Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Rage Racer (PS1)
OkładkaRage Racer (PS1)

Rage Racer PS1

Trzecia odsłona popularnej serii wyścigowej zapoczątkowanej w 1995 roku. Autorzy Rage Racer rozbudowali nieco założenia gry, umożliwiając m.in. zbieranie środków i kupowanie za nie ulepszeń oraz nowych maszyn. Jednocześnie tytuł zachował swój zręcznościowy charakter.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rage Racer Premiera PS1

3kwietnia1996

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisyAngielskie napisy

Rage Racer to kontynuacja popularnego cyklu zapoczątkowanego w 1995 roku wraz z premierą Ridge Racer. Autorzy z Namco unowocześnili oprawę audiowizualną i zmienili stylistykę na nieco bardziej realistyczną, a także dodali szereg nowości w mechanice zabawy. Sporą nowinką jest opcja kupowania nowych maszyn i ulepszeń za zarobione w rywalizacji środki.

Mechanika

Rage Racer to gra wyścigowa o zręcznościowym charakterze. W dynamicznych zmaganiach na kilku trasach liczy się przede wszystkim szybkość i umiejętność sprawnego pokonywania zakrętów w kontrolowanym poślizgu. Do dyspozycji graczy są samochody od czterech producentów, które można pomalować na dowolny kolor oraz zaprojektować dla nich logo własnego zespołu. Każdy z pojazdów opisany jest kilkoma statystykami, w tym przyspieszeniem i przyczepnością, które wpływają na ich zachowanie podczas zmagań. Poszczególne cechy mogą być ulepszane w miarę postępów i kolejnych wygranych wyścigów – w tym celu konieczna jest inwestycja zarobionych pieniędzy w przygotowane pakiety modyfikacyjne. Choć wirtualny garaż zawiera nielicencjonowane maszyny, pasjonaci motoryzacji z łatwością rozpoznają inspiracje kultowymi modelami, w rodzaju renault 5 turbo, chevroleta corvette czy pontiaca firebirda.

W porównaniu do poprzednich odsłon serii, tym razem głównym modułem zabawy jest grand prix, w którym gracze mogą rywalizować w seriach zmagań. Celem jest zajęcie miejsca na podium w każdych zawodach, co skutkuje awansem do wyższej klasy. Rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach. Triumf w najwyższej z nich odblokowuje tryb Extra GP, w którym kierowcy mogą zmierzyć się na lustrzanych odbiciach wcześniej znanych torów.

Kwestie techniczne

Rage Racer to trójwymiarowa gra wyścigowa, w której autorzy zadbali o efektowne przedstawienie zmagań. Modele pojazdów są przygotowane z dbałością o detale, a rywalizację na trasach cechuje duża dynamika. Odpowiednią atmosferę budują efektowne wstawki FMV oraz przygrywające w tle podczas wyścigów utwory techno.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rage Racer: Odpowiednia dla każdego wieku.