Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

17. Gry PlayStation 4 przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 17. Gry przed premierą na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Przed premierą 410
PS4
Tematyki
Last Encounter
Last Encounter

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Twin-stick shooter, w którym gracze wcielają się w pilotów statków kosmicznych. Akcję w Last Encounter obserwujemy z perspektywy top-down, a filarem rozgrywki jest walka z napotkanymi przeciwnikami. Sprawę komplikuje fakt, że śmierć ma tutaj charakter permanentny, a odwiedzane przez nas lokacje są generowane proceduralnie, przez co za każdym razem stawiamy czoła odmiennym wyzwaniom.

City of the Shroud
City of the Shroud

RPG 2022

Taktyczna gra RPG, której cechą charakterystyczną jest nieliniowa fabuła tworzona przez całą społeczność oraz oryginalny system walki. Starcia w City of the Shroud toczą się bowiem w czasie rzeczywistym, a oparto je na umiejętnym wykorzystywaniu zdolności bojowych bohatera i łączeniu ich w widowiskowe kombinacje.

Tiny Hands Adventure
Tiny Hands Adventure

Zręcznościowe 2022

Tiny Hands Adventure to urocza platformówka 3D, w której gracz wciela się w Bortiego – młodego niebieskiego T-rexa, starającego się znaleźć zastępstwo dla swoich krótkich rąk. Grę stworzyło polskie studio Funware.

Epic Loon
Epic Loon

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Epic Loon to humorystyczna gra platformowa, w której kierując grupą obcych, staramy się przejąć kontrolę nad… telewizorem niejakiego Joe. Produkcja została przygotowana z myślą o trybie multiplayer. Za jej przygotowanie odpowiada Macrales Studio.

Humanity
Humanity

Zręcznościowe 2021

Gra zręcznościowo-logiczna, w której kontrolujemy tłumy ludzi na różnorodnych mapach. Humanity zostało opracowane przez firmę Tha i studio Enhance, w którego portfolio można znaleźć między innymi gry Tetris Effect oraz Rez Infinite.

Imperatum
Imperatum

RPG jeszcze nie ogłoszona

Imperatum to RPG akcji typu hack'n'slash, którego akcja toczy się w odległej przyszłości. Gracze wcielają się w wojowników próbujących powstrzymać inwazję obcej rasy na galaktyczne imperium ludzkości. Zabawa sprowadza się głównie do rozwijania postaci i walki.

Interpoint
Interpoint

Przygodowe 2022

Pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami horroru psychologicznego. Podczas zabawy wcielamy się w naukowca pracującego dla sekretnej organizacji, która udowodniła istnienie światów równoległych. Interpoint jest dziełem rosyjskiego studia Three Dots.

Playerless: One Button Adventure
Playerless: One Button Adventure

Przygodowe czerwiec 2021

Gra przygodowo-logiczna polskiego studia Moonlit, której akcja toczy się wewnątrz innej gry wideo. W trakcie zabawy w Playerless: One Button Adventure przejmujemy kontrolę nad samoświadomą jednostką naprawczą, której zadaniem jest uporanie się z problemami trapiącymi wirtualny świat.

Danger Scavenger
Danger Scavenger

Akcji 2021

Cyberpunkowa strzelanka w konwencji gry roguelite od polskich developerów ze studia Star Drifters oraz Piotra Wołka. W Danger Scavenger przemierzamy dachy drapaczy chmur i mierzymy się z robotami kontrolowanymi przez zbuntowaną sztuczną inteligencję.

Lemnis Gate
Lemnis Gate

Akcji 2021

Lemnis Gate jest oryginalnym tytułem, który stara się połączyć turową grę strategiczną z pierwszoosobową strzelanką. Kluczową rolę odgrywa tu cofanie się w czasie i powtarzanie 25-sekundowych rund w celu dostosowywania się do poczynań przeciwnika. Za jej opracowanie odpowiada Ratloop Games Canada.

Gripper
Gripper

Akcji 2021

RPG akcji zainspirowane Mad Maxem i Zeldą, w którym przez całą rozgrywkę nie opuszczamy wnętrza swojego pojazdu. Fabuła Gripper rozgrywa się w świecie kontrolowanym przez androidy, a naszym celem jest odnalezienie zaginionej siostry protagonisty.

Trifox
Trifox

Akcji 2021

Izometryczny miks przygodowej gry akcji i twin stick shootera, w którym wcielamy się w lisa eliminującego hordy przeciwników przy pomocy broni białej i palnej, gadżetów bądź zaklęć. Za grą Trifox stoi niezależne studio Glowfish Interactive, a źródłem inspiracji dla tego projektu była przede wszystkim seria Crash Bandicoot.

