Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DSiOSAND
Okładka Proun+ (AND)

Proun+

Ulepszona wersja gry zręcznościowej, łączącej futurystyczne wyścigi z inspiracjami współczesną sztuką abstrakcyjną.

Zręcznościowe | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Proun+ (AND)

data premiery gry:

anulowana

AND

27lis2014

iOS

5mar2015

3DS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Proun+ to oryginalna gra zręcznościowa, będąca połączeniem futurystycznych wyścigów z elementami współczesnej sztuki abstrakcyjnej. Tytuł jest ulepszoną wersją gry, która zadebiutowała w 2011 roku na komputerach PC i wyróżniona została szeregiem nagród branżowych. Za jego powstanie odpowiada holenderskie studio Engine Software, znane głównie z konsolowych portów kultowej Terrarii.

Produkcja cechuje się niezwykle prostą mechaniką. W grze przejmujemy kontrolę nad kulką, toczącą się wzdłuż zawieszonej w przestrzeni rurki. Trudność polega zaś na tym, że trasa usiana jest różnego rodzaju przeszkodami, których omijanie – zwłaszcza na wyższych poziomach trudności – wymaga sporej zręczności oraz refleksu. Uderzenie w przeszkodę powoduje wyraźny spadek prędkości, jeśli jednak uda nam się nie zderzyć z niczym przez co najmniej 12 sekund, zdobywamy dopalacz, pozwalający na 2-sekundowe przyspieszenie. Gra oferuje w sumie 11 tras, cztery tryby rozgrywki oraz pięć poziomów trudności. Różnica między nimi sprowadza się do coraz większej prędkości poruszania się kulki.

Proun+ wykonany został w pełnym trójwymiarze i odznacza się prostym, intuicyjnym sterowaniem (za pomocą ekranu dotykowego lub wychylenia urządzenia). Oprawa graficzna gry zainspirowana została dokonaniami takich artystów jak Piet Mondrian i Wasilij Kandinsky, zaś w warstwie dźwiękowej towarzyszy nam sympatyczna jazz-rockowa muzyka. Gra przeznaczona jest dla jednego gracza, ale możemy rywalizować z własnymi „duchami” oraz piąć się w górę specjalnych, internetowych rankingów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Proun+

Klasyfikacja PEGI Proun+

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Proun+

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop
3DS
iOS
AND