Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Puzzle Bots (PC)
OkładkaPuzzle Bots (PC)

Puzzle Bots PC

Niezależna gra przygodowa okraszona dużą dawką poczucia humoru. Przejmujemy kontrolę nad grupką pięciu niewielkich robotów i staramy się wykorzystać ich unikatowe umiejętności do rozwiązania zagadki tajemniczego, metalowego pojemnika zakopanego w pobliżu firmy dr Hugo.

Przygodowe | science fiction | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puzzle Bots Premiera PC

22października2010

producent: Lively Ivy wydawca: Wadjet Eye Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Puzzle Bots to niezależna gra przygodowa, w której kierujemy zespołem pięciu miniaturowych robotów stworzonych w fabryce dr Hugo. Każdy z nich został wymyślony przez innego pracownika firmy i w związku z tym posiada unikatowe umiejętności. Przykładowo Ultrabot dzięki wykorzystaniu napędu gąsienicowego potrafi przesuwać wielokrotnie większe od siebie przedmioty. Z kolei Hero jest osiłkiem zdolnym podnosić różne obiekty i rzucać nimi.

W celu rozwiązania szeregu łamigłówek, na każdym z siedemnastu dostępnych w grze poziomów niezbędne jest umiejętne zastosowanie umiejętności poszczególnych członków ekipy. Akcja przedstawiona jest z punktu widzenia małych, kilkucentymetrowych robotów, co oznacza, że do rangi znacznej przeszkody urastają wydawałoby się niewielkie przedmioty. W grze wprowadzono system podpowiedzi. W przypadku natrafienia na zbyt trudną zagadkę, gracz może skorzystać z subtelnej wskazówki, która naprowadzi go na właściwe rozwiązanie.

Znaczną rolę w czerpaniu przyjemności z zabawy odgrywa duża dawka humoru. Wynika on przede wszystkim z dwóch czynników: wspomnianego ukazania świata z perspektywy miniaturowych robotów oraz niezrozumienia przez nich ludzkich zachowań. Na przykład, gdy jeden z bohaterów dostrzega całującą się parę, stwierdza niepewnie: „może toczą ze sobą bitwę?”

Rozgrywkę obserwujemy z boku, tak jak to ma miejsce we wszystkich klasycznych grach przygodowych. Uśmiech na twarzy powoduje również zabawna, rysunkowa grafika. Wraz z odnajdywaniem ukrytych przedmiotów, gracz uzyskuje dostęp do dodatkowych szkiców koncepcyjnych. Oprócz głosów podłożonych ludzkim postaciom, w Puzzle Bots słyszymy także charakterystyczne popiskiwania głównych, mechanicznych bohaterów, które przywodzą na myśl dźwięki wydawane przez robota R2-D2 z Gwiezdnych Wojen.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Puzzle Bots: Odpowiednia dla każdego wieku.

Puzzle Bots Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 350 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki 8 MB zgodna z DirectX
  • Windows 98/ME/XP/Vista