Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Professional Manager 2005 (PC)
OkładkaProfessional Manager 2005 (PC)

Professional Manager 2005 PC

Znany również pod nazwą PC Futbol 2005 ten menedżer piłkarski hiszpańskiej grupy Gaelco dedykowany jest głównie mieszkańcom Kraju Basków. Samą grę cechuje natomiast kilka raczej rzadziej spotykanych w konkurencyjnych programach (np.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Professional Manager 2005 Premiera PC

23listopada2004

producent: Gaelco wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Professional Manager 2005

Championship Manager 4

Football Manager 2005

Championship Manager 5

Znany również pod nazwą PC Futbol 2005 ten menedżer piłkarski hiszpańskiej grupy Gaelco dedykowany jest głównie mieszkańcom Kraju Basków. Samą grę cechuje natomiast kilka raczej rzadziej spotykanych w konkurencyjnych programach (np. Championship Manager czy Football Manager 2005), możliwości – ta produkcja przeznaczona jest bowiem do tych znudzonych menedżerów, których nie bawi już ustalanie taktyki na dwuwymiarowych tablicach.

Przede wszystkim autorzy postarali się o zaimplementowanie opcji LIMA (Live Manager), dzięki której użytkownik ma możliwość wydawania w czasie rzeczywistym poleceń taktycznych poszczególnym piłkarzom (łącznie jest aż czterdzieści różnych instrukcji). W trakcie meczu gracz na bieżąco obserwuje to, co dzieje się na wirtualnym boisku (przedstawionym w trybie 3D) i w razie potrzeby może dokonywać stosownych korekt czy to w ustawieniu, czy też zmian personalnych. Każde polecenie natychmiast przynosi wymierny efekt na ekranie monitora. Zmiana taktyki z ofensywnej na defensywną (całego zespołu bądź indywidualnego zawodnika) może zmienić losy spotkania.

Oczywiście producent nie zapomniał o dużej bazie danych. Professional Manager 2005 opisuje dość szczegółowo około 48 tysięcy zawodników z 2000 klubów całego świata. Poza największymi zespołami (z lig hiszpańskiej, angielskiej, włoskiej, niemieckiej oraz japońskiej) dostępne są również ekipy z niższych lig w wielu krajach (w tym między innymi z najniższych hiszpańskich dywizji, jak Cornella, Calahorra, itp.). Twórcy przewidzieli kilka różnych typów rozgrywek, począwszy na ligach i pucharach krajowych, a skończywszy na potyczkach na szczeblu międzynarodowym (puchar UEFA).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Professional Manager 2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Professional Manager 2005 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.7Ghz
  • 256MB RAM
  • 128MB akcelerator 3D (DirectX 9.0)
  • Windows 98/Me/2000/XP