Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Pulse Shift (PC)
OkładkaPulse Shift (PC)

Pulse Shift PC

Platformowa gra logiczna z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zadaniem gracza jest przejść przez kolejne plansze wielopoziomowego labiryntu, co wymaga przede wszystkim manipulowania prawami fizyki i czasem.

Logiczne | FPP | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pulse Shift Premiera PC

12maja2013

producent: 3 Core Studio wydawca: 3 Core Studio Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Pulse Shift

Portal 2

The Talos Principle

Q.U.B.E.

Pulse Shift to pierwsza produkcja w dorobku niezależnego studia 3 Core. Ambicją deweloperów było połączenie gry logicznej z platformówką 3D, zaawansowanym silnikiem fizyki oraz pierwszoosobową perspektywą.

Gra nie posiada fabuły. Zadaniem gracza jest uporać się z serią labiryntów, w których trzeba znaleźć drogę do oznaczonego strzałkami wyjścia. Wymaga to przede wszystkim wykorzystywania i naginania praw fizyki, a w niektórych przypadkach również manipulowania czasem.

Twórcy przygotowali 60 plansz (50 normalnych, 7 bonusowych oraz 3 stanowiące samouczek), pogrupowanych w rozdziały, z których każdy różni się stylem wizualnym. Wraz z postępami w rozgrywce gracz opanowuje nowe zdolności, ułatwiające pokonanie piętrzących się przeszkód i unikanie pułapek (np. obracanie świata gry, zatrzymywanie lub cofanie czasu).

Interfejs użytkownika ograniczony został do absolutnego minimum. W trakcie zabawy gracz widzi jedynie przestrzeń wokół siebie oraz pojawiające się co jakiś czas komunikaty o czasie pozostałym na ukończenie poziomu lub aktualnym zapasie energii.

Na tle konkurencyjnych tytułów Pulse Shift wyróżnia się prostą, choć estetycznie wykonaną oprawą graficzną 3D, generowaną przez silnik Neoaxis Engine. Uwagę przyciągają ciekawie zaprojektowane plansze, przedstawiające m.in. wnętrze mikroprocesora czy świat rodem z tablicy kreślarskich.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Pulse Shift: Odpowiednia dla każdego wieku.