Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

132. Gry PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 132. Gry po premierze na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Po premierze 3489
PS4
Tematyki
The Last Blade 2
The Last Blade 2

Bijatyki 24 maja 2016

Konwersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki, która pojawiła się pierwotnie w roku 1998 na salonowych automatach. Fabuła gry obraca się wokół próby zamknięcia przejścia pomiędzy światami żywych i martwych. Głównym wyróżnikiem mechaniki jest zaś możliwość wyboru jednego z trzech odmiennych stylów walki, nastawionych na szybkość, siłę lub ich połączenie.

NeuroVoider
NeuroVoider

Akcji 14 marca 2017

Roguelike’owa strzelanina typu twin-stick shooter z widokiem z góry. Za stworzenie tytułu odpowiada niezależne studio Flying Oak Games. W NeuroVoider wcielamy się w jedną z czterech osób, które przetrwały zagładę ludzkości z rąk armii robotów. Rozgrywka sprowadza się do przedzierania się przez dwuwymiarowe poziomy i strzelania do spotykanych po drodze przeciwników.

The Elder Scrolls Online: Thieves Guild
The Elder Scrolls Online: Thieves Guild

RPG 23 marca 2016

Kolejne duże rozszerzenie DLC do wydanego wiosną 2014 roku MMORPG The Elder Scrolls Online. Fabuła dodatku zatytułowanego Thieves Guild skupia się na tytułowej Gildii Złodziei z Abah’s Landing, prześladowanej przez najemne siły Stalowego Koła, próbujące sprowadzić na gildię karę za pewien fatalny w skutkach skok. Gracze wcielają się w rolę nowych rekrutów gildii, których zadaniem będzie odbudowanie jej mocno nadszarpniętej reputacji.

Baseball Riot
Baseball Riot

Logiczne 20 stycznia 2016

Zabawna gra logiczno-zręcznościowa, stanowiąca następcę przebojowego Tennis in the Face, autorstwa tego samego studia 10tons. W grze Baseball Riot wcielamy się w postać legendarnego pałkarza Gabe’a Carpaccio, który zakończył sportową karierę na skutek wypadku, a następnie zajął się sprzedażą sprzętu sportowego.

Star Hammer: The Vanguard Prophecy
Star Hammer: The Vanguard Prophecy

Strategiczne 1 września 2016

Gra strategiczna science fiction, stanowiąca kontynuację Star Hammer Tactics. Star Hammer: The Vanguard Prophecy rozgrywa się w XXII wieku, kiedy ludzkość ostatecznie opuściła umierającą Ziemię w poszukiwaniu nowego domu w kosmosie. Po dotarciu na planetę Novus okazało się jednak, że o nowe miejsce na mieszkanie dla ludzi trzeba będzie stoczyć niejeden bój. Gra oferuje obszerną kampanię, złożoną z 60 misji powiązanych wspólnym wątkiem fabularnym, oraz jednoosobowy tryb potyczki.

2064: Read Only Memories
2064: Read Only Memories

Przygodowe 16 sierpnia 2016

Klasyczna przygodówka stworzona przez niezależny zespół Midboss. Gracz trafia do cyberpunkowego Neo-San Francisco z roku 2064, by w skórze dziennikarza przeprowadzić śledztwo, którego celem jest odnalezienie twórcy maszyny Turing – pierwszej w historii sztucznej inteligencji, obdarzonej samoświadomością i zdolnością samodzielnego myślenia.

Tom Clancy's The Division: Przetrwanie
Tom Clancy's The Division: Przetrwanie

Akcji 21 grudnia 2016

Drugie płatne rozszerzenie do sieciowej gry akcji z elementami RPG Tom Clancy’s The Division. Dodatek Przetrwanie (ang. Survival), jak i podstawową wersję, opracowało studio Ubisoft Massive, doświadczone w produkcjach nastawionych na rozgrywkę wieloosobową. Podobnie jak pierwszy dodatek, Podziemia, Przetrwanie w pierwszej kolejności ukazało się na Xboksie One, a po 30 dniach trafiło na komputery PC i konsolę PlayStation 4.

No Thing
No Thing

Zręcznościowe 11 grudnia 2020

Surrealistyczna gra zręcznościowa autorstwa polskiego studia Evil Indie Games. Jej fabuła osadzona została w alternatywnej wersji 1994 roku i ukazuje ponurą, retrofuturystyczną wizję przyszłości, znaną z filmów science fiction z lat 70. ubiegłego wieku. W epoce totalitarnego reżimu, który próbuje złamać wszystkich buntowników, wcielamy się w zwykłego pracownika urzędu, który otrzymuje zadanie przekazania wiadomości osobie znanej jako Królowa Lodu.

