Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSV
Okładka Puzzle by Nikoli V: Slitherlink (PSV)
OkładkaPuzzle by Nikoli V: Slitherlink (PSV)

Puzzle by Nikoli V: Slitherlink PSV

Wirtualna wersja Slitherlink, nieskomplikowanej liczbowej łamigłówki, która na wysokim poziomie trudności wymaga jednak sporych umiejętności logicznego myślenia.

Logiczne | 2D | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puzzle by Nikoli V: Slitherlink Premiera PSV

9maja2012

producent: HAMSTER Corporation wydawca: HAMSTER Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Puzzle by Nikoli V: Slitherlink

Chronovolt

Puzzle by Nikoli V: Sudoku

Quell Memento

Puzzle by Nikoli V: Slitherlink to elektroniczna wersja papierowej gry Slitherlink, znanej powszechnie także pod wieloma innymi nazwami, takimi jak Pokropka, Wielokropka, Fences itd. Tytuł należy do serii produkcji stworzonych przez studio Hamster, które przenoszą w wirtualny świat liczbowe gry japońskiego wydawnictwa Nikoli. Firma od lat specjalizuje się w publikacji rożnego rodzaju łamigłówek, które w przeciwieństwie do wielu tradycyjnych rebusów i zagadek opierają się w całości na logice i cyfrach. Przedsiębiorstwo odpowiada za spopularyzowanie na całym świecie Sudoku oraz stworzenie dziesiątek nowych gier, w tym także Slitherlink.

Puzzle by Nikoli V: Slitherlink oferuje 50 różnych poziomów, dostępnych w kilku stopniach trudności. W zależności od naszego doświadczenia, ukończenie pojedynczego levelu zajmie od kilku do kilkudziesięciu minut. Zasady Slitherlink nie są skomplikowane. Każda plansza jest pokratkowanym polem, na którym nie widać linii podziału, są one zasygnalizowane jedynie kropkami w rogach kratek. W niektóre komórki wpisane są pojedyncze cyfry. Gracze muszą poprowadzić zapętloną linię łącząc kropki. Każda cyfra w kratce wskazuje na to po ilu jej bokach może biegnąć pętla (np. 0 oznacza, że nie biegnie po żadnym spośród czterech boków kratki, 1 - pętla biegnie tylko po jednym boku kratki, itd). Pętla nie może się nigdzie przecinać, urywać, ani stykać sama ze sobą, nawet rogiem. Linia, którą rysujemy może być tylko jedna. Ukończenie każdej łamigłówki wymaga sporej dozy planowania. Trudność zabawy rośnie wraz z ilością cyfr, komplikujących przebieg linii.

Poza menu i podczas zabawy tytuł nie korzysta z ekranów dotykowych PS Vity, polegając na przyciskach i gałkach analogowych. Podobnie jak w przypadku innych gier z serii, tytuł nie posiada złożonej oprawy graficznej. Jest ona wyjątkowo prosta, ale i funkcjonalna.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Puzzle by Nikoli V: Slitherlink: Odpowiednia dla każdego wieku.