Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

16. Gry PlayStation 4 przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Gry przed premierą na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Przed premierą 411
PS4
Tematyki
Metal: Hellsinger
Metal: Hellsinger

Akcji 2021

Metal: Hellsinger to osadzony w piekle pierwszoosobowy shooter, w którym kluczem do sprawnego zabijania hord demonów jest strzelanie w rytm metalowych brzmień. W ścieżce dźwiękowej pojawia się wokal frontmenów legendarnych grup, a narratorem opowieści jest Troy Baker.

Lemnis Gate
Lemnis Gate

Akcji 2021

Lemnis Gate jest oryginalnym tytułem, który stara się połączyć turową grę strategiczną z pierwszoosobową strzelanką. Kluczową rolę odgrywa tu cofanie się w czasie i powtarzanie 25-sekundowych rund w celu dostosowywania się do poczynań przeciwnika. Za jej opracowanie odpowiada Ratloop Games Canada.

Trifox
Trifox

Akcji 2021

Izometryczny miks przygodowej gry akcji i twin stick shootera, w którym wcielamy się w lisa eliminującego hordy przeciwników przy pomocy broni białej i palnej, gadżetów bądź zaklęć. Za grą Trifox stoi niezależne studio Glowfish Interactive, a źródłem inspiracji dla tego projektu była przede wszystkim seria Crash Bandicoot.

Sonzai
Sonzai

RPG 2022

Produkcja z pogranicza przygodówek i action RPG-ów, w której wcielamy się w młodą magiczkę odkrywającą tajemnice miasta Kumotoshi. Obserwując akcję z boku, w Sonzai przemierzamy metropolię i jej obrzeża, nawiązując liczne znajomości oraz tocząc zacięte boje z przeciwnikami.

Aeon Must Die!
Aeon Must Die!

Akcji 2021

Aeon Must Die! to gra akcji 2,5D typu beat'em up w klimacie japońskich kreskówek z ery kaset VHS. Produkcja oferuje rozbudowany system walki i mechanikę symulującą zmagania o kontrolę nad ciałem bohatera między człowiekiem a obcym symbiontem.

Super Mighty Power Man
Super Mighty Power Man

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Super Mighty Power Man to platformowa gra zręcznościowa inspirowana klasyczną serią Mega Man. Utrzymana w oldskulowym klimacie i zaopatrzona w chiptune’ową ścieżkę dźwiękową produkcja opowiada o losach chłopca zdolnego przemieniać się w bohaterskiego Super Mighty Power Mana. Heros musi przemierzać kolejne światy, rozprawiając się ze złymi bossami, by zapobiec zbliżającemu się podbojowi Ziemi.

Light Fall
Light Fall

Zręcznościowe lipiec 2021

Dynamiczna gra platformowa 2D, będąca debiutem kanadyjskiego studia Bishop Games. W Light Fall gracz trafia do fantastycznej krainy Numbra, w której mrok wygrał walkę ze światłem. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad tajemniczym chłopcem, a naszym zadaniem jest nie tylko odkrycie zagadkowej przeszłości protagonisty, lecz także uratowanie mieszkańców Numbry przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Last Encounter
Last Encounter

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Twin-stick shooter, w którym gracze wcielają się w pilotów statków kosmicznych. Akcję w Last Encounter obserwujemy z perspektywy top-down, a filarem rozgrywki jest walka z napotkanymi przeciwnikami. Sprawę komplikuje fakt, że śmierć ma tutaj charakter permanentny, a odwiedzane przez nas lokacje są generowane proceduralnie, przez co za każdym razem stawiamy czoła odmiennym wyzwaniom.

City of the Shroud
City of the Shroud

RPG 2022

Taktyczna gra RPG, której cechą charakterystyczną jest nieliniowa fabuła tworzona przez całą społeczność oraz oryginalny system walki. Starcia w City of the Shroud toczą się bowiem w czasie rzeczywistym, a oparto je na umiejętnym wykorzystywaniu zdolności bojowych bohatera i łączeniu ich w widowiskowe kombinacje.

Tower Princess
Tower Princess

Akcji 2022

Humorystyczna gra akcji TPP z elementami roguelike, w której wcielamy się w rycerza eksplorującego losowo generowany zamek i podziemia, by uratować uwięzioną księżniczkę. W trakcie zabawy rozwiązujemy proste zagadki i walczymy z wieloma typami przeciwników.

Interpoint
Interpoint

Przygodowe 2022

Pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami horroru psychologicznego. Podczas zabawy wcielamy się w naukowca pracującego dla sekretnej organizacji, która udowodniła istnienie światów równoległych. Interpoint jest dziełem rosyjskiego studia Three Dots.

Curious Expedition 2
Curious Expedition 2

RPG 2021

Curious Expedition 2 to kontynuacja ciepło przyjętego roguelike'a o XIX-wiecznych poszukiwaczach przygód. W porównaniu z pierwszą częścią mocno rozbudowane zostały mechaniki odpowiedzialne za podróże i walkę. Gra jest dziełem niemieckiego studia Maschinen-Mensch.

