Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

20. Gry PlayStation Vita

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 20. Najpopularniejsze gry na platformę PS Vita.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Run Like Hell!
Run Like Hell!

Zręcznościowe 16 września 2014

Prosta zręcznościówka, w której wcielamy się w podróżnika próbującego uciec z egzotycznej wyspy opanowanej przez kanibali. Tytuł korzysta z formuły endless runnerów, a więc gier, w których bohater biegnie nieustannie przed siebie, a naszym zadaniem jest omijanie stojących na jego drodze przeszkód oraz zdobywanie power-upów.

htoL#NiQ: The Firefly Diary
htoL#NiQ: The Firefly Diary

Przygodowe 19 czerwca 2014

Klimatyczna gra przygodowo-platformowa, w której staramy się pomóc zagubionej dziewczynce w wydostaniu się z mrocznego labiryntu. Nieocenioną pomocą w wędrówce okażą się dwie tytułowe wróżki (tzw. „świetliki”), reprezentujące moc światła i mroku. Wykorzystanie ich zdolności pozwoli nam na zmianę perspektywy i dostrzeżenie wszystkich elementów istotnych dla przebiegu rozgrywki.

Retro City Rampage: DX
Retro City Rampage: DX

Akcji 11 listopada 2014

Retro City Rampage: DX to nowa i poprawiona wersja gry Retro City Rampage, wydanej po raz pierwszy w 2012 roku. Tytuł stanowi parodię takich serii jak Grand Theft Auto. Gracze przenoszą się do 1980 roku i wcielają w psychicznie niezrównoważonego kryminalistę z miasta Theftropolis. Gra stylizowana jest na produkcję z epoki konsol 8-bitowych i zawiera wiele odniesień do popkultury.

Crossing Souls
Crossing Souls

Akcji prace wstrzymane

Utrzymana w stylistyce retro przygodowa gra akcji z elementami RPG, opracowana we współpracy studia Fourattic z firmą Devolver Digital. Akcja Crossing Soul toczy się w Kalifornii w roku 1986 i koncentruje się na perypetiach grupy dzieciaków, które podczas zabawy w lesie odkrywają tajemniczy artefakt, umożliwiający naginanie praw fizyki i przekraczanie granic między życiem a śmiercią.

Frozen Synapse: Prime
Frozen Synapse: Prime

Strategiczne 23 września 2014

Odświeżona wersja taktycznej strategii z 2011 roku, w której stajemy na czele armii rebeliantów pragnących rozprawić się z rządami potężnej korporacji. Rozgrywka toczy się w synchronicznym systemie turowym, w którym gracze wykonują swe ruchy równocześnie. W porównaniu z wersją oryginalną, praktycznie cała mechanika i oprawa gry zostały stworzone na nowo, aby uczynić ją jeszcze bardziej taktyczną i atrakcyjną wizualnie.

Krinkle Krusher
Krinkle Krusher

Strategiczne 7 kwietnia 2015

Niecodzienna gra typu tower defense, w której wcielamy się w zaczarowaną rękawiczkę potężnego czarodzieja. Naszym zadaniem w Krinkle Krusher jest bronienie zamku przed nacierającymi stworkami – tytułowymi Krinklami. Na pierwszy rzut oka stworzonka te wyglądają całkiem sympatycznie, ale tak naprawdę są złymi bestiami, które musimy powstrzymać przed dostaniem się do środka „bazy”. By tego dokonać, należy wykorzystywać moc rękawiczki, dzięki której rzucamy rozmaite zaklęcia, np.

Gunship X
Gunship X

Akcji prace wstrzymane

Gunship X to pierwszoosobowa strzelanka, w której gracz przejmuje kontrolę nad potężnym działem znajdującym się na pokładzie bojowego samolotu. Naszym zadaniem jest wykończenie maksymalnej liczby przeciwników, którzy najechali Ziemię, ale musimy także dbać o to, aby uciekający cywile bezpiecznie dotarli do punktu ewakuacji.

Invokers: Tournament
Invokers: Tournament

Strategiczne 3 grudnia 2014

Invokers: Tournament to gra z gatunku MOBA, w której toczymy pojedynki w formacie 3v3. Gracze wcielają się w potężne awatary i walczą w ramach dwóch trybów o dominację na mapie, wspomagając się dodatkowo rekrutowanymi stworami.

Lost Dimension
Lost Dimension

RPG 7 sierpnia 2014

Lost Dimension to gra fabularna, opierająca się w głównej mierze na pojedynkach toczonych w systemie turowym. Taktyczna rozgrywka uzupełniona została licznymi dialogami oraz relacjami pomiędzy drużyną 11 specjalnych agentów, którzy muszą zapobiec zniszczeniu świata.

Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart

RPG 29 maja 2014

Spin-off serii Hyperdimension Neptunia. Gra jest strategicznym jRPG z turowym systemem walki. Główną bohaterką tytułu jest Noire, a więc reprezentująca markę PlayStation bogini królestwa Lastation, która w innych produkcjach cyklu pełniła rolę drugoplanową. W trakcie przygody gracze muszą uratować świat przed tajemniczym zagrożeniem, zbierając nowych sprzymierzeńców i przyjaciół.

PixelJunk Monsters Ultimate HD
PixelJunk Monsters Ultimate HD

Logiczne 30 lipca 2013

Odświeżona wersja gry znanej z konsol PlayStation 3 i PSP. Produkcja reprezentuje gatunek tower defense, w którym należy bronić swojej bazy, atakowanej przez kolejne fale wrogich oddziałów. Tytuł został wyposażony we wszystkie dodatki i poprawki, których doczekała się podstawowa edycja.

