Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

93. Gry PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 93. Gry po premierze na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Po premierze 3489
PS4
Tematyki
Adventure Time: Finn and Jake Investigations
Adventure Time: Finn and Jake Investigations

Akcji 20 października 2015

Kolejna z komputerowych adaptacji popularnego serialu animowanego stacji Cartoon Network Pora na Przygodę (oryg. Adventure Time). Za jej powstanie odpowiada tym razem studio Vicious Cycle, mające na swoim koncie m.in. Madagascar 3: The Video Game oraz Ben 10 Omniverse. Podczas zabawy śledzimy losy chłopca imieniem Finn oraz jego magicznego psa Jake’a, potrafiącego dowolnie zmieniać swój kształt i rozmiar.

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence
Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence

Strategiczne 12 grudnia 2013

Czternasta odsłona jednej z najdłuższych japońskich serii strategicznych, rozwijanych od 1983 roku przez firmę KOEI. W grze wcielamy się w postać pana feudalnego ery Sengoku, który walczy w imię wielkiej idei zjednoczenia podzielonego wojnami kraju, stając się jednocześnie pierwszym japońskim Szogunem. Rozgrywka opiera się na trzech filarach: kreacji, dyplomacji oraz wojnie.

Knights of Pen & Paper 2: Deluxiest Edition
Knights of Pen & Paper 2: Deluxiest Edition

RPG 11 grudnia 2018

Oryginalna, komediowa gra RPG, opracowana przez studio Kyy Games. Gracze biorą udział w symulowanych sesjach stołowych gier fabularnych, przed których rozpoczęciem kreują nie tylko bohaterów zamieszkujących fantastyczną krainę, lecz także wcielających się w nich ludzi. Co ciekawe, w trakcie zabawy rozwijane są statystyki obu tych grup. Podobnie jak pierwsza gra z serii, produkcja utrzymana jest w humorystycznej atmosferze – pełno tutaj odniesień do popkultury, w tym książek, gier oraz filmów.

Magic Duels: Origins
Magic Duels: Origins

Logiczne prace wstrzymane

Adaptacja karcianki Magic Origins autorstwa Wizards of the Coast, opracowana przez zespół Stainless Games. W odróżnieniu od poprzednich gier z cyklu Magic The Gathering, tytuł dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami, a jego rozwój odbywa się w głównej mierze poprzez darmowe aktualizacje.

Twilight Struggle
Twilight Struggle

Strategiczne prace wstrzymane

Elektroniczna adaptacja strategicznej gry planszowej amerykańskiej firmy GMT Games. Twilight Struggle osadzone jest w realiach Zimnej Wojny, a gracz przejmuje rolę lidera jednego z dwóch mocarstw – USA lub ZSRR. Sama rozgrywka toczy się w systemie turowym z pozycji mapy. Rywalizujące strony naprzemiennie zagrywają wylosowane karty, które wprawiają w ruch wydarzenia korzystne dla jednej ze stron, obu, bądź też są neutralne.

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas
Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas

Przygodowe 7 września 2016

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas to wyprodukowana przez zespół Cornfox & Brothers przygodowa gra akcji, wzorowana na cyklu The Legend of Zelda. Podczas zabawy jako nastoletni chłopiec eksplorujemy krainę fantasy, szukając zaginionego ojca i próbujemy uratować świat przed zagładą. Projekt stanowi ulepszoną pecetową wersję starszego mobilnego tytułu.

Legend of Kay Anniversary
Legend of Kay Anniversary

Akcji 29 lipca 2015

Opracowana przez studio Kaiko odświeżona wersja gry akcji, która ukazała się w roku 2005 na PlayStation 2. Akcja Legend of Kay Anniversary osadzona została na wysepce, gdzie przez pokolenia miłujące pokój koty żyły w zgodzie z naturą. Dawny porządek zburzyli jednak żołnierze z gorylej armii imperium, rządzonego przez złowrogiego Shuna.