Overload
Overload

Akcji 16 października 2018

Pierwszoosobowa strzelanina typu 6DoF (Six Degrees of Freedom), opracowana przez studio Revival Productions. Zespół został założony przez deweloperów odpowiedzialnych za powstanie kultowego cyklu Descent, z którego omawiana produkcja czerpie całymi garściami. A zatem, podobnie jak w pierwowzorze, gracz zasiada tutaj za sterami futurystycznego pojazdu poruszającego się w oderwaniu od praw fizyki – postawione przed nim zadanie polega na zniszczeniu reaktora i ucieczce w jednym kawałku.

101 Ways to Die
101 Ways to Die

Logiczne 22 marca 2016

Brutalna, choć zrealizowana z dużym przymrużeniem oka gra logiczno-platformowa autorstwa niezależnego brytyjskiego studia Four Door Lemon. Wcielamy się w rolę asystenta szalonego profesora Splattunfudera, który u schyłku kariery postanowił poświęcić się stworzeniu nietypowego poradnika, opisującego 101 sposobów umierania.

Ittle Dew 2
Ittle Dew 2

Akcji 15 listopada 2016

Kontynuacja dwuwymiarowej gry akcji z elementami logicznymi, stworzonej w 2013 roku przez szwedzkie studio Ludosity Interactive. W Ittle Dew 2 poznajemy dalsze losy tytułowej awanturniczki oraz jej towarzysza Tippsiego, którzy rozbili się na kolejnej nieznanej wyspie, wypełnionej tajemnicami i dziwnymi istotami. Korzystając z magicznej mapy, para bohaterów będzie musiała odnaleźć osiem fragmentów tratwy, która pozwoli im na opuszczenie wyspy.

Organic Panic
Organic Panic

Zręcznościowe 29 marca 2017

Barwna platformówka 2,5D, łącząca dynamiczną akcję z licznymi zagadkami logicznymi, wykorzystującymi prawa fizyki. Produkcja niezależnego studia Last Limb była pierwotnie tworzona po godzinach i została ukończona dzięki współpracy z firmą GameMill oraz udanej zbiórce pieniędzy na Kickstarterze.

Elea
Elea

Przygodowe 25 lipca 2019

Gra przygodowa FPP w konwencji science fiction stworzona przez studio Kyodai. Akcję Elea: Paradigm Shift osadzono w 2093 roku, kiedy to tytułowa bohaterka dołącza do misji ratunkowej, by rozwikłać zagadkę utraty łączności ze statkiem Pilgrimage. Rozgrywka opiera się na eksploracji futurystycznych lokacji i rozwiązywaniu rozmaitych zagadek środowiskowych, polegających przede wszystkim na manipulacji systemami statku. Całość działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

The Church in the Darkness
The Church in the Darkness

Akcji 2 sierpnia 2019

Sandboksowa przygodówka akcji będąca debiutancką produkcją niezależnego studia Paranoid Productions. Akcja The Church in the Darkness przenosi nas w późne lata 70. ubiegłego wieku, zaś fabuła obraca się wokół wyznawców radykalnego kultu, którzy uciekają do Ameryki Południowej i próbują w środku dżungli stworzyć prawdziwą utopię.

Project Highrise
Project Highrise

Strategiczne 26 października 2018

Opracowana przez studio SomaSim strategia ekonomiczna, inspirowana klasyczną grą SimTower firmy Maxis z 1994 roku. Akcja Project Highrise toczy się w czasach współczesnych, a gracz wciela się w rolę menadżera oraz architekta powstającego drapacza chmur. Produkcja nie podchodzi do tematyki w pełni realistycznie, gdyż nasz wieżowiec budujemy etapami, tak aby ukończone piętra zapełniały się mieszkańcami oraz pracownikami, zapewniając nam przychody pozwalające na konstrukcję kolejnych poziomów.

Psycho-Pass: Mandatory Happiness
Psycho-Pass: Mandatory Happiness

Przygodowe 24 marca 2016

Opracowana przez japońskie studio 5pb. gra przygodowa z gatunku visual novel. Fabuła Psycho-Pass: Mandatory Hapiness osadzona została w uniwersum popularnej serii anime i toczy się równolegle do wydarzeń zawartych w pierwszym sezonie serialu. Produkcja prezentuje nam ponurą wizję 2113 roku, w której system komputerowy Sybil monitoruje działania, myśli oraz stan emocjonalny obywateli, obliczając prawdopodobieństwo popełnienia przez nich przestępstwa.

