Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

136. Gry PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 136. Gry po premierze na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Po premierze 3489
PS4
Tematyki
Destiny: House of Wolves
Destiny: House of Wolves

Akcji 19 maja 2015

Drugie duże rozszerzenie do gry Destiny – skoncentrowanej na trybie wieloosobowym strzelaniny FPS autorstwa studia Bungie Software (seria Halo). Obszarem działań graczy staje się tym razem pas asteroid Układu Słonecznego, znany jako The Reef. Miejsce to jest siedzibą rasy Przebudzonych, która od pewnego czasu boryka się z zagrożeniem ze strony Upadłych.

SwapQuest
SwapQuest

Logiczne 22 sierpnia 2017

Niezależna gra logiczna z elementami RPG autorstwa niemieckiego studia Rebusmind. W SwapQuest wcielamy się w jedną z dwóch dostępnych postaci: księcia Wilberta lub księżniczkę Wilmę, wyróżniających się odmiennymi zdolnościami bojowymi. Naszym celem jest zaś odnalezienie legendarnego miecza Aventurila, dzięki któremu uratujemy nasze królestwo przed złą Hordą. Rozgrywka łączy cechy gier logicznych i fabularnych.

Woah Dave!
Woah Dave!

Zręcznościowe 31 marca 2015

Wyjątkowo nieskomplikowana dwuwymiarowa gra zręcznościowa, przypominająca pierwsze produkcje z automatów arcade. Gracze wcielają się w tytułowego Dave'a, który walczy z kolejnymi falami ewoluujących stworków.

Knee Deep
Knee Deep

Przygodowe 31 stycznia 2017

Utrzymana w stylistyce noir epizodyczna gra przygodowa autorstwa studia Prologue Games. Akcja przenosi nas do miasteczka Cypress Knee, zlokalizowanego w bagiennych rejonach Florydy. Oś akcji stanowi rzekome samobójstwo przebrzmiałej hollywoodzkiej gwiazdy, dokonane w miejscowym parku rozrywki.

Project Root
Project Root

Akcji 28 kwietnia 2015

Klasyczna strzelanina typu top-down, nawiązująca do legend gatunku pokroju serii Desert Strike. W grze wcielamy się w członków rebelianckiej organizacji Arcturus, którzy próbują położyć kres światowej dominacji potężnej korporacji energetycznej Prometheus. Rozgrywka pozwala na pełną swobodę ruchu oraz nieograniczoną eksplorację map i sprowadza się do eliminacji zastępów wrogów (w powietrzu oraz na ziemi) oraz walki z wymagającymi bossami.

Tour de France 2015
Tour de France 2015

Sportowe 18 czerwca 2015

Następna edycja poświęconej kolarstwu gry menadżerskiej studia Cyanide, znanej posiadaczom pecetów pod nazwą Pro Cycling Manager, a użytkownikom konsol jako Tour de France. W grze przejmujemy kontrolę nad jednym z 90 teamów kolarskich, by poprowadzić go do sukcesów w trakcie sezonu 2015. W toku rozgrywki bierzemy udział w ponad 200 zawodach, składających się łącznie z 550 etapów, zaś ukoronowaniem naszym zmagań jest udział w tytułowym prestiżowym wyścigu dookoła Francji.

Pac-Man 256
Pac-Man 256

Zręcznościowe 21 czerwca 2016

Zręcznościówka typu endless runner oparta na kultowej marce Pac-Man. Pac-Man 256 to produkcja free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Wyprodukowanie gry zlecono studiu Hipster Whale, twórcom podobnego w założeniach i popularnego Crossy Road. W Pac-Man 256 gracz steruje tytułowym bohaterem, który ucieka przed morderczym glitchem, jaki atakował oryginalnego Pac-Mana z 1980 roku z chwilą osiągnięcia 256 poziomu.

Kung Fury: Street Rage
Kung Fury: Street Rage

Akcji 11 sierpnia 2015

Wirtualna adaptacja zwariowanej parodii kina akcji z lat 80-tych XX wieku, sfinansowana dzięki kampanii na Kickstarterze. Kung Fury: Street Rage zostało zrealizowane w formie chodzonej bijatyki, wzorowanej na automatowych klasykach gatunku. Za powstanie produkcji odpowiada szwedzkie studio Hello There, doświadczone w tworzeniu prostych gier reklamowych. Gracz wciela się w superpolicjanta i zarazem obdarzonego nadludzkimi mocami mistrza kung-fu.

