Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

116. Gry PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 116. Gry po premierze na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Po premierze 3489
PS4
Tematyki
Octodad: Dadliest Catch
Octodad: Dadliest Catch

Przygodowe 23 kwietnia 2014

Octodad: Dadliest Catch jest sequelem wydanej w 2010 roku przygodówki Octodad autorstwa studentów z uniwersytetu DePaul. Tytułowy bohater wciąż stara się ukryć swą naturę ośmiornicy, a gdy podejrzliwa żona nalega na wizytę w oceanarium demaskacja głowonoga wisi w powietrzu.

Ninja Pizza Girl
Ninja Pizza Girl

Zręcznościowe 20 lipca 2016

Side-scrollowa gra platformowa osadzona w cyberpunkowym świecie przyszłości, opanowanym przez potężne korporacje. W Ninja Pizza Girl wcielamy się w postać szesnastoletniej dziewczyny imieniem Gemma, która zajmuje się dostarczaniem pizzy w restauracji należącej do jej ojca. Pozostając lojalną wobec rodzinnego interesu, Gemma musi wytrwale wykonywać swoją pracę, stawiając przy tym czoła bezlitosnym nastolatkom.

Gunscape
Gunscape

Akcji 2 marca 2016

Opracowana przez niezależne studio Blowfish gra, łącząca mechanikę klasycznych sieciowych strzelanin FPS z elementami sandboksowych produkcji w stylu popularnego Minecrafta, wszystko to w charakterystycznej, pixelartowej oprawie graficznej. Twórcy oddali do dyspozycji graczy kampanię jednoosobową, w której można trzymać się ustalonej linii fabularnej bądź samemu wpływać na bieg wydarzeń.

Infinity Runner
Infinity Runner

Akcji 21 kwietnia 2015

Opracowana przez niezależne studio Wales Interactive produkcja science-fiction, łącząca cechy pierwszoosobowej gry akcji z elementami trójwymiarowej platformówki. Akcja toczy się na pokładzie gigantycznego statku Inifinity, który przemierza przestrzeń kosmiczną w celu znalezienia nowej planety, możliwej do zaludnienia. Powodzenie misji staje pod znakiem zapytania, gdy okazuje się, iż załogę statku zaczyna prześladować ostatni z mitycznych wilkołaków.

Titan Souls
Titan Souls

Przygodowe 14 kwietnia 2015

Dwuwymiarowa przygodówka akcji w stylu retro, łącząca inspiracje typowymi grami RPG z elementami kultowego Shadow of the Colossus z konsoli PS2. Tytuł został opracowany przez niezależne, 3-osobowe studio Acid Nerve i jest rozwiniętą, komercyjną wersją aplikacji, stworzonej podczas konkursu Ludum Dare. Akcja gry osadzona została w starożytnych ruinach, w których zgodnie z legendą ukryte zostały dusze tytanów, będące źródłem wszelkiego życia.

Pneuma: Breath of Life
Pneuma: Breath of Life

Logiczne 7 lipca 2015

Pierwszoosobowa gra logiczna z elementami przygodówki, opracowana przez duet niezależnych zespołów: Bevel Studios oraz Deco Digital. Gracze wcielają się w tytułowego Pneumę – bóstwo, które śledzi początki wszechświata. Podobnie jak ma to miejsce w innych grach tego typu, schemat rozgrywki oparto na eksploracji i rozwiązywaniu rozmaitych zagadek wymagających zmysłu obserwacji oraz zdolności nieszablonowego myślenia, a także analizy rzeczywistości.

Hollowpoint
Hollowpoint

Akcji prace wstrzymane

Strzelanka łącząca elementy produkcji platformowej z grą TPS. Gracze kierują losami najemników, wykonujących zadania dla megakorporacji przyszłości. Tytuł przeznaczony jest głównie do zabawy w trybie współpracy, ale nie zabrakło w nim także opcji solo.

Not a Hero
Not a Hero

Akcji 2 lutego 2016

Oldskulowa strzelanina 2D, opracowana przez znane z gry OlliOlli niezależne studio Roll7. W grze wcielamy się w rewolwerowca, który oferuje swe usługi nietypowemu kandydatowi na lokalnego burmistrza, jakim jest antropomorficzny królik BunnyLord. Zadaniem gracza jest stworzenie drużyny twardzieli, która będzie w stanie oczyścić kolejne rejony miasta z szerzącej się przestępczości. W kolejnych misjach wcielamy się w różnych członków ekipy, wykonując zadania zlecane przez BunnyLorda.