Pure Hold'em World Poker Championship
Pure Hold'em World Poker Championship

Logiczne 18 sierpnia 2015

Symulacja rozgrywek pokerowych w wariancie Texas Hold'em, stworzona przez studio VooFoo z myślą o zmaganiach maksymalnie ośmiu osób. Zabawa opiera się na wykorzystaniu pełnej talii składającej się z 52 kart – podczas każdej rundy poszczególni gracze otrzymują nowe karty i podejmują decyzję, czy sprawdzają rękę przeciwnika, podbijają stawkę lub pasują. Wygrywa posiadacz najsilniejszego układu bądź osoba potrafiąca zmusić rywali do poddania się.

Better Late Than Dead
Better Late Than Dead

Akcji prace wstrzymane

Survivalowy sandbox stworzony przez studio Odin Game, odpowiedzialne za Symulator Policji z 2014 roku. Gracz trafia na niezbadaną tropikalną wyspę, gdzie musi walczyć o przetrwanie oraz znaleźć sposób na powrót do domu. Oprócz tego bohater ma do rozwikłania kilka niepokojących tajemnic, jak choćby kwestę utraty pamięci, tajemniczego zdjęcia, które znajduje przy sobie, czy źródła niewyjaśnionych śladów zwierzęcej aktywności.

Solar Shifter EX
Solar Shifter EX

Akcji prace wstrzymane

Osadzona w realiach science-fiction kosmiczna strzelanina, za której powstanie odpowiada niezależne węgierskie studio Elder Games. Podczas zabawy przejmujemy dowodzenie nad prototypowym statkiem kosmicznym o nazwie Phase Shifter, posiadającym unikalną zdolność wykonywania skoków czasoprzestrzennych. Gra oferuje rozbudowany wątek fabularny, rozgrywający się na obszarze wielu różnorodnych światów, a nadrzędnym celem zabawy jest ucieczka z umierającego układu gwiezdnego.

Mega Man Legacy Collection
Mega Man Legacy Collection

Zręcznościowe 25 sierpnia 2015

Przygotowany przez firmę Capcom zestaw, zawierający sześć części popularnej serii dwuwymiarowych platformówek Mega Man. W skład kolekcji weszły pełnoprawne odsłony wspomnianego cyklu, wydane pierwotnie w latach 1987-1993 na 8-bitowe konsole.

The Escapists: The Walking Dead
The Escapists: The Walking Dead

Przygodowe 16 lutego 2016

Spin-offowa odsłona oryginalnej produkcji The Escapists, stworzona przez wydawców pierwowzoru ze studia Team 17. Mechanika zabawy jest taka sama jak w pierwszej części serii, lecz fabuła gry osadzona została w uniwersum popularnego komiksu The Walking Dead (w Polsce: Żywe Trupy) i w wielu aspektach zgodna jest z przedstawioną tam historią.

The Peanuts Movie: Snoopy's Grand Adventure
The Peanuts Movie: Snoopy's Grand Adventure

Zręcznościowe 3 listopada 2015

Tradycyjna platformówka 2.5D, oparta na licencji niezwykle popularnej serii gazetowych minikomiksów rysowanych w latach 1950-2000 przez Charlesa M. Schulza. Pod względem fabuły gra nie jest w żaden sposób powiązana zarówno z samym komiksem, jak i filmem kinowym z 2015 roku, ale łączy ją z nimi podobny sposób przedstawienia postaci i otoczenia.

Minecraft: Dungeons - Wyjące szczyty
Minecraft: Dungeons - Wyjące szczyty

Akcji 9 grudnia 2020

Minecraft: Dungeons – Howling Peaks to trzecie rozszerzenie do hack’n’slasha Minecraft: Dungeons, oferujące kilka nowych lokacji w górskich klimatach, przeciwników i przedmiotów. Tytuł postał w firmie Mojang Studios.

