Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Realms of Arkania: Star Trail (PC)
OkładkaRealms of Arkania: Star Trail (PC)

Realms of Arkania: Star Trail PC

Klasyczna gra role-playng, w której dowodzimy drużyną bohaterów, zajmując się eksploracją świata i likwidacją potworów. Naszym zadaniem jest odnalezienie dwóch potężnych artefaktów.

RPG | klasyczne RPG

Realms of Arkania: Star Trail Premiera PC

1stycznia1994

producent: Attic Entertainment Software wydawca: Fantasy Productions GmbH

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Trail jest drugą częścią cyklu Realms of Arkania, zapoczątkowanego przez wydaną w 1992 roku grę Realms of Arkania: Blade of Destiny. Całość w bezpośredni sposób odwołuje się do papierowego systemu RPG, znanego pod nazwą Das Schwartze Auge. Star Trail jest rozbudowaną grą role-playing, wymagającą nie tylko rozsądnego zarządzania drużyną, ale także dokładnego eksplorowania przygotowanego przez producentów świata.

Akcja Star Trail kontynuuje wątki, o których była mowa w pierwszej części cyklu. Inwazja orków na Thorwal kończy się klęską, lecz wkrótce potężne armie atakują inne regiony krainy. Gracz przejmuje kontrolę nad drużyną bohaterów, którym powierzona zostaje niezwykle istotna misja. Głównym celem staje się odnalezienie dwóch potężnych artefaktów – magicznego kamienia salamandry oraz pewnego krasnoludzkiego topora. Zdobycie tych obiektów pozwoli na przyczynienie się do zawarcia sojuszu pomiędzy elfami i kransoludami, dzięki czemu rasy te wspólnymi siłami przeciwstawią się armiom orków.

Właściwa rozgrywka nie odbiega zbytnio od tego, co zaprezentowano w pierwszej części serii. Zabawa rozpoczyna się więc od utworzenia drużyny. Każdy z członków ekipy wyróżnia się przede wszystkim charakterystyczną dla siebie klasą, determinującą przydatność na polu walki. Gracz może tu wybierać między innymi pomiędzy wojownikami, łowcami czy magami. Możliwe jest również ustalenie szczegółów wyglądu, włącznie z dokonywaniem wyboru płci. Miłośników seriizainteresuje też zapewne wiadomość, iż przewidziano opcję zapisania drużyny w celu przeniesienia jej w niezmienionym składzie do Shadows over Riva.

Wydarzenia obserwowane są z perspektywy pierwszej osoby, przy czym nawigacja nie odbywa się w płynny sposób. Wszystkie ruchy wzorem takich gier jak Dungeon Master, Ishar czy Eye of the Beholder wykonywane są skokowo. Jedna z głównych atrakcji gry dotyczy możliwości swobodnej eksploracji przedstawionego świata. Od napotykanych postaci niezależnych pozyskuje się questy, a zdobywane elementy wyposażenia używa lub sprzedaje.

Podobnie jak w Blade Destiny, walki z zamieszkującymi świat gry potworami rozgrywane są w systemie turowym. Ponadto ma się wtedy do czynienia z rzutem izometrycznym. Uczestnicy starcia przemieszczają się po planszy składającej z pól o równej wielkości. Interfejs gry jest bardzo czytelny. Na ekranie widoczne są ikonki służące do uruchamiania najważniejszych akcji. W ramach ciekawostki warto dodać, iż na oddzielnym ekranie może być wyświetlana generowana w czasie rzeczywistym mapa najbliższej okolicy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Realms of Arkania: Star Trail: 12+