Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiGBA
Okładka Power Rangers Ninja Storm (GBA)

Power Rangers Ninja Storm GBA

Klasyczna dwuwymiarowa zręcznościówka, bazująca na tytułowym serialu telewizyjnym. Wcielamy się w jednego z superbohaterów, walcząc z napotykanymi po drodze przeciwnikami.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Power Rangers Ninja Storm (GBA)

producent: Natsume Inc.

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

5września2003

Power Rangers Ninja Storm jest bardzo prostą zręcznościówką, którą można byłoby przyporządkować do gatunku gier potocznie określanych mianem tzw. „chodzonych bijatyk”. Oznacza to, iż sterowana przez nas postać przemieszcza się w wyznaczonym kierunku, likwidując napotykanych po drodze wrogów. Opisywany produkt w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do słynnego serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Miał on swoją premierę pod koniec 2003 roku i doczekał się w sumie 38 odcinków. Za produkcję Ninja Storm odpowiedzialna jest bardzo zasłużona w wydawaniu gier na przenośne konsole firma Natsume, która opracowała również takie gry jak Medabots AX, czy Power Rangers: Space Patrol Delta.

W trakcie zabawy mamy oczywiście okazję wcielić się w każdą z występujących w serialu postaci. Są to następujące osobistości: Shane Clarke (Red Wind Ranger), Tori Hanson (Blue Wind Ranger), Dustin Brooks (Yellow Wind Ranger), Hunter Bradley (Crimson Thunder Ranger), Blake Bradley (Navy Thunder Ranger) oraz Cameron Watanabe (Green Samurai Ranger). Ponadto w niektórych misjach możemy przejąć kontrolę nad przyzywanym przez tytułowych superbohaterów Megazordem, czyli wielkim robotem. Fabuła, z racji prezentowanej tematyki, odgrywa właściwie symboliczną rolę. Naszym zadaniem jest powstrzymanie znanego miłośnikom serialu Lothora.

Do pokonania jest kilkanaście niezbyt rozbudowanych i zarazem bardzo liniowych poziomów. Każda z wymienionych wyżej postaci obdarzona została specyficznymi umiejętnościami oraz typami ataków. Te zaś dzielą się między innymi na uderzenia pięścią, kopniaki, czy nieco bardziej złożone combosy. Istnieje ponadto możliwość przeskakiwania na bohaterów z innej grupy (w trakcie rozgrywania misji). Jest to wymagane do pokonania niektórych pułapek, których nie ma jednak zbyt wiele. Poziomy z udziałem Megazorda pełnią zaś rolę niezbyt rozbudowanych przerywników. Oprawa wizualna gry prezentuje dość przeciętny poziom wykonania. Główne postaci są dobrze animowane, ale za to otoczenie wypada stosunkowo kiepsko.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Gry podobne do Power Rangers Ninja Storm

Klasyfikacja PEGI Power Rangers Ninja Storm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.