Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitch
Okładka Rampage Knights (PC)

Rampage Knights

Beat’em up, w którym przemierzamy generowane proceduralnie komnaty i podziemia, przedzierając się przez ruiny ponurego zamczyska i stopniowo rozwijając prowadzonego do boju bohatera. Wszystko to możemy robić w pojedynkę lub w towarzystwie innych graczy.

Akcji | fantasy | roguelike | elementy RPG | beat 'em up | indie | 2.5D | kooperacja

Okładka Rampage Knights (PC)

data premiery gry:

4wrz2015

PC

17sty2019

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rampage Knights jest beat’em upem wzbogaconym o rozwiązania zaczerpnięte z roguelike’ów, opracowanym przez niezależny zespół Rake in Grass.

Fabuła

W Rampage Knights wcielamy się w nieszczęśnika, który został uwięziony w magicznym lesie, a dokładnie – na ścieżce do zrujnowanego zamku. Bohaterowi nie pozostaje nic innego, jak przekroczyć progi fortecy i stawić czoła czyhającym tam zagrożeniom, czyli wszelkiej maści kreaturom pokroju goblinów, ożywionych szkieletów, demonów, upiorów i wampirów, a nawet smoków.

Mechanika

W Rampage Knights akcję obserwujemy z boku. Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy profesję protagonisty i jedną ze zróżnicowanych skórek. Same zmagania polegają na przemierzaniu generowanych proceduralnie komnat i lochów oraz eliminacji wszystkiego, co stanie nam na drodze; opracowany przez deweloperów system walki przywodzi na myśl ten z kultowego Golden Axe.

W toku rozgrywki nie tylko poszerzamy wachlarz dostępnych klas, lecz także zwiększamy potencjał bojowy naszego podopiecznego, zdobywając nowe umiejętności, zaklęcia i coraz potężniejsze wyposażenie. Warto przy tym mieć się na baczności, gdyż w grze zaimplementowano mechanizm permadeath – oznacza to, że po śmierci herosa nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć przygodę od nowa.

Tryby gry

W Rampage Knights można grać w pojedynkę, jednak tytuł rozwija skrzydła w trakcie zabawy z innymi graczami, w ramach internetowego lub lokalnego trybu współpracy.

Kwestie techniczne

Rampage Knights posiada grafikę wykonaną w technice 2.5D, utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Gry podobne do Rampage Knights

Wymagania wiekowe Rampage Knights

12+

PC
Switch