Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Pinball Illusions (PC)
OkładkaPinball Illusions (PC)

Pinball Illusions PC

Ostatni z dwuwymiarowych pinballi przygotowany wspólnie przez Digital Illusions i 21st Century Entertainment. Tym razem nietypowo, bo tylko trzy stoły ale za to dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Zręcznościowe | pinball

Pinball Illusions Premiera PC

3listopada1995

producent: EA DICE / Digital Illusions CE wydawca: 21st Century Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pinball Illusions

KISS Pinball

Pinball Dreams

SlamTilt: The Pinball Game

Po niezbyt udanej współpracy ze SpiderSoft, firma 21st Century Entertainment postanowiła jeszcze raz zwrócić się o pomoc do Digital Illusions przy pracach nad nową grą przeznaczoną dla maniaków odbijania srebrnej kulki. Pinball Illusions, bo tak nazywa się ów produkt, okazał się strzałem w dziesiątkę i zdaniem wielu fanów potwierdził, że szwedzka firma jest niekwestionowanym królem dwuwymiarowych pinballi.

Pinball Illusions oferuje graczowi trzy zróżnicowane stoły. Pierwszy z nich – Law ‘n Justice to opowieść o policjantach z metropolii Future City, których głównym zadaniem jest ujęcie groźnych bandytów. Z kolei Babewatch to powrót na plaże lat siedemdziesiątych, pełnych półnagich dziewcząt. Ostatni stół, Extreme Sports, to jak sama nazwa wskazuje, rzecz przeznaczona dla entuzjastów zwiększonego poziomu adrenaliny. Wszystkie plansze są dopracowane w najmniejszych szczegółach i zaskakują rozwiązaniami konstrukcyjnymi, zwłaszcza doskonale zaprojektowane rampy i efektowny multiball (do sześciu kulek naraz).

Duże uznanie budzi również oprawa audiowizualna. O ile do perfekcyjnie dobranej ścieżki dźwiękowej, Digital Illusions zdążył już przyzwyczaić wszystkich fanów pinballi, tak graficznie, widać wyraźny krok naprzód. Wszystkie stoły wyglądają bardzo realistycznie i nie wydają się już tak płaskie jak w innych grach z serii. Bogaty w animacje wyświetlacz, a także pojawiające się na nim od czasu do czasu mini-gry, również pozytywnie wpływają na doznania estetyczne. I na koniec jeszcze jedna, istotna informacja. Gra pracuje zarówno w niskiej jak i wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 800x600), ponadto jest w pełni konfigurowalna (można nawet ustawić ilość kulek, jakie pojawią się w multiballu).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 8  

Wymagania wiekowe Pinball Illusions: Odpowiednia dla każdego wieku.