Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSV
Okładka PulzAR (PSV)

PulzAR PSV

Gra logiczna, korzystająca z technologii rzeczywistości rozszerzonej. W czasie rozgrywki ustawiamy specjalne zwierciadła odbijające promień lasera zasilającego wyrzutnię rakiet niszczącą spadające meteory.

Logiczne | rzeczywistość rozszerzona | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka PulzAR (PSV)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

12czerwca2012

PulzAR jest grą logiczną, która wykorzystuje możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej, oferowanej przez PS Vitę. Pozwala ona na nakładanie wirtualnych obiektów na obraz wideo z kamery konsoli. W ten sposób nasze biurko może być polem bitwy cyfrowych żołnierzy lub zamienić się w stadion piłkarski. Korzystające z tej technologii tytuły używają także specjalnych papierowych kart AR. Są one rozpoznawalne przez system i pozwalają zachować odpowiednią perspektywę, rozmieszczenie oraz wielkość wirtualnych przedmiotów. Dzięki temu oglądamy obiekty ze wszystkich stron, tak jakby naprawdę znajdowały się tuż przed nami. Do poprawnego działania PulzAR wymaga kilku kart AR. Można znaleźć je na oficjalnej stronie producenta PS Vity.

Podstawowym celem PulzAR jest obrona Ziemi przed meteorami zagrażającym jej mieszkańcom. W ograniczonym czasie powinniśmy odpalić rakietę neutralizującą powoli spadające skały, które są cały czas widoczne nad polem gry. Aby tego dokonać musimy połączyć wyrzutnię pocisków ze źródłem energii za pomocą promienia lasera. Zadanie nie jest jednak proste, ponieważ jego wiązkę trzeba kilkukrotnie zakrzywić, używając do tego specjalnych zwierciadeł. Lustra możemy swobodnie przestawiać i obracać, zmieniając kąt odbicia światła. W zależności od trudności poziomu, na planszy pojawiają się też różnego rodzaju przeszkody oraz przedmioty przekształcające promień. Pojedyncze zwierciadło umieszczone jest na jednej karcie AR. Tak więc tylko ręcznie przekładając karty i zmieniając ich pozycję jesteśmy w stanie osiągnąć sukces.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do PulzAR

Wymagania wiekowe PulzAR

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe PulzAR

PlayStation Vita

Wykorzystuje: Karty AR