Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Pianista (iOS)
OkładkaPianista (iOS)

Pianista

Gra muzyczno-rytmiczna w modelu free-to-play, która zawiera utwory największych kompozytorów muzyki klasycznej. Pianista: The Legendary Virtuoso oferuje szereg trybów zabawy oraz wiele poziomów trudności.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | rytmiczne | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pianista Premiera

2gru2016

iOS

28lip2017

AND

Pianista to klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, oferująca szereg trybów zabawy oraz poziomów trudności. Jej deweloperem jest koreańskie studio Superb Corp. Produkcja korzysta z modelu free-to-play wspieranego reklamami, a także pozwala na kupno dodatkowych zestawów piosenek. Istnieje również możliwość wykupienia subskrypcji odblokowującej dostęp do całej zawartości gry. Tytuł otrzymał również konsolowy, rozszerzony port o nazwie Pianista: The Legendary Virtuoso.

Mechanika

Pianista korzysta z modelu rozgrywki znanego chociażby z legendarnej już koreańskiej serii DJMAX. Podczas zabawy obserwujemy pionową trasę podzieloną (w zależności od wyboru) na cztery lub sześć ścieżek, na których pojawiają się klocki przemieszczające się z góry w dół ekranu; aby osiągnąć cel, musimy stuknąć ekran w odpowiednim momencie, gdy klocek zbliża się do krawędzi ekranu. Opcjonalnie gra pozwala także na korzystanie z ekranu dotykowego Switcha. Pianista oferuje kilka poziomów trudności, a także możliwość kontrolowania szybkości przemieszczania się klocków, co dodatkowo wpływa na złożoność rozgrywki. Produkcja oferuje wyłącznie utwory najsławniejszych kompozytorów muzyki klasycznej, takich jak Bach, Chopin, Mozart, Beethoven, Handel, Czajkowski, Vivaldi czy Dvořák. Warto dodać, że wzbogacono ją również o sieciowe tablice wyników i rankingi.

Tryby gry

Pianista oferuje kilka podstawowych trybów zabawy, pozwalających na samotną zabawę. Możemy wybrać pojedynczy utwór lub ich serię, przypisaną do jednego z dostępnych zestawów muzyki. Gracze nie mogą bezpośrednio konkurować ze sobą, ale deweloperzy udostępnili opcję tzw. Ligi, w której codziennie rywalizujemy z dziewięcioma innymi osobami, porównując swoje rekordy.

Kwestie techniczne

Pianista oferuje nieskomplikowaną i przejrzystą oprawę graficzną. Na uwagę zasługują odblokowywane podczas gry skórki dla interfejsu inspirowane najsławniejszymi obrazami świata.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Pianista: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND