Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4XONEiOSAND
Okładka R.B.I. Baseball 16 (PS4)
OkładkaR.B.I. Baseball 16 (PS4)

R.B.I. Baseball 16

Oficjalna gra sportowa o baseballu stworzona przez studio Major League Baseball Advanced Media, ekipę powołaną przez amerykańską ligę MLB. Podobnie jak edycje z 2014 i 2015 roku, R.B.I.

Sportowe | baseball | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

R.B.I. Baseball 16 Premiera

29mar2016

PC PS4 XONE iOS AND

Gry podobne do R.B.I. Baseball 16

MLB: The Show 16

R.B.I. Baseball 14

R.B.I. Baseball 16 to dostępna na platformie PC, PS4 itd. kolejna odsłona sportowej serii bejsbolowej, będąca trzecią z kolei, doroczną edycją wskrzeszonej w 2014 roku klasycznej marki z konsoli NES. Za jej powstanie odpowiada po raz kolejny studio Major League Baseball Advanced Media, czyli ekipa powołana do życia przez zarząd amerykańskiej ligi MLB. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich edycji, wydana równolegle do pecetów i konsol wersja mobilna, odznacza się równie bogatą zawartością i jakością wykonania, co jej siostra z platform stacjonarnych.

Mechanika

Mechanika rozgrywki nie odbiega w sposób znaczący od rozwiązań, zastosowanych w edycjach 2014 i 2015. Podczas zabawy możemy po raz kolejny przejąć pieczę nad wybraną drużyną bejsbolową ligi MLB i rozegrać pełen sezon zmagań, wliczając w to post-sezonowe rozgrywki o główne trofeum ligi. Jako że R.B.I. Baseball 16 jest jedyną wydaną w 2016 roku grą bejsbolową posiadającą oficjalną licencję MLB, znajdziemy tu kompletne i rzeczywiste składy wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach, a także szczegółowe dane i statystyki poszczególnych zawodników. Aktualność ww. informacji gwarantują regularne aktualizacje, uwzględniające zmiany zachodzące w trakcie sezonu 2016.

Jak na coroczną grę sportową przystało, R.B.I. Baseball 16 może pochwalić się całą masą nowości oraz ulepszeń, poprawiających atrakcyjność gry oraz komfort zabawy. Wśród tych najważniejszych, wymienić warto przede wszystkim nowe rodzaje ruchów (dives, wall-catches, pump-fakes), poprawioną sztuczną inteligencję graczy defensywnych oraz ulepszony system uderzania piłki. Całość uzupełnia możliwość wyboru jednego z kilku poziomów trudności, uzależnionych od preferencji oraz zdolności manualnych graczy.

Tryby gry

Poza przeznaczonym dla jednego gracza trybem kariery oraz możliwością rozegrania pojedynczego meczu, R.B.I. Baseball 16 oferuje możliwość lokalnej rywalizacji dwóch graczy przy jednym komputerze lub konsoli. Z oczywistych względów, opcja ta nie jest dostępna dla posiadaczy mobilnej wersji gry.

Kwestie techniczne

W porównaniu z poprzednimi odsłonami serii, wydany na platformie PC, PS4 itd. R.B.I. Baseball 16 odznacza się podrasowaną oprawą graficzną, bardziej szczegółowymi stadionami oraz lepszymi efektami świetlnymi. Pod względem fajerwerków technicznych gra ustępuje nieco dostępnym na rynku konkurencyjnym seriom sportowym, ale fakt ten stanowi efekt kompromisu, mającego na celu uzyskanie podobnej jakości oprawy zarówno na platformach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Klasyfikacja PEGI R.B.I. Baseball 16

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

R.B.I. Baseball 16 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 9500 GT lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/7/8/10
PC
PS4
XONE
iOS
AND