A Tale of Paper
A Tale of Paper

Zręcznościowe 14 października 2020

A Tale of Paper jest platformówką niezależnego studia Open House Games. W grze kierujemy losami papierowego ludzika o imieniu Line, który wyrusza do magicznego świata, by spełnić marzenie swojego twórcy.

Twilight Path
Twilight Path

Przygodowe 27 października 2020

Gra przygodowo-logiczna FPP stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Twilight Path trafiamy do krainy znajdującej się na styku fizycznej rzeczywistości i zaświatów. Chcąc znaleźć wyjście z tego miejsca, musimy rozwiązać szereg pomysłowych łamigłówek.

void tRrLM(); //Void Terrarium
void tRrLM(); //Void Terrarium

RPG 10 lipca 2020

Gra typu roguelike utrzymana w konwencji dungeon crawlera. W void tRrLM(); //Void Terrarium wcielamy się w robota przemierzającego postapokaliptyczny świat i stawiającego czoła rozmaitym niebezpieczeństwom oraz opiekującego się przypadkowo znalezioną dziewczyną.

Borderlands 3: Moxxi's Heist of the Handsome Jackpot
Borderlands 3: Moxxi's Heist of the Handsome Jackpot

Akcji 19 grudnia 2019

Pierwsze fabularne rozszerzenie do strzelanki FPP z elementami RPG Borderlands 3, w którym odwiedzamy zapomniane gwiezdne kasyno, zbudowane przez Handsome Jacka (znanego z drugiej części serii). DLC zostało opracowane przez autorów podstawki - studio Gearbox Software.

Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3
Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3

Wyścigi 4 lutego 2020

Trzecia część serii gier wyścigowych poświęconych tytułowemu supercrossowi. W Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 znajdziemy prawdziwych zawodników, zespoły i motocykle, a także trasy z sezonu 2019. Oprócz trybu kariery tytuł posiada rozbudowany tryb multiplayer z dedykowanymi serwerami.

When the Past Was Around
When the Past Was Around

Przygodowe 17 grudnia 2020

Przygodówka typu point-and-click, w której wcielamy się w próbującą odnaleźć swoje miejsce w życiu dziewczynę imieniem Edda. Filarem gry When the Past Was Around są zagadki powiązane z codziennymi czynnościami.

Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX
Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX

RPG 14 stycznia 2020

Ulepszona wersja gry jRPG Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea. Produkcję wzbogacono o wszystkie DLC wydane do pierwowzoru, poprawki przygotowane z myślą o edycji Plus, a także nowe funkcje – bieganie oraz przyspieszenie turowych potyczek.

The Elder Scrolls Online: Scalebreaker
The Elder Scrolls Online: Scalebreaker

RPG 27 sierpnia 2019

Minirozszerzenie do gry The Elder Scrolls Online. Dodatek Scalebreaker wprowadza dwa lochy oraz powiązane z nimi wątki fabularne, skupiające się na smokach, jak również garść nowych przedmiotów. Za przygotowanie DLC odpowiada ZeniMax Online Studios.

Audica
Audica

Zręcznościowe 5 listopada 2019

Hybryda FPS-a i gry rytmicznej, opracowana przez studio Harmonix Music Systems. W grze Audica otrzymujemy do dyspozycji dwa blastery, a naszym zadaniem jest strzelanie do celów w rytm elektronicznej muzyki towarzyszącej zabawie.

Headliner: NoviNews
Headliner: NoviNews

Przygodowe 11 grudnia 2019

Kontynuacja gry przygodowej z 2017 roku, w której wcielamy się w redaktora gazety. Decydując o tym, jakie artykuły trafią do kolejnych wydań, wpływamy na losy prowadzonej postaci i jej bliskich, a także kształtujemy całe społeczeństwo. Headliner: NoviNews jest dziełem niezależnego studia Unbound Creations, założonego przez Polaka - Jakuba Kasztalskiego.