Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

85. Gry PlayStation 3

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 85. Najpopularniejsze gry na platformę PS3.

PS3

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

Przygodowe prace wstrzymane

The Hitchiker's Guide to the Galaxy to przygodowa zręcznościówka autorstwa studia Phase 3 oparta na słynnej powieści Douglasa Adamsa "Autostopem przez Galaktykę". Gracze wcielają się w Arthura Denta, któremu dziwnym trafem udaje się w uciec z Ziemi tuż przed jej zniszczeniem. Twórcy przewidzieli 20 poziomów rozgrywki, na których napotkać można wiele postaci znanych z książkowego pierwowzoru.

Dead Island: Ryder White
Dead Island: Ryder White

Akcji 1 lutego 2012

Ryder White to fabularny dodatek DLC do polskiej gry akcji Dead Island, w której walczymy z zombiakami opanowującymi tropikalną wyspę Banoi. Wcielamy się w znanego z pełnej wersji Rydera White’a i możemy przyjrzeć się znanym wydarzeniom z innej perspektywy.

Scarygirl
Scarygirl

Akcji 20 stycznia 2012

Koncentrująca się na walce platformówka oparta na serii komiksów i linii zabawek. Jako tytułowa straszna dziewczynka przemierzamy rozległe poziomy, omijamy przeszkody i walczymy z nieprzyjaciółmi. Grę można przejść samotnie lub w kooperacji z przyjacielem.

A Game of Dwarves
A Game of Dwarves

Strategiczne prace wstrzymane

Strategia czasu rzeczywistego, w której wcielamy się w księcia krasnoludów nadzorującego rozwój podziemnej osady. Nasi podwładni potrafią m.in. wydobywać surowce, kopać doły i tunele, wznosić budynki i przeprowadzać badania naukowe. Wszystko to wykorzystujemy do tworzenia struktur obronnych potrzebnych do odpierania ataków potworów.

Papo & Yo
Papo & Yo

Przygodowe 15 sierpnia 2012

Papo & Yo jest trójwymiarową grą przygodowo-logiczną, w której wcielamy się w nastoletniego mieszkańca południowoamerykańskich slumsów. Bohater wraz ze swoim wiernym robotem próbuje znaleźć sposób na to, by wyrwać najlepszego przyjaciela od zgubnego nałogu.

Pinballistik
Pinballistik

Zręcznościowe 19 października 2011

Pinballistik to symulator znanego z salonów gier pinballa, który spośród tytułów z gatunku wyróżnia możliwość zabawy z drugą osobą i konkurowania z nią o punkty na tym samym stole do gry. Autorami gry jest ekipa Creat, znana choćby z pracy nad serią American Chopper.

Arkedo Series: 02 SWAP!
Arkedo Series: 02 SWAP!

Zręcznościowe 2 października 2011

SWAP! jest przeniesieniem klasycznych reguł wielu popularnych gier logicznych na Xboxa 360 oraz PlayStation 3. Tytułowe Swap to główna reguła gry polegającej na zamianie kolejności klocków celem ich niszczenia.

Alien Zombie Megadeath
Alien Zombie Megadeath

Zręcznościowe 21 czerwca 2011

Dwuwymiarowa strzelanka osadzona w klimatach science-fiction. Wcielamy się w znudzonego kosmonautę, który nagle zostaje zaatakowany przez hordę kosmitów-zombie. Staramy się przetrwać za wszelką cenę poruszając się po połączonych ze sobą platformach.

Black Knight Sword
Black Knight Sword

Zręcznościowe 11 grudnia 2012

Interaktywna baśń w konwencji klasycznej, dwuwymiarowej gry zręcznościowej. Prowadzimy tytułowego czarnego rycerza przez szereg najeżonych przeciwnościami poziomów, by uratować królestwo od krwawej dyktatury.

4 Elements HD
4 Elements HD

Logiczne 30 sierpnia 2011

Prosta gra logiczna stanowiąca wariację na temat produkcji typu Bejeweled. Łączymy co najmniej trzy kryształy tego samego koloru, aby usunąć je z planszy. W ten sposób staramy się utworzyć ścieżkę prowadzącą energię życiową z jednego końca etapu do umieszczonego na drugim końcu ołtarza. Od czasu do czasu rozwiązujemy zadania polegające na poszukiwaniu ukrytych obiektów oraz odnajdywaniu różnic między obrazkami.

Closure
Closure

Zręcznościowe 27 marca 2012

Closure to komercyjna wersja popularnej i wielokrotnie nagradzanej mieszanki gry platformowej i logicznej, dostępnej do tej pory jedynie w wersji flash. Oryginalność tytułu polega na przechodzeniu poszczególnych poziomów poprzez wykorzystywanie oświetlonych przedmiotów.

Elevator Action Deluxe
Elevator Action Deluxe

Zręcznościowe 30 sierpnia 2011

Remake gry Elevator Action, klasycznej dwuwymiarowej platformówki z lat 80-tych. Gracz wciela się w szpiega, którego zdaniem jest zdobycie tajnych dokumentów ukrytych w wieżowcu. Aby to zrobić muszą pokonać lub przekraść się obok gangsterów, wykorzystując broń oraz umieszczone w budynku windy i drzwi.

