Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Project NT (PC)
OkładkaProject NT (PC)

Project NT PC

Project NT to stworzona przez ThingSoft produkcja MMORPG osadzona w pełnym magii świecie fantasy. Zabawa koncentruje się przede wszystkim na bardzo dynamicznej i mocno zręcznościowej walce oraz kolekcjonowaniu potworów, które można potem wykorzystywać w bitwach.

RPG | fantasy | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project NT Premiera PC

anulowana

producent: ThingSoft wydawca: Nexon Inc. Strona oficjalna

inny językinny język

Project NT to azjatycka gra należąca do gatunku MMORPG. Tytuł powstał w studiu ThingSoft, dla którego była to debiutancka produkcja. Zespół deweloperski składał się jednak głównie z prawdziwych weteranów branży, a jego szefem był człowiek, który wcześniej pełnił funkcję prezesa firmy Nexon.

Gra stawia głównie na dynamiczną walkę i to jej podporządkowano większość elementów zabawy. System potyczek jest bardzo zręcznościowy i przypomina dobre gry akcji, gdzie liczy się przede wszystkim refleks samego gracza, a statystyki jego postaci odgrywają rolę drugorzędną. Jednocześnie nie znajdziemy tutaj żadnych typowych dla MMO klas, takich jak wojownicy czy magowie. Brak również trenerów gotowych nauczyć naszą postać nowych umiejętności. Zamiast tego rozwijanie bohaterów odbywa się wyłącznie przez walkę z potworami. Do poszczególnych typów monstrów przypisane są konkretne umiejętności i zgładzenie bestii pozwala uzyskać dostęp do danego talentu. Gdy już go zdobędziemy, to uzyskujemy również moc przywoływania tego potwora na pole bitwy.

Wszystko to stworzy system w stylu Pokemona, gdzie zabawa polega w dużym stopniu na kolekcjonowaniu coraz potężniejszych stworów. Po zdobyciu danej umiejętności możemy ją dalej rozwijać zarówno przez wykorzystywanie jej samodzielnie, jak i częste przywoływanie przypisanego do niej monstrum. Jednocześnie każda postać posiada ograniczoną ilość slotów na umiejętności, co wymusza podejmowanie ciężkich decyzji. ThingSoft zdawało sobie sprawę, że w grach MMORPG gracze bardzo szybko kończą wszystkie przygotowane przez autorów zadania. Dlatego postanowiono dopuścić samych użytkowników do procesu twórczego. Za projektowanie własnych przygód i scen przerywnikowych nagradzani jesteśmy wirtualnymi prezentami.

Mocną stroną Project NT jest śliczna kreskówkowa oprawa graficzna. Autorzy zbudowali od podstaw własny silnik, mając na względzie przede wszystkim płynność animacji i odtworzenie widoków obecnych zazwyczaj jedynie na ręcznie malowanych artworkach.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project NT: 12+