Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Redline Racer (PC)

Redline Racer PC

„Redline Racer” to kolejny przedstawiciel zręcznościowych wyścigów motocyklowych, który pod wieloma względami przypomina serię „Moto Racer”. Z racji tego, iż główny nacisk położono na dobrą zabawę, gra nie jest realistyczna.

Wyścigi

PC Windows
Okładka Redline Racer (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31lipca1998

31lipca1998

pudełko PL

„Redline Racer” to kolejny przedstawiciel zręcznościowych wyścigów motocyklowych, który pod wieloma względami przypomina serię „Moto Racer”. Z racji tego, iż główny nacisk położono na dobrą zabawę, gra nie jest realistyczna. Osiągi maszyn czy ich zwrotność zostały mocno przesadzone.

Autorzy gry przygotowali dziesięć zróżnicowanych tras, aczkolwiek otoczenie nie ma większego wpływu na zachowanie motocykla, niezależnie od tego w jakich warunkach organizowane są imprezy (pustynnych, zaśnieżonych), maszyny prawie zawsze charakteryzują się wysoką przyczepnością. Podstawowym utrudnieniem są natomiast zakręty, początkowe trasy są wypełnione licznymi prostymi, dalsze odcinki wymagają jednak od gracza większej uwagi. Samych maszyn jest osiem, warto przy tym dodać, iż na starcie zarówno motocykli jak i torów jest znacznie mniej, dopiero w miarę wygrywania kolejnych imprez gracz jest nimi nagradzany. Na torach pojawia się piętnaście innych motocykli. Pomimo tego, iż zostały one opisane kilkoma podstawowymi współczynnikami (prędkość maksymalna, zwrotność, przyśpieszenie), to w trakcie jazdy zachowują się bardzo podobnie. Wiąże się to przede ze zręcznościowym wizerunkiem zabawy.

Gra oferuje trzy podstawowe tryby zabawy: Arcade, Time Trial (wyścig z czasem, bez innych motocykli) oraz Multiplayer, w którym do pojedynku może stanąć maksymalnie ośmiu zawodników (LAN/Internet). Wzorem innych arcade'owych ścigałek gracz musi się ścigać z czasem, w miarę docierania do kolejnych checkpointów jest nagradzany cennymi sekundami.

Pomimo tego, iż gra powstała w 1998 roku, otoczenie jest w pełni trójwymiarowe. Podstawowe atuty engine'u to spory dystans rysowania obiektów, co jest szczególnie doceniane przy wyższych prędkościach, wysoka szczegółowość torów i elementów, które je otaczają, a także dokładne modele startujących motocykli. Na oprawę dźwiękową składa się przede wszystkim dynamiczny rockowy soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39 PLN

Wymagania wiekowe Redline Racer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Redline Racer

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D 4MB (wymagany)
  • Windows 95
  • zalecany analogowy kontroler