Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

94. Gry PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 94. Gry po premierze na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Po premierze 3489
PS4
Tematyki
Headliner: NoviNews
Headliner: NoviNews

Przygodowe 11 grudnia 2019

Kontynuacja gry przygodowej z 2017 roku, w której wcielamy się w redaktora gazety. Decydując o tym, jakie artykuły trafią do kolejnych wydań, wpływamy na losy prowadzonej postaci i jej bliskich, a także kształtujemy całe społeczeństwo. Headliner: NoviNews jest dziełem niezależnego studia Unbound Creations, założonego przez Polaka - Jakuba Kasztalskiego.

A Knight's Quest
A Knight's Quest

Akcji 10 października 2019

Przygodowa gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w niezdarnego Rusty’ego próbującego uratować swój świat przed zagładą. W A Knight’s Quest przemierzamy malownicze lokacje, omijamy pułapki i przeszkody oraz stawiamy czoła hordom przeciwników.

RAGE 2: Powstanie Duchów
RAGE 2: Powstanie Duchów

Akcji 26 września 2019

Pierwszy dodatek fabularny do RAGE 2, czyli pierwszoosobowej strzelanki autorstwa Avalanche Studios i id Software, która pojawiła się na rynku w maju 2019 roku. Rozszerzenie wzbogaca produkcję o nową lokację, wątek fabularny oraz frakcję znaną z pierwszej części gry. Otrzymujemy też dostęp do kolejnej broni, mocy oraz pojazdu.

Wargroove: Double Trouble
Wargroove: Double Trouble

Strategiczne 4 sierpnia 2020

Darmowy dodatek do taktycznej strategii Wargroove. Double Trouble wprowadza kooperacyjną kampanię, w której dokonujemy najbardziej śmiałego napadu w historii krainy Auranii. Prócz tego znalazło się miejsce dla nowych jednostek i dowódców oraz garści nowości w multiplayerze.

Tesla Force
Tesla Force

Akcji 24 listopada 2020

Twin-stick shooter będący kontynuacją gry Tesla vs Lovecraft. W Tesla Force: United Scientists Army od studia 10tons przejmujemy kontrolę nad jednym z czworga bohaterów, którzy stawiają czoła hordom kreatur rodem z powieści grozy. Oprócz Nikoli Tesli grywalnymi postaciami są Mary Shelley, Maria Skłodowska-Curie oraz H.P. Lovecraft.

Broomstick League
Broomstick League

Sportowe prace wstrzymane

W Broomstick League bierzemy udział w rozgrywkach fikcyjnego sportu wzorowanego na Quidditchu z cyklu o Harrym Potterze. Produkcja jest widowiskowa i oferuje możliwość grania w trybach single- i multiplayer. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Virtual Basement.

Element: Space
Element: Space

RPG 24 marca 2020

Taktyczna gra RPG osadzona w klimatach science fiction. Element: Space oferuje kilku unikatowych bohaterów, turowy system walki oraz wątek fabularny, który możemy kształtować swoimi wyborami. Za opracowanie tego tytułu odpowiada niezależne studio Sixth Vowel.

Samurai Jack: Battle Through Time
Samurai Jack: Battle Through Time

Akcji 21 sierpnia 2020

Przygodowa gra akcji TPP z wyraźnie zarysowanymi elementami slashera i platformówki. Battle Through Time przedstawia zupełnie nową historię w uniwersum serialu animowanego Samurai Jack (stanowi zwieńczenie fabuły tej produkcji). Za jego opracowanie odpowiada firma Soleil.

Bounty Battle
Bounty Battle

Bijatyki 10 września 2020

Bijatyka, w której sterujemy bohaterami różnych gier indie walczącymi o kontrolę nad wieloświatem. W Bounty Battle starcia toczą się na kilkunastu arenach, a do naszej dyspozycji oddano herosów z ponad 20 produkcji. Oprócz kampanii fabularnej tytuł posiada lokalny multiplayer.

Relicta
Relicta

Logiczne 4 sierpnia 2020

Relicta jest pierwszoosobową grą logiczną w klimatach science fiction, w której zajmujemy się rozwiązywaniem zagadek poprzez manipulowanie siłami magnetyzmu oraz grawitacji. Za stworzenie gry odpowiada studio Mighty Polygon.

Valthirian Arc: Hero School Story
Valthirian Arc: Hero School Story

RPG 2 października 2018

Valthirian Arc: Hero School Story to hybryda gry jRPG i strategii, w której gracz wciela się w dyrektora szkoły kształcącej przyszłych herosów. Do jego zadań należy rozbudowywanie placówki oraz rozwijanie uczniów i kierowanie nimi w trakcie misji.