1979 Revolution
1979 Revolution

Przygodowe prace wstrzymane

Nieszablonowa gra akcji skupiająca się na rewolucji islamskiej z roku 1979, która doprowadziła do obalenia dyktatury szacha Mohammada Rezy Pahlavi w Iranie. Intencją twórców 1979 Revolution jest przedstawienie historycznych wydarzeń z kilku kontrastujących punktów widzenia. Rezultatem ma być ukazanie moralnych kontrowersji wokół dokonującej się rewolucji. W zależności od tego, jaką postać w danej chwili kontrolujemy, rozgrywka odznacza się nieco inną mechaniką.

The Swindle
The Swindle

Zręcznościowe 28 lipca 2015

Dwuwymiarowa gra platformowa studia Size Five Games, łącząca estetykę steampunkową z kreskówkowym stylem graficznym. W grze The Swindle wcielamy się w rolę złodzieja włamującego się do różnego rodzaju chronionych kompleksów i kradnącego zgromadzone tam kosztowności. Wraz z postępami w grze zdobywamy kapitał, który możemy spożytkować na liczne ulepszenia sprzętu, w tym przede wszystkim głównego narzędzia pracy, czyli specjalnych, modyfikowalnych rękawic.

Cartoon Network: Punch Time Explosion
Cartoon Network: Punch Time Explosion

Bijatyki 22 sierpnia 2012

Nietypowa bijatyka, w której na arenach spotykają się doskonale znani bohaterowie kreskówek z Cartoon Network. Postacie takie jak Dexter, Ben 10 czy Atomówki stają do walki, aby uratować swoje światy przed zagładą. Każda z nich dysponuje unikalnym zestawem ciosów.

The Surfer
The Surfer

Sportowe 13 grudnia 2017

The Surfer to gra sportowa autorstwa ekipy deweloperskiej firmy Bungarra Software. Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności w serfowaniu po falach. Rozgrywka odznacza się mocno zręcznościowym modelem fizyki, co pozwala wykonywać spektakularne akrobacje na desce. Twórcy przewidzieli kilka trybów zabawy, w tym przeznaczony dla pasjonatów tego sportu "Hardcore Tour".

Cabela's Big Game Hunter 2012
Cabela's Big Game Hunter 2012

Akcji 27 września 2011

Kolejna odsłona jednej z bardziej znanych serii myśliwskich. W grze wcielamy się w początkującego myśliwego i wyruszamy na łowy. Przygoda została przedstawiona w postaci fabularnej kampanii. Oprócz tego, dostajemy sporo innych trybów zabawy. Twórcy przygotowali też większy repertuar gadżetów oraz mnóstwo nowej zwierzyny do zabicia.

Planet Minigolf
Planet Minigolf

Sportowe 1 czerwca 2010

Symulacja mini golfa, stworzona w oparciu o trójwymiarową oprawę graficzną i zaawansowane algorytmy odwzorowujące fizykę świata gry.

Revenge of the Wounded Dragons
Revenge of the Wounded Dragons

Akcji 10 grudnia 2009

Revenge of the Wounded Dragons to dzieło ekipy studia Wanako Games. Scrollowana bijatyka przedstawia historię dwóch braci, którzy stają do walki z mafią, by uratować porwaną siostrę i pomścić śmierć swojego dziadka. Kierując poczynaniami głównych bohaterów gracze muszą stawić czoła setkom mniej i bardziej wymagających przeciwników.

PixelJunk SideScroller
PixelJunk SideScroller

Akcji 25 października 2011

PixelJunk SideScroller to przygotowana z myślą o rozgrywce 2-osobowej dynamiczna strzelanina autorstwa deweloperów z firmy Q-Games. Gracze kierują niewielkimi stateczkami kosmicznymi, którymi przemierzają pełne przeszkód, zagadek, pułapek i przeciwników jaskinie. Dynamiczna zabawa wymaga dużego refleksu oraz ciągłej koncentracji.

Black Death
Black Death

Akcji prace wstrzymane

Pierwszoosobowa strzelanka utrzymana w klimacie survival horroru. Przenosimy się w niej do miasta opanowanego przez dziwne potwory. Gracz może korzystać z wielu rodzajów broni oraz środków chemicznych, aby odpierać ataki wrogów i przedzierać się przez kolejne lokacje. Całość została utrzymana w wyjątkowo przygnębiającej stylistyce.

Galaga Legions DX
Galaga Legions DX

Zręcznościowe 29 czerwca 2011

Kolejna odsłona legendarnej serii gier zręcznościowych, której początki sięgają 1981 roku. Sterujemy niewielkim statkiem kosmicznym lecącym cały czas w górę ekranu i musimy eliminować atakujące nas hordy wrogów. Z czasem zdobywamy nowe uzbrojenia oraz inne pomocne ulepszenia, w tym pola siłowe.

SingStar Guitar
SingStar Guitar

Towarzyskie 13 października 2010

SingStar Guitar to gra muzyczna wyprodukowana przez firmę Sony Computer Entertainment z myślą o entuzjastach instrumentalnego muzykowania na konsoli PlayStation 3. Twórcy zaimplementowali obsługę gitarowych kontrolerów znanych z serii Guitar Hero i Rock Band. Dzięki temu gracze mogą sprawdzić nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale również związane z grą na instrumentach muzycznych.

Landit Bandit
Landit Bandit

Zręcznościowe 23 czerwca 2010

Zręcznościówka, w której zasiadamy za sterami prototypowego helikoptera Leonarda da Vinci i bierzemy udział w szeregu misji, rozgrywanych na dwudziestu zróżnicowanych poziomach.