There Came an Echo
There Came an Echo

Strategiczne 1 czerwca 2016

Niecodzienna gra strategiczna opracowana przez niezależny zespół Iridium Studios. Tym, co wyróżnia opisywany tytuł na tle innych produkcji tego typu, jest fakt, że tworzono go z myślą o sterowaniu głosowym przy użyciu headsetów lub sensora Kinect. Niemniej, istnieje również możliwość przełączenia się na alternatywny sposób kontrolowania podwładnych, z wykorzystaniem pada lub klawiatury i myszy.

The Hero Trap
The Hero Trap

Zręcznościowe prace wstrzymane

The Hero Trap to niezależna gra typu dungeon crawler w realiach fantasy. Przemierzamy coraz głębsze poziomy podziemi, walcząc z potworami i szukając skarbów. Produkcję charakteryzuje losowe generowanie lokacji oraz możliwość błyskawicznego przełączania się między różnymi postaciami, wyposażonymi w odmienne cechy i zdolności.

Source
Source

Zręcznościowe prace wstrzymane

Niezależna gra zręcznościowo-logiczna, w której kierujemy ostatnim świetlikiem zamieszkującym alternatywny świat. Musi on ocalić go przed zagładą ze strony ciemnej mocy. Podczas zabawy poznajemy środowisko produkcji, wykorzystując jego wybrane elementy na swoją korzyść. Dodatkowo przygoda urozmaicana jest przez walkę z przeciwnikami.

Fort Defense: North Menace
Fort Defense: North Menace

Strategiczne 25 października 2017

Samodzielny dodatek dla gry Fort Defense, który jest dwuwymiarową strategią z gatunku tower defense. Zadaniem graczy jest obrona morskiego fortu przed atakiem flotylli wrogich statków, które zmierzają w jego kierunku. Aby uchronić twierdzę przed zniszczeniem możemy budować wieże obronne, wykorzystywać rafy, a także różnego rodzaju czary.

Call of Duty: Ghosts - Invasion
Call of Duty: Ghosts - Invasion

Akcji 3 lipca 2014

Trzeci z dodatków DLC do stworzonej przez studio Infinity Ward strzelaniny Call of Duty: Ghosts. Wraz z nim otrzymujemy przede wszystkim kolejne 4 mapy przeznaczone do rywalizacji wieloosobowej. Departed przenosi graczy do meksykańskiego miasteczka, w którym trwają obchody Święta Zmarłych. Akcja Pharaoh toczy się na terenie porzuconych wykopalisk archeologicznych w Egipcie. Mutiny zabiera nas w podróż na tajemniczą karaibską wyspę, służącą niegdyś za kryjówkę piratom.

Cel Damage HD
Cel Damage HD

Akcji 22 kwietnia 2014

Cel Damage HD to odświeżona wersja gry Cel Damage – samochodowej gry akcji w kreskówkowych klimatach – przygotowana z myślą o konsolach firmy Sony. Odtworzono tryby, pojazdy, bronie oraz lokacje z pierwowzoru, wprowadzając tylko kilka usprawnień w mechanice rozgrywki i poprawiając oprawę graficzną. Ponadto wydania na „duże” platformy sprzętowe oferują 4-osobowy multiplayer na podzielonym ekranie.

Without Memory
Without Memory

Przygodowe prace wstrzymane

Zrealizowana w konwencji thrillera, przygodowa gra akcji, opracowana przez niezależne, rosyjskie studio Dino Games. Akcja tej produkcji rozgrywa się jednocześnie w trzech równoległych światach, a decyzje podejmowane w jednym z nich nie pozostają bez wpływu na losy dwóch pozostałych. Sama fabuła ma natomiast nieliniowy charakter – jej przebieg oraz ścieżka, jaką podąży, zależy w dużej mierze od poczynań gracza.

Warriors Orochi 3 Ultimate
Warriors Orochi 3 Ultimate

Akcji 26 czerwca 2014

Ulepszona i rozbudowana wersja popularnego trzecioosobowego slashera, łączącego w jednym uniwersum postacie pochodzące z dwóch popularnych serii: Dynasty Warriors i Samurai Warriors. W porównaniu z pierwotną edycją gry z 2011 roku twórcy oddali w ręce graczy całkiem nową zawartość w postaci nowych umiejętności, opcji modyfikowania broni, nowych aren i nieobecnych wcześniej bohaterów. W grze pojawiły się także nowe wątki fabularne oraz znany z edycji Hyper tryb Duel Mode.