GALAK-Z
GALAK-Z

Zręcznościowe 4 sierpnia 2015

Przygotowana przez studio 17-bit dwuwymiarowa gra zręcznościowa z gatunku shoot’em up. W GALAK-Z wcielamy się w rolę pilota kosmicznego myśliwca, który w nieprzyjaznych warunkach musi zmierzyć się z zastępami uzbrojonych po zęby wrogów. Choć ogólne założenia rozgrywki nie różnią się specjalnie od standardów gatunku, twórcy wprowadzili jednak do zabawy kilka istotnych innowacji.

Olliolli
Olliolli

Zręcznościowe 21 stycznia 2014

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielamy się w profesjonalnego skatera. Gracze mogą wykonywać szereg skomplikowanych i ryzykownych trików. Tytuł posiada tryb kariery oraz jazdy dowolnej i pozwala na porównywanie wyników punktowych z osobami z całego świata.

Putty Squad
Putty Squad

Zręcznościowe 29 listopada 2013

Remake klasycznej platformówki z elementami przygodowej gry akcji. Tytułowy bohater – zmiennokształtna, niebieska kropla wyrusza na ratunek swym przyjaciołom, którym grozi wielkie niebezpieczeństwo. Produkcja zrealizowana została przez ekipę deweloperską System 3 z okazji 30-lecia firmy.

Super Heroine Chronicle
Super Heroine Chronicle

RPG 6 lutego 2014

Super Heroine Chronicle to taktyczna, turowa gra jRPG, stworzona przez zespół deweloperski studia Banpresto. Głównymi postaciami są bohaterki popularnych serii anime, które w obliczu niebezpieczeństwa muszą połączyć swe siły.

Teslagrad
Teslagrad

Logiczne 24 listopada 2015

Dwuwymiarowa platformówka z elementami akcji, osadzona w steampunkowych realiach, w której główną rolę odgrywają elektryczność i magnetyzm. Jako uwikłany w tajemniczy konflikt młody chłopiec, przemierzamy kolejne piętra opuszczonej wieży, rozwiązując serię zagadek logicznych wymagających umiejętnego wykorzystania praw fizyki.

Nihilumbra
Nihilumbra

Logiczne 27 stycznia 2015

Platformowa gra logiczna z elementami przygodowymi, wyprodukowana przez hiszpańskie studio BeautiFun Games. Gracz kieruje poczynaniami zrodzonego z nicości Borna, który, próbując uciec przed klątwą pustki, przemierza fantastyczny świat Nihilumbra. Rozgrywka bazuje na zagadkach logicznych związanych z wykorzystaniem praw fizyki.

Rime
Rime

Zręcznościowe prace wstrzymane

Trzecioosobowa gra przygodowo-zręcznościowa autorstwa hiszpańskiego studia Tequila Works, które w 2012 roku udanie zadebiutowało grą Deadlight. Głównym bohaterem Rime jest chłopiec, który próbując wydostać się z tajemniczej wyspy, rozwiązuje serię zróżnicowanych zagadek. Pod względem mechaniki mamy tu do czynienia z grą akcji z silnymi akcentami platformowymi.

TowerFall: Ascension
TowerFall: Ascension

Zręcznościowe 15 grudnia 2015

Old-schoolowa, dwuwymiarowa gra zręcznościowa, przywodząca na myśl klasyczne platformówki z początku lat 90-tych. W tej nastawionej na lokalną rywalizację maksymalnie 4 graczy produkcji, wcielamy się w jednego z dostępnych łuczników, a naszym celem jest eliminacja pozostałych zawodników przy pomocy łuku, strzał oraz znajdowanych w specjalnych skrzyniach power-upów.

Z-Run
Z-Run

Akcji 18 czerwca 2014

Trójwymiarowa gra beat 'em up, w której wcielamy się w jednego z ocalałych, próbujących przeżyć w mieście opanowanym przez zombie. Gracze mogą wykorzystywać różnego rodzaju broń oraz ekwipunek w trakcie przechodzeni liniowych poziomów, w których roi się od przeciwników.

Total Recoil
Total Recoil

Akcji 3 lipca 2013

Trójwymiarowa zręcznościowa strzelanka, w której akcję obserwujemy z widoku izometrycznego. Gracze wcielają się w uzbrojonego po zęby żołnierza przedzierającego się przez terytorium wroga.

Resogun
Resogun

Zręcznościowe 23 grudnia 2014

Innowacyjny shoot 'em up, który stworzony został przez producentów serii Super Stardust. W trakcie gry wcielamy się w pilota statku kosmicznego walczącego z inwazją obcych. Tytuł posiada tryb multiplayer oraz pozwala na kooperację graczy.

Foul Play
Foul Play

Bijatyki 18 września 2013

Side-scrollowana bijatyka 2D, wyprodukowana przez studio Mediatonic. Zadaniem gracza jest zdobyć sympatię publiczności, oglądającej przedstawienie teatralne o przygodach XIX-wiecznego demonologa - barona Dashfortha i jego pomocnika - Scampwicka Steerpike'a. Gra wyróżnia się kreskówkową oprawą graficzną oraz sporą dawką humoru.

Volgarr the Viking
Volgarr the Viking

Zręcznościowe 16 listopada 2016

Brutalna, dwuwymiarowa platformówka utrzymana w stylu retro. Bohater gry, wiking o imieniu Völgarr, został ożywiony przez Odyna celem zgładzenia armii złego krasnoluda Fafnira. Przemierzając opanowaną przez armię potworów krainę, musimy stawić czoła coraz silniejszym przeciwnikom, pomysłowym pułapkom i potężnym bossom.