FutureGrind
FutureGrind

Zręcznościowe 22 stycznia 2019

Futurystyczna gra zręcznościowa od kanadyjskiego studia Milkbag Games, przypominająca nieco serie Trials i OlliOlli. W FutureGrind poruszamy się specyficznym jednośladem o nazwie grinder, wyposażonym w dwa koła, mogące zarówno jeździć po podłożu, jak i przyczepiać się do szyn. Rozgrywka polega na pokonywaniu umieszczonych nad ziemią tras złożonych z trzech rodzajów szyn: niebieskich, różowych oraz białych.

Adventures of Pip
Adventures of Pip

Zręcznościowe 18 sierpnia 2015

Oldskulowa platformówka 2D, cechująca się nietypową fabułą i systemem rozwoju bohatera. Adventures of Pip ma za sobą udaną zbiórkę na Kickstarterze, dzięki czemu ukazała się na wielu platformach sprzętowych. Adventures of Pip przenosi nas do Królestwa Pikseli, w którym źródłem wszelkiego życia jest nieustający przepływ bitów. Światu zagraża jednak zła Kościana Królowa, która porwała piękną księżniczkę i opanowała krainę z pomocą zastępów kościanych wojowników.

Tokyo Twilight Ghost Hunters
Tokyo Twilight Ghost Hunters

Przygodowe 20 września 2016

Oryginalne połączenie przygodówki typu visual novel z turową grą strategiczną. Gracze wcielają się w pracownika małego okultystycznego wydawnictwa z Tokio. Poza prowadzeniem oficjalnej działalności, przedstawiciele firmy zajmują się także egzorcyzmami i polowaniem na duchy.

Capsule Force
Capsule Force

Zręcznościowe 23 lipca 2015

Oldskulowa gra zręcznościowa, opracowana przez niezależne studio Klobit. Inspirację dla twórców stanowiły nie tylko kultowe, 8-bitowe tytuły, lecz także filmy anime z lat osiemdziesiątych. Akcja Capsule Force rozgrywa się w odległej przyszłości, w przededniu międzygalaktycznej wojny. W obliczu zagrożenia, światowi przywódcy decydują się na rozpoczęcie wzmożonej kolonizacji kosmosu przy pomocy futurystycznych kapsuł, co samo w sobie doprowadza do wewnętrznych konfliktów.

Shutshimi
Shutshimi

Akcji 25 sierpnia 2015

Zabawna gra zręcznościowa studia Neon Deity Games, zaliczana do gatunku klasycznych, side-scrollowych strzelanin. W grze Shutshimi gracz wciela się w rolę nietypowej złotej rybki i schodzi w najgłębsze partie oceanu, aby rozprawić się z niebezpieczeństwami, grożącymi podwodnemu królestwu.

Giana Sisters: Dream Runners
Giana Sisters: Dream Runners

Zręcznościowe 19 sierpnia 2015

Kolejna odsłona cyklu dwuwymiarowych platformówek, którego korzenie sięgają 1987 roku. Za jej stworzenie odpowiada zespół Black Forest Games – tym razem studio proponuje graczom multiplayerową, opartą na wyścigach rozgrywkę. Do naszej dyspozycji oddano pięć postaci (tytułowa Giana, wojownik ninja, rycerz, robot oraz sowa), a zmagania toczą się w dziewięciu zróżnicowanych lokacjach.

Krinkle Krusher
Krinkle Krusher

Strategiczne 7 kwietnia 2015

Niecodzienna gra typu tower defense, w której wcielamy się w zaczarowaną rękawiczkę potężnego czarodzieja. Naszym zadaniem w Krinkle Krusher jest bronienie zamku przed nacierającymi stworkami – tytułowymi Krinklami. Na pierwszy rzut oka stworzonka te wyglądają całkiem sympatycznie, ale tak naprawdę są złymi bestiami, które musimy powstrzymać przed dostaniem się do środka „bazy”. By tego dokonać, należy wykorzystywać moc rękawiczki, dzięki której rzucamy rozmaite zaklęcia, np.

Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance
Call of Duty: Advanced Warfare - Ascendance

Akcji 30 kwietnia 2015

Drugie z rozszerzeń DLC, przygotowanych dla posiadaczy przepustki sezonowej do Call of Duty: Advanced Warfare. Dodatek niesie ze sobą kolejny epizod kooperacyjnego trybu Exo Zombies, który został wprowadzony wraz z poprzednim rozszerzeniem Havoc. Wraz z nim pojawia się także poboczny tryb zabawy Civilian Extraction Mode, polegający na ewakuacji cywilów z obszaru zagrożenia oraz niedostępna wcześniej broń, Magnetron Microwave Gun, z której mogą korzystać bohaterowie.