Black Skylands
Black Skylands

Akcji czerwiec 2021

Przygodowa gra akcji top-down z otwartym światem i elementami RPG. W Black Skylands przemierzamy rozległą mapę pieszo lub na pokładzie statku powietrznego i strzelamy do hord potworów, próbując przywrócić dawny ład na Ziemi, która uległa rozbiciu na dryfujące wyspy.

Know by Heart
Know by Heart

Przygodowe czerwiec 2021

Know by Heart jest niezależną przygodówką opowiadającą o ponownym spotkaniu grupy przyjaciół i poczuciu straty. Produkcja została opracowana i wydana przez rosyjskie studio Ice-Pick Lodge, znane z gier Pathologic i The Void.

Open Roads
Open Roads

Przygodowe 2021

Open Roads to narracyjna gra przygodowa opowiadająca o podróży samochodowej młodej dziewczyny próbującej odkryć prawdę o przeszłości zmarłej babci. W wyprawie towarzyszy jej matka i większość rozgrywki opiera się na dialogach między tymi postaciami.

N1RV Ann-A: Cyberpunk Bartender Action
N1RV Ann-A: Cyberpunk Bartender Action

Przygodowe 2021

Kontynuacja gry VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action - przygodówka typu visual novel o problemach ludzi odwiedzających cyberpunkową knajpę. Jako barmanka wpływamy na życie klientów (i swoje własne), prowadząc rozmowy i serwując odpowiednie drinki.

Unlucky Seven
Unlucky Seven

Przygodowe 2021

Gra przygodowa, w której poznajemy nieco zabawne, ale też odrobinę makabryczne losy grupy uzależnionych od alkoholu, antropomorficznych zwierząt. W Unlucky Seven prowadzimy rozmowy i rozwiązujemy zagadki, a także podejmujemy decyzje, które rzutują na dalszy przebieg opowieści.

Marble It Up!
Marble It Up!

Zręcznościowe 2022

Dynamiczna platformówka z elementami gry wyścigowej, w której przejmujemy kontrolę nad kulą toczącą się po czterdziestu zwariowanych torach, starając się w jak najkrótszym czasie dotrzeć do mety. Trasy upstrzono nie tylko rozmaitymi przeszkodami, pułapkami i skoczniami, lecz także power-upami zwiększającymi nasze szanse na sukces.

Juicy Realm
Juicy Realm

Akcji 2022

Twin-stick shooter z elementami roguelike. W grze Juicy Realm wcielamy się w naukowców badających królestwo inteligentnych i bardzo niebezpiecznych roślin. Możemy to robić samemu albo w ramach lokalnego co-opa.

Necrobarista
Necrobarista

Przygodowe 2021

Nietypowa przygodówka z elementami visual novel. Fabuła gry Necrobarista obraca się wokół niezwykłej kawiarni odwiedzanej zarówno przez żywych, jak i umarłych. Gracze mogą poznać wiele barwnych postaci: od baristów, poprzez klientów-hipsterów, aż po gangsterów i nekromantów.

Pavilion
Pavilion

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Izometryczna przygodówka, będąca debiutancką produkcją niezależnego studia VisionTrick Media. Pavilion jest określane przez twórców mianem gry czwartoosobowej. Oznacza to, że gracz nie ma bezpośredniej kontroli nad bohaterem. Zamiast tego wciela się w opiekującą się nim istotę i wpływa na jego ruchy poprzez manipulowanie otoczeniem oraz zmysłami podopiecznego. Akcja Pavilion osadzona została w onirycznym świecie, który nieraz zaskakuje swoimi zasadami.

Hush
Hush

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Utrzymana w klimacie horroru epizodyczna przygodówka akcji, będąca debiutanckim dziełem niezależnego, portugalskiego Game Studio 78. Tematyką gry Hush są szeroko pojęte ludzkie lęki i obawy – zarówno te doświadczane przez większość z nas w dzieciństwie, jak i te, które stają się naszym udziałem na co dzień. Każdy epizod gry składa się z 3 rozdziałów skupiających się na poszczególnych lękach, np. przed ciemnością, duchami, błyskawicami, klaunami czy pająkami.

Reflections
Reflections

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Reflections to wydana na PlayStation 4 przygodówka zespołu Broken Window. Gra koncentruje się na aspekcie narracyjnym i opowiada historię młodej osoby spędzającej w rodzinnym mieście ostatni dzień przed wyjazdem na studia. Produkcja oferuje pełną swobodę w kształtowaniu fabuły.

Hitchhiker
Hitchhiker

Przygodowe 2021

Hitchhiker to pełna tajemnic gra przygodowa autorstwa studia Mad About Pandas. Gracz wciela się w niej w dotkniętego amnezją człowieka, który rusza w drogę autostopem w celu odkrycia własnej tożsamości.