Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

22. Gry PlayStation 5

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 22. Najpopularniejsze gry na platformę PS5.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

I Am Dead
I Am Dead

Przygodowe 9 sierpnia 2021

Gra przygodowo-logiczna, która pozwala nam wcielić się w ducha kustosza muzeum próbującego uratować swój dom. Za stworzenie I Am Dead odpowiadają połączone siły studia Hollow Ponds oraz niezależnego twórcy Richarda Hogga.

Conv/rgence: A League of Legends Story
Conv/rgence: A League of Legends Story

Akcji 2022

Convergence: A League of Legends Story to platformówka 2D osadzona w uniwersum najpopularniejszej gry MOBA. Pozwala pokierować znanym z LoL-a bohaterem imieniem Ekko, który eksploruje miasto Zaun, unika pułapek, walczy z wrogami i... cofa się w czasie.

Shakedown Hawaii
Shakedown Hawaii

Akcji 15 grudnia 2020

Opracowana przez studio Vblank Entertainment oldskulowa gra akcji z otwartym światem, będąca kontynuacją ciepło przyjętej produkcji Retro City Rampage. Akcja Shakedown Hawaii toczy się 30 lat po wydarzeniach opisanych w poprzedniczce, a jej bohater mocno się zestarzał i dorobił potężnego brzucha. Dramatyczne wypadki zmuszają go jednak do ponownego chwycenia za broń i odbudowania swojego przestępczego imperium.

Yuoni
Yuoni

Przygodowe 19 sierpnia 2021

Yuoni to japoński survival horror, w którym kierujemy młodą uczennicą próbującą przetrwać w świecie upiorów. Dziewczynka jest bezbronna, więc rozgrywka nastawiona jest głównie na skradanie.

Immortals: Fenyx Rising - The Lost Gods
Immortals: Fenyx Rising - The Lost Gods

Akcji 22 kwietnia 2021

Trzeci duży dodatek do przygodowej gry akcji z elementami RPG pod tytułem Immortals: Fenyx Rising. The Lost Gods wprowadza szereg zmian; wcielamy się bowiem w nowego bohatera i niczym w grach z serii Diablo akcję obserwujemy z lotu ptaka, walcząc z hordami adwersarzy.

The Solitaire Conspiracy
The Solitaire Conspiracy

Logiczne marzec 2022

The Solitaire Conspiracy to nietypowa karcianka z rozgrywką inspirowaną pasjansem. Produkcja oferuje też wątek fabularny opowiadający o szpiegostwie. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada firma Bithell Games.

Poker Club
Poker Club

Logiczne 20 listopada 2020

Poker Club jest symulatorem pokera, który pozwala graczom brać udział w rozgrywkach Texas Hold’em ze sztuczną inteligencją lub innymi graczami. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę Ripstone Games.

DARQ: Complete Edition
DARQ: Complete Edition

Zręcznościowe 25 marca 2021

Jest to kompletna edycja wydanej w 2019 roku gry platformowej w klimacie horroru, zatytułowanej DARQ. W skład DARQ: Complete Edition wchodzi podstawowa wersja oraz dwa dodatki DLC: The Crypt i The Tower. W grze wcielamy się w chłopca uwięzionego w sennym koszmarze.

Aeon Drive
Aeon Drive

Zręcznościowe 30 września 2021

Platformówka będąca kontynuacją gry Dimension Drive. W Aeon Drive wcielamy się w Jackelyne, która przemierza pełne pułapek etapy, teleportuje się przez przeszkody i nieustannie walczy z czasem, starając się odnaleźć wadliwe elementy aparatury do naginania wymiarów.

Thief Simulator 2
Thief Simulator 2

Symulacje 2023

Thief Simulator 2 jest sequelem udanej produkcji, która pozwala graczom wcielić się w profesjonalnego złodzieja. Tytuł został opracowany przez polskie studio MrCiastku. Jego wydawcą jest firma Ultimate Games.

Smelter
Smelter

Zręcznościowe 2 września 2021

Smelter jest produkcją łączącą w sobie klasyczną, dwuwymiarową platformówkę oraz grę strategiczną – rozgrywka sprytnie splata ze sobą dwie skrajnie odmienne mechaniki. Tytuł został opracowany przez studio X Plus Company.

Severed Steel
Severed Steel

Akcji luty 2022

Severed Steel to parkourowy FPS z jednoręką bohaterką, która walczy z przeważającymi siłami wroga w dynamicznych starciach. Gra nawiązuje do słynnego SUPERHOT. Jest to debiutanckie dzieło studia Greylock.

