Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

15. Gry PlayStation 4 przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Gry przed premierą na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Przed premierą 410
PS4
Tematyki
Solstice Chronicles: MIA
Solstice Chronicles: MIA

Akcji 2022

Kolejna produkcja, której akcja rozgrywa się w uniwersum wykreowanym na potrzeby gry The Red Solstice. Tytuł zrywa z konwencją strategii taktycznej na rzecz twin-stick shootera, doprawionego rozwojem postaci w stylu Diablo.

Trash Sailors
Trash Sailors

Zręcznościowe 2021

Polska gra action-adventure z elementami survivalu i roguelike’a, w której wcielamy się w żeglarzy przemierzających zatopiony świat w poszukiwaniu skrawka suchego lądu. W Trash Sailors można grać w pojedynkę, jednak tytuł stworzono z myślą o 4-osobowej kooperacji.

Broken Roads
Broken Roads

RPG 2021

Izometryczna gra RPG inspirowana pierwszymi częściami serii Fallout. Trafiamy do postapokaliptycznej Australii, a dokonywane przez nas wybory kształtują kompas moralny bohatera, który wpływa na dostępne perki i kwestie dialogowe. Nad Broken Roads pracował Colin McComb, współtwórca m.in. Planescape Torment.

ScourgeBringer
ScourgeBringer

Akcji 2021

ScourgeBringer to klasyczna dwuwymiarowa platformówka z elementami rougelike, odznaczająca się szybkim systemem akcji oraz losowo generowanymi poziomami. Gracze wcielają się w wojowniczkę przemierzającą groźne podziemia spustoszonej tajemniczą katastrofą planety.

HERO: Flood Rescue
HERO: Flood Rescue

Symulacje 2022

HERO: Flood Rescue to zręcznościowy symulator, w którym kierujemy jednostką ratunkową mającą pomagać ofiarom powodzi. Podczas zabawy gracz może pokierować różnorodnymi klasami postaci i wykorzystuje bogaty wybór specjalistycznego sprzętu, w tym helikopter oraz wóz strażacki.

Kingpin: Reloaded
Kingpin: Reloaded

Akcji 2021

Kingpin: Reloaded to odświeżona wersja wydanej w 1999 roku strzelaniny FPP, w której gracz wciela się w bandytę mszczącego się na swoich dawnych towarzyszach. Oprócz zmian graficznych, produkcja wprowadza także nowe zdania oraz tryb bez przemocy.

Kingdom of Night
Kingdom of Night

RPG 2022

Gra RPG z izometryczną kamerą i zręcznościowym systemem walki. Kingdom of Night przenosi nas do sennego amerykańskiego miasteczka z lat 80. XX wieku, gdzie musimy zmierzyć się z demoniczną inwazją.

Tower Princess
Tower Princess

Akcji 2022

Humorystyczna gra akcji TPP z elementami roguelike, w której wcielamy się w rycerza eksplorującego losowo generowany zamek i podziemia, by uratować uwięzioną księżniczkę. W trakcie zabawy rozwiązujemy proste zagadki i walczymy z wieloma typami przeciwników.

Endling
Endling

Przygodowe 2021

Gra przygodowa z elementami survivalowymi. W Endling wcielamy się w lisicę próbującą dotrzeć z trojgiem szczeniąt do miejsca, gdzie ludzie nie będą mogli wyrządzić im krzywdy. Gra prezentuje dystopiczną wizję przyszłości, w której nadmierna eksploatacja zasobów naturalnych doprowadziła do całkowitej dewastacji środowiska.

Alchemic Cutie
Alchemic Cutie

RPG 2021

Zabawna gra RPG, w której eksplorujemy niezwykłą wyspę Wimba, zajmując się przy tym tresowaniem dzikich… galaretek. Za stworzenie Alchemic Cutie odpowiadają deweloper Vakman oraz firma CIRCLE Entertainment.

Alter Cosmos
Alter Cosmos

Przygodowe 2022

Klasyczna dwuwymiarowa przygodówka point and click wykonana w komiksowym stylu, stworzona przez polskie studio Pyramid Games oraz grafika Łukasza Samsonowicza (pseudonim: Zimzonowicz). Wcielamy się w mutanta, który pragnie opuścić planetę rządzoną przez totalitarny system.

RAN: Lost Islands
RAN: Lost Islands

Akcji 2022

Gra akcji przygotowana z myślą o multiplayerowej zabawie. W RAN: Lost Islands trafiamy na pełen tajemnic archipelag o otwartej strukturze, gdzie setka graczy próbuje zdobyć nieprzebrane skarby i uciec z nimi na pokładzie okrętu.

Soundfall
Soundfall

Akcji 2022

Oryginalna produkcja, w której wszystko dzieje się w rytm muzyki – świat przedstawiony reaguje na poszczególne utwory oraz pojedyncze tony, a w trakcie starć z przeciwnikami jesteśmy nagradzani za dostosowywanie swoich działań do dynamicznych piosenek. W Soundfall wcielamy się w Melody, czyli dziewczynę próbującą uratować krainę Symphonia przed mroczną siłą znaną jako Discord.

