Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Pianista: The Legendary Virtuoso (Switch)
OkładkaPianista: The Legendary Virtuoso (Switch)

Pianista: The Legendary Virtuoso Switch

Gra muzyczno-rytmiczna, która oferuje utwory największych kompozytorów muzyki klasycznej, takich jak Bach, Chopin, Mozart, Beethoven, Handel, Czajkowski, Vivaldi czy Dvořák.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pianista: The Legendary Virtuoso Premiera Switch

25października2018

Nintendo eShop

25października2018

producent: Superb Corp. wydawca: Superb Corp. Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Pianista: The Legendary Virtuoso

MUSYNX

Kine

Rytmos

Pianista: The Legendary Virtuoso to klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, oferująca szereg trybów zabawy oraz wiele poziomów trudności. Jej deweloperem jest koreańskie studio Superb Corp. Tytuł jest rozszerzoną i zmodyfikowaną wersją oryginalnej wersji Pianisty, która ukazała się na mobilnych platformach iOS oraz Android. Deweloperzy przygotowali nową edycję gry z myślą o konsoli Nintendo Switch, wzbogacając ją o nową zawartość i liczne ulepszenia.

Mechanika

Pianista: The Legendary Virtuoso korzysta z modelu rozgrywki znanego chociażby z legendarnej już koreańskiej serii DJMAX. Podczas zabawy obserwujemy pionową trasę podzieloną (w zależności od wyboru) na sześć lub cztery ścieżki, na których pojawiają się klocki przemieszczające się z góry w dół ekranu. Do każdej ścieżki przypisany jest jeden z przycisków kontrolera, który w rytm muzyki wciskamy w odpowiednim momencie, gdy klocek zbliża się do krawędzi ekranu. Opcjonalnie gra pozwala także na korzystanie z ekranu dotykowego Switcha. Pianista: The Legendary Virtuoso oferuje kilka poziomów trudności, a także możliwość kontrolowania szybkości przemieszczania się klocków, co dodatkowo wpływa na złożoność rozgrywki.

Produkcja oferuje wyłącznie utwory 22 najsławniejszych kompozytorów muzyki klasycznej, takich jak Bach, Chopin, Mozart, Beethoven, Handel, Czajkowski, Vivaldi czy Dvořák. Warto dodać, że wzbogacono ją również o sieciowe tablice wyników i rankingi, a także elementy edukacyjne, pozwalające nam zapoznać się z życiorysem poszczególnych artystów.

Tryby gry

Pianista: The Legendary Virtuoso oferuje trzy podstawowe tryby zabawy. W Matinee przechodzimy pod rząd trzy wybrane przez siebie utwory. Concours oferuje szereg tematycznie posortowanych wyzwań ze z góry ustalonym poziomem trudności. Ostatni to tryb Ensemble. Jest to zabawa kooperacyjna przeznaczona dla dwóch osób, którzy na podzielonym ekranie przechodzą wspólnie wybraną piosenkę.

Kwestie techniczne

Pianista: The Legendary Virtuoso oferuje nieskomplikowaną i przejrzystą oprawę graficzną. Na uwagę zasługują odblokowywane podczas gry skórki dla interfejsu, inspirowane najsławniejszymi obrazami świata.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Pianista: The Legendary Virtuoso: Odpowiednia dla każdego wieku.