retro. Zarówno modele postaci, jak i plansze są dwuwymiarowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Dragon Sinker: Descendants of Legend

Wymagania wiekowe Dragon Sinker: Descendants of Legend

12+

Wymagania sprzętowe Dragon Sinker: Descendants of Legend

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 170 MB HDD
  • Windows 7
PS4
PSV
AND
iOS
3DS
PC
Switch
XONE