Pinstripe
Pinstripe

Przygodowe 12 lutego 2018

Dwuwymiarowa przygodówka wzbogacona elementami zręcznościowymi, stworzona przez Thomasa Brusha (pracującego pod egidą studia Atmos Games), twórcę darmowych gier, m.in. Coma! i Skinny!. Pinstripe porusza poważne tematy: wiary oraz ojcostwa. Gracz wciela się w byłego pastora o imieniu Teddy, którego córka zostaje porwana przez tajemniczą istotę, nazywającą siebie Bogiem. Bohater rusza w pościg, który prowadzi go do samego piekła – o dziwo skutego lodem.

MOP: Operation Cleanup
MOP: Operation Cleanup

Zręcznościowe 9 lutego 2016

Klasyczna dwuwymiarowa platformówka autorstwa meksykańskiego studia EnsenaSoft. Jej akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, w której Ziemia zamieniła się w ruinę przykrytą grubą warstwą odpadów. Upadek cywilizacji przypieczętowały dodatkowo formy życia egzystujące pośród śmieci, które przeszły szereg mutacji zmieniających je w agresywne stwory.

Blade Ballet
Blade Ballet

Zręcznościowe 9 sierpnia 2016

Opracowana przez debiutujące studio DreamSail Games gra zręcznościowa, przeznaczona głównie do zabawy w trybie multiplayer dla 4 osób. Akcja Blade Ballet rozgrywa się w odległej przyszłości, w której ludzkość wyginęła, a planeta zamieszkiwana jest przez mechaniczne automatony. Po zakończeniu normalnego cyklu życia, maszyny stają do walki o przetrwanie w śmiertelnych zawodach, których celem jest utylizacja odpadów oraz wyłonienie najsilniejszych jednostek.

Level 22: Gary's Misadventure
Level 22: Gary's Misadventure

Akcji 11 lutego 2016

Opracowana przez francuskie studio Moving Player humorystyczna skradanka, w której wcielamy się w postać szeregowego pracownika jednej z wielkich korporacji, który w pracowniczych aktach odnotował już niejedno spóźnienie, a każde następne może oznaczać jego zwolnienie.

Casey Powell Lacrosse 16
Casey Powell Lacrosse 16

Sportowe 11 marca 2016

Produkcja sportowa poświęcona kanadyjskiej grze drużynowej o nazwie lacrosse. Tytuł stworzyli specjaliści w tej dyscyplinie, studio Crosse, we współpracy z ekipą Big Ant Studios, autorami takich gier jak AFL Live, Don Bradman Cricket 14 czy Rugby League Live. Lacrosse rozgrywane jest na trawiastej nawierzchni, a celem rywalizujących drużyn jest umieszczenie niewielkiej piłki w bramce rywala za pomocą specjalnej rakiety z siatką.

R.B.I. Baseball 16
R.B.I. Baseball 16

Sportowe 29 marca 2016

Oficjalna gra sportowa o baseballu stworzona przez studio Major League Baseball Advanced Media, ekipę powołaną przez amerykańską ligę MLB. Podobnie jak edycje z 2014 i 2015 roku, R.B.I. Baseball 16 pozwala graczom wcielić się w menedżera wybranej drużyny bejsbolowej ligi MLB i rozegrać pełen sezon oraz posezonowe rozgrywki o główne trofeum. R.B.I.

Steredenn
Steredenn

Zręcznościowe 28 czerwca 2016

Side-scrollowa strzelanina, opracowana przez niezależny zespół Pixelnest Studio. Gracz zasiada za sterami statku kosmicznego, a zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest eliminacja kolejnych fal przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno występujący w ilościach hurtowych oponenci, których pokonanie nie nastręcza większych trudności, jak i mniej liczni bossowie, wymagający opracowania skutecznej taktyki bojowej.

The Huntsman: Winter's Curse
The Huntsman: Winter's Curse

RPG 16 sierpnia 2016

Opracowana przez studio Desert Owl Games epizodyczna gra RPG z elementami przygodówki i karcianki, osadzona w uniwersum filmu Łowca i Królowa Lodu. Historia rozgrywa się równolegle do wydarzeń ukazanych w filmie, a podczas zabawy wcielamy się w postać Elisabeth, której spokojne życie na rodzinnej farmie Vardhelm zostaje zakłócone przez zniknięcie jej braci.