Windscape
Windscape

Akcji lipiec 2021

Przygodowa gra akcji FPP w realiach fantasy, wyposażona w otwarty świat i liczne elementy typowe dla gatunku RPG. Produkcja odznacza się też barwną oprawą graficzną. Tytuł został opracowany przez studio Magic Sandbox, a za jego wydanie odpowiada firma Headup Games.

A Juggler's Tale
A Juggler's Tale

Przygodowe 2021

Gra przygodowo-platformowa 2.5D inspirowana dziełami takimi jak Inside i Little Nightmares. W A Juggler's Tale przejmujemy kontrolę nad marionetką imieniem Abby i przemierzamy pogrążoną w wojnie, średniowieczną krainę. Podczas rozgrywki unikamy pułapek i przeszkód, rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz uciekamy przed depczącymi nam po piętach prześladowcami.

Project Witchstone
Project Witchstone

RPG 2022

Osadzona w realiach fantasy gra RPG z widokiem izometrycznym i turowym systemem walki od studia Spearhead Games, twórców m.in. Stories: The Path of Destinies. W Project Witchstone wcielamy się w bezimiennego podróżnika, który przybywa na niedawno skolonizowany kontynent, aby odnaleźć swoje miejsce.

Onirike
Onirike

Zręcznościowe czerwiec 2021

Platformówka 3D z elementami przygodowymi, w której wcielamy się w bohatera imieniem Prieto i przemierzamy barwne lokacje wyjęte wprost ze snów. Onirike jest dziełem niezależnego studia DevilishGames, znanego z ciepło przyjętej gry Path to Mnemosyne.

Humanity
Humanity

Zręcznościowe 2021

Gra zręcznościowo-logiczna, w której kontrolujemy tłumy ludzi na różnorodnych mapach. Humanity zostało opracowane przez firmę Tha i studio Enhance, w którego portfolio można znaleźć między innymi gry Tetris Effect oraz Rez Infinite.

Hitchhiker
Hitchhiker

Przygodowe 2021

Hitchhiker to pełna tajemnic gra przygodowa autorstwa studia Mad About Pandas. Gracz wciela się w niej w dotkniętego amnezją człowieka, który rusza w drogę autostopem w celu odkrycia własnej tożsamości.

Alter Cosmos
Alter Cosmos

Przygodowe 2022

Klasyczna dwuwymiarowa przygodówka point and click wykonana w komiksowym stylu, stworzona przez polskie studio Pyramid Games oraz grafika Łukasza Samsonowicza (pseudonim: Zimzonowicz). Wcielamy się w mutanta, który pragnie opuścić planetę rządzoną przez totalitarny system.

Imperatum
Imperatum

RPG jeszcze nie ogłoszona

Imperatum to RPG akcji typu hack'n'slash, którego akcja toczy się w odległej przyszłości. Gracze wcielają się w wojowników próbujących powstrzymać inwazję obcej rasy na galaktyczne imperium ludzkości. Zabawa sprowadza się głównie do rozwijania postaci i walki.

Playerless: One Button Adventure
Playerless: One Button Adventure

Przygodowe czerwiec 2021

Gra przygodowo-logiczna polskiego studia Moonlit, której akcja toczy się wewnątrz innej gry wideo. W trakcie zabawy w Playerless: One Button Adventure przejmujemy kontrolę nad samoświadomą jednostką naprawczą, której zadaniem jest uporanie się z problemami trapiącymi wirtualny świat.

One Hand Clapping
One Hand Clapping

Przygodowe 2021

Oryginalna hybryda gry przygodowej i platformówki, w której do rozwikłania zagadek wymagane jest wykorzystanie własnego głosu – gwiżdżąc, śpiewając lub szepcząc do mikrofonu, rozwiązujemy łamigłówki i popychamy akcję do przodu. One Hand Clapping posiada przy tym barwną, minimalistyczną grafikę, a rozgrywka toczy się przy akompaniamencie spokojnej, klimatycznej muzyki.

Read Only Memories: Neurodiver
Read Only Memories: Neurodiver

Przygodowe 2021

Przygodówka z pogranicza podgatunków point-and-click i visual novel, która stanowi kontynuację gry 2064: Read Only Memories. Gracz odkrywa historię osadzoną w cyberpunkowym Neo-San Francisco, prowadząc do jednego z kilku jej zakończeń. Za stworzenie i wydanie tytułu odpowiada niezależne studio MidBoss.

De Mambo
De Mambo

Zręcznościowe 2021

De Mambo to zabawna gra zręcznościowa, charakteryzująca się prostym, ale dającym dużo frajdy modelem rozgrywki. Sterowanie składa się wyłącznie z klawiszy kierunkowych oraz jednego dodatkowego. Grę stworzyło studio The Dangerous Kitchen.