Tinykin
Tinykin

Zręcznościowe 2022

Tinykin to platformówka 3D, w której wcielamy się w młodego astronautę zwiedzającego Ziemię. Sęk w tym, że planeta opustoszała, a bohater został zmniejszony do rozmiarów mrówki. Na szczęście nasz podopieczny nie jest sam – może liczyć na pomoc tytułowych maciupków.

Soulstice
Soulstice

Akcji 2022

Gra RPG akcji TPP z systemem walki rodem z produkcji typu slasher. W Soulstice wcielamy się w Briar i Lute – siostry, które jako tak zwana Chimera muszą stawić czoła potworom nękającym miasto Ilden. Gra powstała w Reply Game Studios.

Paint the Town Red
Paint the Town Red

Akcji 29 lipca 2021

Paint the Town Red w zależności od wybranego trybu jest bijatyką lub grą typu roguelite. Produkcja zabiera nas w świat brutalnych walk, gdzie wszystko może zostać użyte jako broń. Grę stworzyło studio South East Games.

Deathverse: Let It Die
Deathverse: Let It Die

Akcji maj 2022

Multiplayerowa gra akcji w modelu free-to-play, stanowiąca kontynuację wydanego w 2016 roku Let It Die. W Deathverse: Let It Die bierzemy udział w krwawym reality show, walcząc o przetrwanie zarówno z innymi graczami, jak i ze zmutowanymi istotami zwanymi UMA.

Peripeteia
Peripeteia

Akcji 2022

Immersive sim, który zabiera nas do alternatywnej wersji lat dziewięćdziesiątych XX wieku. W Peripeteia wcielamy się w Marie – cybernetyczną agentkę, od której poczynań zależy nie tylko jej własna przyszłość, lecz również losy całej Polskiej Rzeczypospolitej Solidarnościowej.

Night Book
Night Book

Przygodowe 27 lipca 2021

Utrzymana w konwencji okultystycznego thrillera gra przygodowa, zrealizowana przy użyciu techniki FMV. Główną bohaterką gry Night Book jest Loralyn, która nieumyślnie przyzywa do swojego domu demona. To, jak potoczą się jej losy, zależy od podejmowanych przez nas decyzji.

The Chant
The Chant

Akcji 2022

The Chant jest utrzymaną w konwencji horroru grą akcji. Tytuł przenosi nas na ziemie należące do kultu new age, które opanowane zostały przez mroczne istoty. Jest to debiutanckie dzieło studia Brass Token.

Rocksmith+
Rocksmith+

Towarzyskie 2022

Rocksmith+ to kolejna odsłona rozwijanego przez Ubisoft cyklu produkcji muzycznych, pozwalającego uczyć się gry na prawdziwej gitarze. Tytuł oferowany jest w formie miesięcznej subskrypcji.

Ad Infinitum
Ad Infinitum

Przygodowe 2023

Debiutancka produkcja berlińskiego studia Hekate. W Ad Infinitum wcielamy się w niemieckiego żołnierza, któremu udało się przeżyć pierwszą wojnę światową. Po zakończeniu konfliktu cierpi on na koszmary senne wypełnione potworami i wypaczonymi wspomnieniami.

SacriFire
SacriFire

RPG 2022

Inspirowane produkcjami z lat 90. jRPG, opracowane przez niezależne, polskie studio Pixelated Milk. Podróżuj pomiędzy dwoma fantastycznymi światami, poznawaj nowych bohaterów oraz stawiaj czoła wielorakim wyzwaniom w pixelartowej grze SacriFire.

Curved Space
Curved Space

Akcji 29 czerwca 2021

Twin-stick shooter, w którym zasiadamy za sterami statku kosmicznego i walczymy z hordami międzywymiarowych robali. W Curved Space akcję obserwujemy z perspektywy TPP, a rozgrywka, jak sugeruje sam tytuł, toczy się na charakterystycznych, powykręcanych planszach.

Ghostrunner 2
Ghostrunner 2

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Druga odsłona cyklu cyberpunkowych gier akcji FPP, zapoczątkowanego w 2020 roku. Ghostrunner 2 został opracowany przez twórców pierwszej części serii, czyli polskie studio One More Level, a jego wydaniem zajęła się firma 505 Games, posiadająca prawa do marki od marca 2021 roku.