Extreme Exorcism
Extreme Exorcism

Zręcznościowe 23 września 2015

Dwuwymiarowa platformówka, w której wcielamy się w egzorcystkę Mae Barrons specjalizującą się w przepędzaniu zjaw. W odróżnieniu od większości kolegów po fachu, Mae do walki z duchami używa wyrzutni rakiet, maczet, czarów i rozmaitych gadżetów. Rozgrywka w Extreme Exorcism opiera się na innowacyjnym pomyśle: pokonanego upiora zastępuje kolejny, który kopiuje ruchy bohaterki wykonywane w poprzedniej walce.

Gunship X
Gunship X

Akcji prace wstrzymane

Gunship X to pierwszoosobowa strzelanka, w której gracz przejmuje kontrolę nad potężnym działem znajdującym się na pokładzie bojowego samolotu. Naszym zadaniem jest wykończenie maksymalnej liczby przeciwników, którzy najechali Ziemię, ale musimy także dbać o to, aby uciekający cywile bezpiecznie dotarli do punktu ewakuacji.

Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt
Obcy: Izolacja - Utracony Kontakt

Akcji 10 lutego 2015

Czwarty dodatek do pierwszoosobowego survival horroru Alien Isolation autorstwa studia Creative Assembly. Rozszerzenie – podobnie jak poprzednie, noszące tytuł Safe Heaven – funkcjonuje w ramach trybu odzyskiwania, oferowanego w tzw. Survivor Mode. Gracz wraca na pokład stacji kosmicznej Sewastopol i przejmuje kontrolę nad Axelem. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji nowej mapy, obejmującej m.in. prywatne kwatery Lorenz oraz rezerwową elektrownię stacji.

Devious Dungeon 2
Devious Dungeon 2

Zręcznościowe 14 maja 2019

Platformówka, w której powracamy do znanej z poprzedniczki krainy fantasy, która została odwzorowana w formie dwuwymiarowych map wykonanych w stylu retro. Na każdym poziomie zadaniem gracza jest odnalezienie klucza potrzebnego do otwarcia portalu. W zrealizowaniu tego celu przeszkadzają liczne potwory i pułapki. Rozgrywkę spinają mechanizmy RPG, pozwalające na gromadzenie punktów doświadczenia i rozwijanie postaci.

Deception IV: The Nightmare Princess
Deception IV: The Nightmare Princess

Strategiczne 26 marca 2015

Japońska gra strategiczno-zręcznościowa, w której stajemy po stronie zła. Zadaniem gracza jest konstruowanie skomplikowanych pułapek w celu wyeliminowania dobrych herosów, którzy próbują zabić córkę Diabła. Deception IV: The Nightmare Princess jest ulepszoną wersją Deception IV: Blood Ties. Została ona wzbogacona o dodatkową kampanię, grywalne bohaterki, edytor poziomów oraz drobne poprawki techniczne.

Chroma Squad
Chroma Squad

Strategiczne 19 maja 2017

Utrzymana w oldskulowej stylistyce humorystyczna gra strategiczna, opracowana przez twórców Knights of Pen & Paper – studio Behold. Produkcja opowiada o grupie kaskaderów, którzy po latach występów postanawiają nakręcić swój własny serial i jako swojego menadżera zatrudniają właśnie gracza. Rozgrywka skupia się zarówno na warstwie ekonomicznej, jak i taktycznych bitwach w systemie turowym. Do naszych obowiązków należy m.in.

Tom Clancy's The Division: Przetrwanie
Tom Clancy's The Division: Przetrwanie

Akcji 21 grudnia 2016

Drugie płatne rozszerzenie do sieciowej gry akcji z elementami RPG Tom Clancy’s The Division. Dodatek Przetrwanie (ang. Survival), jak i podstawową wersję, opracowało studio Ubisoft Massive, doświadczone w produkcjach nastawionych na rozgrywkę wieloosobową. Podobnie jak pierwszy dodatek, Podziemia, Przetrwanie w pierwszej kolejności ukazało się na Xboksie One, a po 30 dniach trafiło na komputery PC i konsolę PlayStation 4.

Overload
Overload

Akcji 16 października 2018

Pierwszoosobowa strzelanina typu 6DoF (Six Degrees of Freedom), opracowana przez studio Revival Productions. Zespół został założony przez deweloperów odpowiedzialnych za powstanie kultowego cyklu Descent, z którego omawiana produkcja czerpie całymi garściami. A zatem, podobnie jak w pierwowzorze, gracz zasiada tutaj za sterami futurystycznego pojazdu poruszającego się w oderwaniu od praw fizyki – postawione przed nim zadanie polega na zniszczeniu reaktora i ucieczce w jednym kawałku.