Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Premier Manager 2003-2004 (PC)

Premier Manager 2003-2004 PC

„Premier Manager 2003/2004” należy do gatunku managerów piłkarskich, gdzie prym wiodą wszelkie statystyki i tabelki, a nie – jak w większości innych gier, ładna i widowiskowa oprawa wizualna.

Sportowe | manager | piłka nożna

PC Windows
Okładka Premier Manager 2003-2004 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18grudnia2003

18marca2008

pudełko PL

„Premier Manager 2003/2004” należy do gatunku managerów piłkarskich, gdzie prym wiodą wszelkie statystyki i tabelki, a nie – jak w większości innych gier, ładna i widowiskowa oprawa wizualna. W istocie rzeczony tytuł jest reaktywowaną marką z roku 1992, jednakże nowy-stary „Premier Manager” w wielu aspektach odróżnia się od słynnego przodka.

Omawiana pozycja umożliwia graczowi wcielenie się w managera klubu z pięciu europejskich potęg piłkarskich: Anglii (dostępne klasy rozgrywkowe: Premiership, Division One, Division Two, Division There), Włoch (Serie A, Serie B), Niemiec (1. Bundesliga, 2. Bundesliga), Hiszpanii (Primiera Division, Secunda Division) oraz Francji (Division 1, Division 2). Daje to łączną liczbę trzystu klubów, w których występuje na co dzień około ośmiu tysięcy zawodników (wyłączając personel i sztab szkoleniowy). „Premier Manager 2003/2004” naturalnie pozwala dokonywać transferów tychże piłkarzy, zaś na samym rynku transferowym trzeba wykazać się umiejętnościami negocjacji kontraktów z zainteresowanymi sportowcami. Bardzo ważnym zadaniem jest ustalanie odpowiedniego składu i sprawa ogólnie pojętego zarządzania drużyną. Tutaj bez odpowiedniej rotacji w składzie osiągnięcie wyników na miarę oczekiwań grającego będzie po prostu niemożliwe. Ponadto użytkownik może wcielić się w rolę dyrektora finansowego, dbając tym samym o odpowiednią kondycję klubowego budżetu, a także o rozwój infrastruktury stadionowej, etc.

Zastosowany engine generuje miłą dla oka (jak na grę z tego gatunku) oprawę wizualną, opatrzoną intuicyjnym interfejsem. Zaawansowany silnik umożliwia również trening zawodników (opcja ta jest jedną z bardziej lansowanych przez producenta), dzięki któremu statystyki piłkarzy (a jest ich całkiem sporo) rosną tudzież spadają, w zależności od poczynań i umiejętności użytkownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Premier Manager 2003-2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Premier Manager 2003-2004

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: PIII 1.0GHz, 128Mb RAM, 100MB HDD, karta graficzna 32MB zgodna z DirectX 9.0

W sierpniu pojawi się nowa wersja Premier Manager

wiadomość29 czerwca 2005

Firma ZOO Digital poinformowała w dniu dzisiejszym, że już wkrótce, bo w sierpniu bieżącego roku, na rynek trafi nowa wersja programu Premier Manager, oznaczona liczbami 2005/2006.