Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Przygoda z Psikusiem (PC)

Przygoda z Psikusiem PC

Przygoda z Psikusiem to kolejna gra edukacyjna z serii Komputerowa Gratka, stworzona z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 7 lat.

Towarzyskie

PC Windows
Okładka Przygoda z Psikusiem (PC)

producent: IRMA

wydawca PL: Nicolas Games

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18listopada2007

18listopada2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygoda z Psikusiem to kolejna gra edukacyjna z serii Komputerowa Gratka, stworzona z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 7 lat. Produkcja ta ma za zadanie dostarczyć młodym odbiorcom istotnej dla ich rozwoju wiedzy o otaczającym świecie, a przy okazji stać się dla nich źródłem doskonałej zabawy.

W tej odsłonie serii maluchy wraz z czarodziejką Papatką uczą się rozpoznawać rasy psów, z myszką Tosią karmią bezdomne pieski. Dzięki misiowi Barnabie uczą się konstruować wspaniałe budy dla psów. Natomiast ze skrzatem Filipem poznają gatunki rybek akwariowych.

Program uczy dzieci opieki nad domowymi pupilami, a wśród mini-gier znalazły się między innymi takie zadania, jak: przeliczanie rybek, granie w psią ruletkę, odczytywanie listów, pokonywanie kamiennego labiryntu, szukanie zwierząt, przygotowywanie akwarium. Ponadto tytuł zawiera szereg układanek, rymowanek i wierszyków, a także bajkę oraz piosenkę.

Wyżej wymienione zabawy, oprócz solidnej dawki rozrywki, dostarczają dzieciom informacji na temat zwierząt domowych (pies, chomik, gwarek, kanarek, rybki akwariowe itp.), stymulują ich rozwój intelektualny, utrwalają znajomość liter, kształcą odczytywanie wyrazów ze zrozumieniem oraz zaznajamiają z takimi zagadnieniami, jak wyodrębnianie podzbiorów i ustalanie ich liczebności. Warto również zaznaczyć, iż tytuł jest całkowicie pozbawiony przemocy, dzięki czemu doskonale nadaje się dla odbiorców w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe Przygoda z Psikusiem

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Przygoda z Psikusiem

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 233 MHz
  • 32 MB RAM
  • Windows 98/2000/XP