Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Project Zero 2: Wii Edition (Wii)
OkładkaProject Zero 2: Wii Edition (Wii)

Project Zero 2: Wii Edition Wii

Project Zero 2: Wii Edition to przygotowany z myślą o technicznych możliwościach konsoli Nintendo Wii remake głośnego hitu z PlayStation 2 i Xboksa. Fabuła gry przedstawia losy bliźniaczek - Mio i Mayu Amakura, które przypadkowo trafiają do spowitej wiecznym mrokiem wioski.

Przygodowe | survival horror | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Zero 2: Wii Edition Premiera Wii

29czerwca2012

producent: Koei Tecmo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Project Zero 2: Wii Edition

Resident Evil 4: Wii Edition

Silent Hill: Shattered Memories

Obscure II

Project Zero to zachodni tytuł serii survival-horrorów znanych w Japonii jako Fatal Frame. Druga część cyklu wydana została w 2003 roku w wersjach na konsole PlayStation 2 i Xbox. Po 9 latach deweloperzy z firmy Tecmo Koei zdecydowali się przygotować remake swego dzieła, adresowany do użytkowników Nintendo Wii.

Fabuła Project Zero 2: Wii Edition przedstawia mroczną opowieść o duchach, w której główne role odgrywają bliźniaczki - Mio i Mayu Amakura. Siostry gubią się w lesie i trafiają do pozornie opuszczonej, spowitej mrokiem wioski. Niebawem odkrywają, że znalazły się w śmiertelnie groźnej pułapce. Widmowi mieszkańcy osady zamierzają bowiem dokończyć tajemniczy rytuał, podczas którego dziewczyny mają zostać złożono w ofierze.

Rozgrywka łączy elementy przygodówki i mrocznego survival-horroru. Jedyną dostępna w grze broń stanowi staromodny aparat fotograficzny, pozwalający uwięzić duchy na kliszy zdjęciowej, ale także otwierać zablokowane spirytystycznymi mocami drzwi. Nowością wprowadzoną w Wii Edition jest tryb „Haunted House”, w którym kontrolowane przez gracza bohaterki muszą przedrzeć się przez nawiedzony dom.

Tworząc remake ekipa deweloperska studia Tecmo Koei zdecydowała się znacząco zmienić oprawę wizualną gry, a także zaimplementować obsługę kontrolera ruchowego Wii Remote.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Project Zero 2: Wii Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.