Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Prince of Qin (PC)
OkładkaPrince of Qin (PC)

Prince of Qin PC

Gra akcji cRPG przenosząca nas dwadzieścia dwa wieki wstecz, w okres ostatnich 20 lat panowania dynastii Qin, kiedy to jako książe Fu Su walczymy o odzyskanie prawowitego tronu Cesarstwa Chińskiego.

RPG | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prince of Qin Premiera PC

22sierpnia2002

pudełko PL

23czerwca2006

producent: Object Software wydawca: Strategy First wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Prince of Qin to kolejna, utrzymana w dalekowschodnim klimacie, gra zespołu Object Software, twórców interesującego RTS-a Fate of the Dragon. Tym razem jest to „action cRPG”, w którym elementy RPG wzięły górę nad czystą strategią. Akcja Prince of Qin przenosi nas dwadzieścia dwa wieki wstecz, w okres ostatnich 20 lat panowania dynastii Qin. Gracz wciela się w rolę Fu Su, prawowitego księcia Qin, podstępem pozbawionego tronu. Według historycznych zapisków książę popełnił samobójstwo w związku z imperialnym dekretem wydanym przez jego młodszego brata Hu Hai, który za wszelką cenę pragnął zostać Drugim Cesarzem Qin. Jednak w grze ksiażę Fu Su nie umiera, lecz zbiera siły by zemścić się na wrogach i zająć prawowite miejsce na tronie Cesarstwa.

W grze prowadzimy pięć typów bohaterów: paladyna, wojownika, zabójcę, maga i czarodzieja, każdy z nich charakteryzowany innymi umiejętnościami i posługujący się odmienną bronią. W starożytnych Chinach wierzono, że świat stworzony jest z pięciu elementów: metalu, drewna, wody, ognia i ziemi, a każdy z nich jest odporny na działanie innego (np. woda powstrzymuje ogień). W grze wszystkie cechy i umiejętności należą do jednego z tych elementów, a ucząc się zależności między nimi możemy lepiej walczyć. Twórcy postarali się dokładnie i realistycznie oddać charakter tej starożytnej epoki, której kolejne wojny przyniosły jedynie chaos i śmierć. Spotkamy ponad 30 historycznych postaci NPC, znanych przekazów z historycznych. Również walka, w której podstawowym stylem walki jest klasyczna szkoła Kung Fu, nabrała dalekowschodniego charakteru. Multiplayer pozwoli na rozgrywkę w dwóch trybach: Network Game do 20 osób oraz Online Game umożliwiającą jednoczesną grę 500 graczom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 20 (500 na serwerze)  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Prince of Qin cena w dniu premiery: 29,99 PLN

Wymagania wiekowe Prince of Qin: 12+

Prince of Qin Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D