Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Pinballistik (PS3)
OkładkaPinballistik (PS3)

Pinballistik PS3

Pinballistik to symulator znanego z salonów gier pinballa, który spośród tytułów z gatunku wyróżnia możliwość zabawy z drugą osobą i konkurowania z nią o punkty na tym samym stole do gry. Autorami gry jest ekipa Creat, znana choćby z pracy nad serią American Chopper.

Zręcznościowe | pinball | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pinballistik Premiera PS3

19października2011

producent: Creat Studios wydawca: Creat Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pinballistik

ZEN Pinball

ZEN Pinball 2

The Pinball Arcade

Pinballistik to na pierwszy rzut oka standardowy symulator pinballa, który nadal pozostaje popularną formą rozrywki w salonach z automatami jak i w domach komputerowych graczy. Złudzenie to może być jednak mylące bowiem tytuł, w przeciwieństwie do wielu innych przedstawicieli gatunku, poza samotną zabawą pozwala również na rozgrywkę dwuosobową, w której konkurujący ze sobą gracze dzielą jedne stół do gry. Za produkcje Pinballistik odpowiada amerykańsko-rosyjskie studio Creat, które wyspecjalizowało się w tworzeniu niewielkich tytułów przeznaczonych dla dystrybucji cyfrowej oraz w produkcji gier trafiających na konsole przenośne.

W podstawowej wersji gry do dyspozycji fanów pinballa oddano jeden w pełni trójwymiarowy stół, który swoim wyglądem stara się oddać atmosferę i czasy dzikiego zachodu. Warto dodać, że pozostałe stoły oferowane przez dewelopera tytułu dostępne są jedynie w formie płatnych dodatków DLC.

W standardowym trybie jednoosobowym naszym celem jest zdobycie jak największej liczby punktów. Uzyskujemy je odbijając kulkę za pomocą metalowych łapek w stronę rozmieszczonych na stole dzwonków, bramek, zapadni itd. Poza przyznawaniem punktów, po uderzeniu lub zetknięciu się z kulką, aktywują one także różnego rodzaju bonusy i power-upy, które często dosyć widowiskowe, wykorzystując animacje i efekty niemożliwe do osiągnięcia w rzeczywistości. W jednym z przypadków na pole gry wkracza np. trójwymiarowe stado bizonów. Poza kontrolą siły wystrzeliwania nowej kuleczki, możemy też wpływać na jej ruch uderzać w stół. Zbyt częste korzystanie z tej opcji blokuje na krótki czas naszą kontrolę nad łapkami, a tym samym sprawia, że dosyć szybko możemy przegrać daną partię.

W trybie dwuosobowym możemy zmierzyć się z komputerowym AI jak i żywym przeciwnikiem, zarówno tym siedzącym obok jak i tym znajdującym się na drugim krańcu świata. W przeciwieństwie do standardowego multiplayera w grach pinballowych, w Pinballistik konkurenci nie walczą ze sobą o punkty na oddzielnych planszach, ponieważ gra łączy je ze sobą, tworząc podwójny stół. Niesie to ze sobą pewne reperkusje. W czasie rozgrywki nasza kulka może swobodnie przelecieć na terytorium przeciwnika i vice versa. Gra nie pozwala nam jednak tracić naumyślnie zabłąkanych piłek oponenta, bowiem czekają nas za to kary w postaci ujemnych punktów. Przeciwnicy mogą przeszkadzają nam nie tylko podrzucając kulki, ale także wykorzystując uprzykrzające życie bonusy i power-upy. Ostateczną sumę zdobytych punktów w danej partii, zarówno w trybie solo jak i multi, możemy przejrzeć i porównać z innymi na sieciowych tablicach wyników.

Pinballistik wykorzystuje znany i sprawdzony silnik Havok, odpowiadający za poprawne oddanie fizyki znajdujących się na stole obiektów. Stoły stworzone w pełnym 3D, są pełne kolorów i efektów specjalnych, a oprawa dźwiękowa gry dobrze oddaje odgłosy jakie trafiają do naszych uszu w czasie rzeczywistych pinballowych rozgrywek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Pinballistik

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Pinballistik Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network