Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4iOSAND
Okładka Plox Neon (PS4)
OkładkaPlox Neon (PS4)

Plox Neon

Zręcznościówka 2D, w której naszym zadaniem jest odcinanie fragmentów planszy wraz ze znajdującymi się na niej wrogami. Gra oferuje kampanię podzieloną na kilkadziesiąt poziomów.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Plox Neon Premiera

19gru2017

PC

20gru2017

AND

21gru2017

iOS

9sty2018

PS4

producent: Desert Owl Games wydawca: Desert Owl Games

Gry podobne do Plox Neon

Super Meat Boy

Toki Tori 2+

Tinertia

Studio Desert Owl Games to niewielka firma mająca na swoim koncie kilka udanych projektów, w tym sieciową strategię z elementami karcianki PoxNora i RPG The Huntsman: Winter's Curse. Plox Neon jest kolejnym dziełem tej ekipy, która tym razem wzięła się za gatunek zręcznościówek.

Mechanika

Zasady zabawy są bardzo proste. Gracze kierują kolorową istotą o kształcie zwykłej kuli, zostawiającą za sobą ślad. W ten sposób przycinamy fragmenty mapy, których chcemy się pozbyć wraz ze znajdującymi się na nich wrogami. W praktyce rozgrywka oferowana przez Plox Neon jest dużo bardziej wymagająca, gdyż z początku niemrawi i przewidywalni wrogowie robią się bardziej szaleni. Zaczynają poruszać się strasznie chaotycznie i z większą szybkością. Pojawiają się też inne typy przeciwników, np. wyraźnie dłużsi, przez co trudni do ominięcia, a każdy, nawet najmniejszy kontakt z przeciwnikiem kończy się porażką. Dodatkowym utrudnieniem jest ich liczba – w późniejszych etapach plansza jest po prostu zalana wrogami, co wymusza na graczu iście zegarmistrzostwką precyzję i błyskawiczne podejmowanie decyzji.

Tryby gry

Oprócz rozgrywki single player w podzielonej na sześćdziesiąt poziomów kampanii, Plox Neon na platformę PC, PS4 itd. nie oferuje wiele więcej. Deweloperzy nie pokusili się o dodatkowe tryby czy opcję multiplayer. Zamiast tego mamy za to światowe rankingi.

Kwestie techniczne

Rozgrywka inspirowana jest klasycznymi produkcjami, podobnie jak minimalistyczna oprawa graficzna oraz nawiązująca do lat 80. ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Plox Neon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Plox Neon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 150 MB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
iOS
AND