Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1
Okładka Policenauts (PS1)

Policenauts PS1

Zawierająca szereg usprawnień edycja przygodówki FPP, która pierwotnie ukazała się w 1994 roku na platformie PC-98. Autorem tej utrzymanej w stylistyce science-fiction produkcji jest Hideo Kojima.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | manga i anime

Sony PlayStation 1
Okładka Policenauts (PS1)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

19stycznia1996

Odświeżona wersja wydanej w 1994 roku na PC-98 przygodówki point-and-click w stylistyce science-fiction, w której akcja prezentowana jest w widoku FPP. Za scenariusz i wykonanie gry odpowiada Hideo Kojima.

Fabuła

Rok 2013. Jonathan Ingram jest jednym z funkcjonariuszy-astronautów, tytułowych “Policenauts”, których zadaniem jest pilnowanie porządku na pierwszej pozaziemskiej kolonii. Pewnego dnia mężczyzna ulega wypadkowi podczas testów nowoczesnego skafandra, na skutek którego zostaje wyrzucony w przestrzeń kosmiczną i uznany za zmarłego. Niemal ćwierć wieku później zostaje odnaleziony żywy, zahibernowany w swoim skafandrze. Jonathan wraca na Ziemię i rozpoczyna pracę jako prywatny detektyw w Los Angeles. Wkrótce zgłasza się do niego pewna kobieta, Lorraine, która prosi o pomoc w odnalezieniu zaginionego męża, Kenzo. Ingram początkowo nie jest zainteresowany sprawą, ale gdy niedoszła zleceniodawczyni zostaje zamordowana, decyduje się rozpocząć śledztwo. W rozwiązaniu zagadki pomaga mu dawny partner z czasów kariery w policji, Ed Brown.

Mechanika

Policenauts jest przygodówką point-and-click, w której akcja jest prezentowana z perspektywy pierwszej osoby. Posiadacze konsoli odwiedzają kolejne miejsca, szukając wskazówek i rozmawiając z napotkanymi osobami. Zabawę urozmaicają segmenty, w których gracze muszą rozwiązać zagadki logiczne oraz sprawdzające refleks i celność sekcje zręcznościowe, w których bohater bierze udział w strzelaninie i musi pokonać napotkanych przeciwników.

Kwestie techniczne

Policenauts została wydane na PS1 na dwóch płytach i zawiera usprawnioną oprawę graficzną oraz wyższej jakości filmiki w porównaniu do wcześniejszych edycji, które ukazały się m.in. na konsoli 3DO. Grę wyróżnia ręcznie rysowana grafika i animowane scenki przerywnikowe. Za scenariusz tytułu odpowiada autor słynnej sagi Metal Gear Solid, Hideo Kojima. Produkcja jest kompatybilna z dedykowaną konsoli myszką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Policenauts

16+