Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchPS4XONE
Okładka Ponpu (PS4)
OkładkaPonpu (PS4)

Ponpu

Ponpu to urokliwa produkcja zręcznościowa inspirowana kultowym cyklem Bomberman. Tytuł oferuje kilka nowych pomysłów w zakresie mechaniki rozgrywki. Za jego opracowanie odpowiada firma Purple Tree Studio.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ponpu Premiera

29lis2020

Switch

2gru2020

PS4 XONE PC

Ponpu jest grą zręcznościową, która modelem i mechaniką rozgrywki nawiązuje o klasycznego cyklu Bomberman. Tytuł wzbogaca tę formułę o nowe pomysły i rozwiązania. Produkcja została opracowana przez deweloperów z Purple Tree Studio. Rolę wydawcy pełnią firmy Zordix Publishing oraz Green Man Gaming Publishing.

Mechanika

W Ponpu akcję obserwujemy z góry (z tzw. perspektywy top-down). Zabawa polega na poruszaniu się po mapie i podkładaniu bomb, dzięki którym wysadzamy różne elementy terenu oraz wrogów. Musimy przy tym działać sprytnie, tworzyć pułapki, w które schwytamy przeciwników oraz unikać wybuchów wywoływanych zarówno przez siebie, jak i innych graczy.

Od czasu do czasu w czasie zabawy zbieramy też przedmioty (np. klucze) i rozwiązujemy proste zagadki logiczne, dzięki którym otwieramy kolejne części lokacji. W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy też naszego bohatera, otrzymując dostęp do nowych zdolności, które ułatwiają radzenie sobie z kolejnymi wyzwaniami.

Tryby gry

W Ponpu możemy grać samotnie albo z innymi. Tytuł oferuje kampanię fabularną oraz lokalny i sieciowy moduł wieloosobowy nastawiony na rywalizację z innymi osobami. Twórcy przygotowali kilka odmiennych modułów, takich jak Team Deathmatch (wygrywa gracz, któremu uda się pokonać pozostałych i przeżyć), Coin Chase (zabawa polega na próbie zdobycia jak największej liczby monet leżących na mapie), Color Fight (eksplozje malują fragmenty planszy na kolor powiązany z danym graczem).

Kwestie techniczne

Ponpu posiada całkiem oryginalną, dwuwymiarową oprawę graficzną. Grafika wyróżnia się nietypowym stylem artystycznym – twórcy korzystają z zaledwie kilku barw. Świat gry najczęściej jest ukazany wyłącznie w kolorach bieli i brązu (choć w przypadku niektórych map pojawiają się inne), ale postacie posiadają elementy (np. oczy) korzystające z pojedynczego, wyrazistego koloru (czerwieni, zieleni, żółci lub barwie niebieskiej). Z kolorem danego bohatera są powiązane również wywoływane przez niego eksplozje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Ponpu: 12+

Ponpu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-380M 2.53 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
PS4
XONE