Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Project Overkill (PS1)
OkładkaProject Overkill (PS1)

Project Overkill PS1

Utrzymany w mrocznej stylistyce shoot‘em up, w którym akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Produkcja oddaje w ręce gracza czwórkę różniących się umiejętnościami najemników.

Akcji | science fiction | shoot 'em up | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Overkill Premiera PS1

12września1996

producent: Konami wydawca: Konami

Angielskie napisyAngielskie napisy

Przygotowana przez amerykański oddział Konami strzelanka z widokiem izometrycznym. Tytuł został stworzony z myślą o bardziej dojrzałych graczach, na co wskazuje m.in. wysoki poziom trudności i przyjęta przez autorów stylistyka.

Fabuła

Fikcyjna planeta Viscera V. Czwórka najemników zostaje wysłana na miejsce z zadaniem powstrzymania złowrogiej korporacji Terracom, która od lat niszczy kolejne cywilizacje, poddając rozmaite istoty brutalnym eksperymentom. Zatrudnieni żołnierze to wybitni specjaliści od zabijania i niszczenia, Kreeg, Althea, Jendryk i Quogg. Każdy z nich jest ekspertem w innej dziedzinie i ma swoje mocne strony.

Mechanika

Project Overkill to nastawiony na dynamiczną akcję shoot’em up, w którym akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Na gracza czeka pięćdziesiąt poziomów, na których muszą nie tylko wyeliminować wskazane cele, ale często też odnaleźć potrzebne karty magnetyczne oraz dokumenty niezbędne do posunięcia się do przodu. Każde z zadań posiadacze PS1 mogą wykonać jako jeden z czterech najemników. Poszczególne postacie różnią się posiadanym ekwipunkiem i umiejętnościami specjalnymi. Dla przykładu Jendryk to ekspert od działania po cichu, z kolei Quogg stawia na otwartą wymianę ognia i wszechobecną destrukcję. Każdy z nich zabiera na misję cztery typy broni, pomiędzy którymi gracz może swobodnie się przełączać.

Pod względem mechaniki tytuł Konami nie różni się od dziesiątków innych reprezentantów gatunku. Gracz pokonuje kolejne poziomy, eliminując wszystkich napotkanych wrogów, od zwykłych żołnierzy, przez większe gabarytowo mutanty, po roboty-pająki.

Kwestie techniczne

Project Overkill to trójwymiarowa strzelanka, utrzymana w mrocznej stylistyce science fiction. Ze względu na wysoki poziom trudności oraz wszechobecną brutalność i krew, tytuł nie nadaje się dla młodszych użytkowników.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Project Overkill: 16+