MLB 15: The Show
MLB 15: The Show

Sportowe 31 marca 2015

Dziesiąta odsłona popularnej serii gier sportowych o baseballu, odwzorowujących najpopularniejsze i najważniejsze rozgrywki w ramach Major League Baseball. W stosunku do poprzedniej części, MLB 15: The Show oferuje uaktualnione składy i drużyny.

Joe Dever's Lone Wolf Console Edition
Joe Dever's Lone Wolf Console Edition

RPG 16 marca 2016

Joe Dever’s Lone Wolf to wyprodukowana przez zespół Forge Reply paragrafówka wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gatunku cRPG. Podczas zabawy śledzimy tekstową narrację i podejmujemy decyzje, które kierują fabułę na nowe tory. Jednocześnie sekwencje walki zrealizowano w formie turowego systemu bitewnego, oferującego trójwymiarową grafikę i sporą swobodę taktyczką.

Badland: Game of the Year Edition
Badland: Game of the Year Edition

Zręcznościowe 26 maja 2015

Oryginalna, dwuwymiarowa zręcznościówka z widokiem z boku, będąca debiutancką produkcją niezależnego fińskiego studia Frogmind. W grze Badland przejmujemy kontrolę nad bliżej nieokreślonym żyjątkiem, a naszym zadaniem jest przeprowadzenie go przez kolejne poziomy, wypełnione rozmaitymi przeszkodami i pułapkami.

Hatoful Boyfriend: Holiday Star
Hatoful Boyfriend: Holiday Star

Towarzyskie 22 grudnia 2015

Narracyjna gra przygodowa w konwencji visual novel, będąca sequelem wydanej pierwotnie w 2011 roku w Japonii gry Hatoful Boyfriend, a właściwie jej zremasterowanej edycji, która kilka lat później trafiła na zachodni rynek. Opracowana we współpracy studia Mediatonic z wydawcą, firmą Devolver Digital, gra przenosi nas ponownie w bliżej nieokreśloną przyszłość, w której świat został opanowany przez ptaki.

Action Henk
Action Henk

Zręcznościowe 8 marca 2016

Dynamiczna gra zręcznościowa, opracowana przez holenderskie studio RageSquid. Henk, czyli główny bohater, to jeden z najlepszych kaskaderów lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Niestety, protagonista zdążył nieco się zestarzeć, toteż szczyt kariery ma już dawno za sobą. By zażegnać kryzys wieku średniego, heros przyjmuje wyzwanie rzucone mu przez niejakiego Doktora Kentony'ego, starając się udowodnić, że wcale nie stracił aż tak wiele ze swego wigoru.

Tropico 5: Espionage
Tropico 5: Espionage

Strategiczne 17 września 2015

Drugi duży dodatek do wydanej w roku 2014 piątej części serii strategii ekonomicznych Tropico, rozwijanej obecnie przez studio Haemimont Games. Rozszerzenie zatytułowane Espionage koncentruje się na takich elementach funkcjonowania państwa, jak wywiad, wojsko czy inwigilacja społeczeństwa. Twórcy przygotowali dziewięć niedostępnych dotąd budynków, takich jak akademia szpiegowska, bramki bezpieczeństwa, lochy oraz garnizon zmechanizowany.

Shiness: The Lightning Kingdom
Shiness: The Lightning Kingdom

RPG 18 kwietnia 2017

Nietypowa gra RPG akcji stworzona przez francuskie studio Enigami. Gracz trafia na planetę Mahera, zamieszkałą przez przedstawicieli różnorodnych, żyjących ze sobą w harmonii gatunków. W wyniku wojny domowej, jaka rozpętała się przed laty, glob rozpadł się na kawałki, a ocaleni znaleźli schronienie na unoszących się w przestrzeni wyspach. Głównym bohaterem gry jest Chado, który w towarzystwie przyjaciela – Poky'ego – rozbił się na jednej z nich, zwanej Adorn.

Boggle
Boggle

Logiczne 4 sierpnia 2015

Przygotowana we współpracy Frima Studios z Ubisoftem wirtualna edycja popularnej amerykańskiej gry słownej, której oryginalna wersja powstała na początku lat 70. ubiegłego wieku. Zasady zabawy w Boggle nie odbiegają od najpopularniejszego wariantu rozgrywek z planszowego pierwowzoru. Zadaniem graczy jest zatem ułożenie jak największej liczby słów z wylosowanego układu liter.