Persian Nights 2: Blask Księżyca
Persian Nights 2: Blask Księżyca

Logiczne 11 grudnia 2020

Kolejna odsłona należącej do gatunku hidden object serii Persian Nights, przygotowana przez studio Sodigital i polską firmę Artifex Mundi. W Persian Nights 2: The Moonlight Veil udajemy się do tytułowej Persji i próbujemy uratować swoją siostrę.

Space Crew
Space Crew

Strategiczne 15 października 2020

Space Crew to strategiczno-symulacyjny survival od twórców Bomber Crew, studia Runner Duck. Tym razem gracz, kierując załogą statku kosmicznego, musi obronić Ziemię przed atakami obcych, dbając o rozwój ludzi, jak i samej maszyny.

Darkestville Castle
Darkestville Castle

Przygodowe 13 sierpnia 2020

Darkestville Castle to klasyczna przygodówka point-and-click utrzymana w humorystycznym klimacie. W czasie zabawy gracz wciela się w demona, który musi oszukać czyhających na jego życie łowców, by odzyskać dawne życie.

Control: AWE
Control: AWE

Akcji 27 sierpnia 2020

Drugie fabularne rozszerzenie do przygodowej gry akcji Control autorstwa studia Remedy Entertainment, twórców podstawowej wersji. DLC AWE rozbudowuje fabułę (krzyżując ją z przygodami Alana Wake'a) oraz dodaje nowe misje poboczne, bronie i modyfikacje.

Wilmot's Warehouse
Wilmot's Warehouse

Logiczne 9 lutego 2021

Wilmot's Warehouse jest dwuwymiarową grą logiczną, stawiającą gracza w roli pracownika porządkującego magazyn. Produkcja została opracowana przez niezależnego dewelopera Hollow Ponds (ze wsparciem Richarda Hogga).

Odallus: The Dark Call
Odallus: The Dark Call

Akcji 24 marca 2020

Oldskulowa platformówka typu metroidvania, w której wcielamy się w Haggisa – wojownika próbującego wyrwać syna ze szponów mrocznych sił. W trakcie zabawy w Odallus: The Dark Call przemierzamy rozbudowane poziomy i stawiamy czoła adwersarzom, stopniowo zwiększając potencjał bojowy protagonisty.

Atelier Rorona: The Alchemist of Arland DX
Atelier Rorona: The Alchemist of Arland DX

RPG 4 grudnia 2018

Ulepszona i rozszerzona o nowe opcje wersja gry Atelier Rorona: The Alchemist of Arland, która ukazała się na PlayStation 3 w 2010 roku. Tytuł posiada zupełnie nowe scenariusze, system walki i alchemii znany z najnowszych odsłon cyklu, a także poprawioną oprawę graficzną.

Atelier Totori: The Adventurer of Arland DX
Atelier Totori: The Adventurer of Arland DX

RPG 4 grudnia 2018

Ulepszona i rozszerzona o nowe opcje wersja gry Atelier Totori: The Adventurer of Arland , która ukazała się na PlayStation 3 oraz PlayStation Vicie. Tytuł posiada poprawioną oprawę graficzną, wszystkie zestawy DLC oraz opcjonalne grywalne postacie.

7th Sector
7th Sector

Przygodowe 5 lutego 2020

Produkcja z pogranicza przygodówek i gier platformowych, która zabiera nas do posępnego cyberpunkowego uniwersum. Wcielając się w różne roboty, w 7th Sector przemierzamy mroczne lokacje i zbieramy wiadomości o otaczającym nas świecie.

Rainswept
Rainswept

Przygodowe 21 lipca 2020

Niestroniąca od trudnych tematów gra przygodowa, w której wcielamy się w detektywa Michaela Stone’a, próbującego wyjaśnić zagadkę śmierci pewnej pary. W Rainswept przemierzamy senne miasteczko Pineview, prowadzimy rozmowy z jego mieszkańcami i rozwiązujemy zagadki.

Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands
Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands

RPG 17 października 2019

Survivalowo-rolnicza gra RPG z otwartym światem od studia rokapublish. Wcielamy się w rolę rozbitka, który wraz ze swoją załogą ma zadanie wydostać się z przeklętego archipelagu, na którym utknął po zatonięciu statku.

Groundhog Day: Like Father Like Son
Groundhog Day: Like Father Like Son

Przygodowe 17 września 2019

Groundhog Day: Like Father Like Son to komediowa przygodówka, stanowiąca kontynuację filmu Dzień świstaka. Zabawa sprowadza się do eksploracji świata oraz radzenia sobie z wyzwaniami zręcznościowymi i logicznymi. Produkcja wymaga posiadania gogli VR.

Destiny Connect: Tick-Tock Travelers
Destiny Connect: Tick-Tock Travelers

RPG 22 października 2019

Destiny Connect: Tick-Tock Travelers to traktująca o podróżach w czasie gra jRPG. Zadaniem gracza jest odkrycie przyczyny zatrzymania się czasu w miasteczku Clocknee. Za produkcję odpowiada studio Nippon Ichi Software.