Windlands 2
Windlands 2

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Przygodowa gra akcji, w której gracze zajmują się eksploracją i walką z potężnymi tytanami. Produkcja została przygotowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR.

Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa
Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa

Akcji czerwiec 2021

Nastawiona na podejmowanie wyborów moralnych gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w bohatera starającego się uratować rodzinne miasto przed najazdem bezwzględnego wroga. Hindsight 20/20 to dzieło niezależnego studia Triple-I Games.

One Hand Clapping
One Hand Clapping

Przygodowe 2021

Oryginalna hybryda gry przygodowej i platformówki, w której do rozwikłania zagadek wymagane jest wykorzystanie własnego głosu – gwiżdżąc, śpiewając lub szepcząc do mikrofonu, rozwiązujemy łamigłówki i popychamy akcję do przodu. One Hand Clapping posiada przy tym barwną, minimalistyczną grafikę, a rozgrywka toczy się przy akompaniamencie spokojnej, klimatycznej muzyki.

Read Only Memories: Neurodiver
Read Only Memories: Neurodiver

Przygodowe 2021

Przygodówka z pogranicza podgatunków point-and-click i visual novel, która stanowi kontynuację gry 2064: Read Only Memories. Gracz odkrywa historię osadzoną w cyberpunkowym Neo-San Francisco, prowadząc do jednego z kilku jej zakończeń. Za stworzenie i wydanie tytułu odpowiada niezależne studio MidBoss.

Wedding Designer
Wedding Designer

Symulacje 2023

Symulator, który pozwala graczom wcielić się we właściciela firmy organizującej wesela. W Wedding Designer podejmujemy przeróżne decyzje, starając się zaplanować jak najlepszą i jak najbardziej zapadającą w pamięć imprezę w ramach narzuconego budżetu. Tytuł został opracowany przez polską firmę Forestlight Games.

Vaporum: Lockdown
Vaporum: Lockdown

RPG 2021

Prequel udanego dungeon crawlera z 2017 roku. Akcja gry toczy się w steampunkowym uniwersum, które jest pełne różnego rodzaju zagrożeń. Vaporum: Lockdown oferuje szereg nowych przeciwników i opcji taktycznych. Za produkcję odpowiadają deweloperzy ze studia Fatbot Games.

Super Mighty Power Man
Super Mighty Power Man

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Super Mighty Power Man to platformowa gra zręcznościowa inspirowana klasyczną serią Mega Man. Utrzymana w oldskulowym klimacie i zaopatrzona w chiptune’ową ścieżkę dźwiękową produkcja opowiada o losach chłopca zdolnego przemieniać się w bohaterskiego Super Mighty Power Mana. Heros musi przemierzać kolejne światy, rozprawiając się ze złymi bossami, by zapobiec zbliżającemu się podbojowi Ziemi.

Anonymous;Code
Anonymous;Code

Przygodowe 2021

Klasyczna przygodówka typu visual novel, wyprodukowana przez twórców popularnego Steins;Gate. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a bohaterem jest 16-letni chłopak, który korzysta ze specjalnej umiejętności, pozwalającej mu na „hakowanie” rzeczywistości.

Unsung Story
Unsung Story

RPG jeszcze nie ogłoszona

Taktyczne japońskie RPG, którego głównym projektantem jest Yasumi Matsuno, twórca takich klasyków jak Final Fantasy Tactics, Final Fantasy XII czy Vagrant Story. Akcja Unsung Story: Tale of the Guardians toczy się w targanym konfliktami świecie fantasy. Kampania opowiada historię trwającej siedemdziesiąt siedem lat wojny, której przebieg był kształtowany przez dokonania zapomnianych z czasem wojowników. To właśnie w nich wciela się gracz.

Consortium: The Tower
Consortium: The Tower

RPG 2021

Kontynuacja gry Consortium z 2014 roku, opracowana przez studio Interdimensional Games. Akcja tej nietuzinkowej hybrydy pierwszoosobowej strzelaniny, przygodówki i RPG-a toczy się w 2042 roku. Główny bohater, czyli agent Bishop Six, otrzymuje do wykonania zadanie odbicia zakładników przetrzymywanych w londyńskim The Churchill Tower przez niejakiego Kirila Angelova.

H-Hour: World's Elite
H-Hour: World's Elite

Akcji lipiec 2021

Ukierunkowana na rozgrywkę sieciową i współpracę w zespole taktyczna strzelanka TPP, określana jako duchowy spadkobierca serii SOCOM. Gra H-Hour: World’s Elite czerpie z klasycznych shooterów, w których najważniejszym elementem rozgrywki jest realizm. Cel ten deweloperzy zrealizowali dzięki szkoleniom pod okiem doświadczonych żołnierzy.