Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Pirate King Online (PC)

Pirate King Online PC

Pirate King Online to morsko-piracki MMORPG produkcji koreańskiej, stworzony przez MOLI Group Limited. Z uwagi na kreskówkową i niezwykle barwną kolorystycznie grafikę, program powinien przypaść do gustu szczególnie młodszym użytkownikom oraz miłośnikom japońskich komiksów.

RPG | zagraj za darmo

PC Windows
Okładka Pirate King Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13października2006

Pirate King Online to morsko-piracki MMORPG produkcji koreańskiej, stworzony przez MOLI Group Limited. Z uwagi na kreskówkową i niezwykle barwną kolorystycznie grafikę, program powinien przypaść do gustu szczególnie młodszym użytkownikom oraz miłośnikom japońskich komiksów. Odnajdujemy tutaj również pewne podobieństwa do innej, bajkowej gry MMORPG – Fly For Fun (Flyff).

Rozgrywkę rozpoczynamy od stworzenia postaci i wybrania jednej z trzech dostępnych krain startowych (do wyboru: leśna, zimowa oraz pustynna). Każda kraina jest w dużej mierze otoczona wodą morską, dlatego też preferowanym środkiem komunikacji są tutaj łodzie i statki (choć można korzystać z teleportów). Zanim jednak będziemy mogli sobie pozwolić na własną łajbę, musimy przejść długi i mozolny proces wzbogacania się. Nasz pirat może przyjąć jedną z czterech dostępnych form, dwóch męskich (Lance i Carsise) oraz dwóch żeńskich (Ami i Phyllis). Każda postać zaczyna od stopnia Novice, jednak wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów wtajemniczenia może przekształcić swoją profesję w bardziej zaawansowaną. Lance to urodzony pirat, specjalizujący się w wielkich morskich podróżach i poszukiwaniu przygód. W zależności od naszych preferencji, może rozpocząć swą drogę do sławy jako Fechmistrz (Swordsman), Łowca (Hunter) lub Odkrywca (Explorer), a zakończyć ją pod postaciami odpowiednio: Krzyżowca (Crusader), Strzelca Wyborowego (Sharpshooter) lub Podróżnika (Voyager). Carsise jest silnie zbudowanym pół-demonem o życzliwym sercu, mającym znacznie mniejsze możliwości rozwoju – zawsze zaczyna od Fechmistrza, ale potem może przeobrazić się w rzadko spotykanego, potężnego Championa. Kolejną postacią jest Phyllis, urocza i drobna kobietka o wspierających zdolnościach – może wybrać co prawda, tak jak Lance, wybrać drogę Łowcy lub Odkrywcy, ale najbardziej naturalnym wyborem wydaje się Zielarka (Herbalist, z możliwością awansu na Kleryka lub Mistrza Pieczęci – Seal Master). Stawkę uzupełnia nieco dziecinna i kochająca zwierzątka Ami, która ma dostęp do opisanych wyżej ścieżek Odkrywcy oraz Zielarki.

Nietrudno dostrzec spory dystans i poczucie humoru twórców. Modele bohaterów są mocno karykaturalne i przesadzone, zaś NPC (i potworki w szczególności) są już pod tym względem często zupełnie zwariowane (toczące się melony, agresywne kaktusy, mistyczne kwiatki, gigantyczne ślimaki itd.). O ile jednak potyczki z przedstawicielami lądowej fauny nie są specjalnie innowacyjne, to już system sterujący walkami na morzu jest całkiem świeży i wymaga przyjęcia różnych taktyk, wraz ze zwiększaniem się liczby zaangażowanych w bitwę statków. Odnoszenie kolejnych tryumfów na morzu może przynieść nam wiele korzyści, także materialnych – możemy nawet zdobyć kontrolę nad własną wyspą, a następnie zarządzać jej środkami i dbać o rozwój kontrolowanych terytoriów. Nie zabrakło także wsparcia dla obsługi profesji – gracze mogą wybierać spośród zestawu różnego rodzaju zawodów, łatwiej i spokojniej zyskując fundusze na realizację planów kolejnych morskich wojaży.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Gry podobne do Pirate King Online

Wymagania wiekowe Pirate King Online

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pirate King Online

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 2.4GHz, 512 MB, 32MB akcelerator 3D, Windows 2000/XP, 1,5GB na HDD